מאת: ;

הגשת השגות לבקשת מענק סיוע לעסקים בשל הקורונה

רבים פונים ושואלים בנוגע להליך של הגשת השגה לאחר שבקשתם למענק סיוע לעסקים בעקבות נגיף הקורונה נדחתה. פעמים רבות, בשל הגשה שאינה נכונה, הצגת נתונים ומילוי הטפסים באופן לא מדויק, בקשות רבות לקבלת המענקים נדחו או צומצמו על ידי רשות המיסים. לפיכך, נאלצים בעלי עסקים רבים להיכנס להליך חוזר של הגשת השגה כדי לתקן את המצב. הניסיון מלמד, כי ניתן לשנות את ההחלטה אם הדבר נעשה באופן מקצועי ומיומן.
 

הגשת השגות לבקשת מענק סיוע לעסקים להשתתפות בהוצאות קבועות (עקב נגיף הקורונה)

בעלי עסקים, שהגישו בקשה למענק סיוע לעסקים להשתתפות בהוצאות קבועות עבור תקופת זכאות זו או אחרת בעקבות ההשפעה הכלכלית של התפשטות נגיף הקורונה, ורואים עצמם נפגעים מהחלטת רשות המיסים, רשאים להגיש השגה על החלטה זו. כלומר הגשת ערעור על החלטת הרשות בפני ועדת ערר. ומי שרואה עצמו נפגע מהחלטת ועדת הערר רשאי להגיש השגה בפני בית משפט מחוזי. השגה זו נועדה לבחון מחדש את ההחלטה ולתקנה במידת הצורך. 

ניסיון העבר מלמד, כי במקרים רבים רשות המיסים מנצלת הזדמנות זו כדי לבחון מחדש את החלטתה הראשונה ובמסגרת זו עשויה לקבל את עמדת העוסק, באופן מלא או חלקי, ולאשר העברת סכום נוסף כמענק.

יש לשים לב, כי את ההשגה בנוגע למענק הסיוע, ניתן להגיש בתוך 45 ימים מיום קבלת ההחלטה, כאשר לוחות הזמנים הינם משמעותיים ביותר והרשות אינה גמישה בנושאים אלו. ההחלטה על ההשגה אמורה להינתן על ידי רשות המיסים עד 120 יום מיום הגשתה.

על פי הנחיות רשות המיסים, את ההשגות יש לרשום באופן מלא ומקיף, ולצרף את כל המסמכים הרלוונטיים להשגה, תוך התייחסות לכל הסעיפים המופיעים בטופס.

מטבע הדברים, במסגרת שלב ההשגה יש להציג נימוקים משפטיים ועובדתיים טובים שיהא בהם כדי לשכנע את רשות המיסים בכך שהחלטתם לדחות את הבקשה המקורית נעשתה שלא כדין.

 


ליווי וסיוע בהגשת השגות מענק סיוע לעסקים

מניסיוננו הרב, במקרים רבים רשות המיסים שוגה בהחלטותיה ולפיכך הגשת השגה מנומקת ומקצועית על ידי גורם, שהתמקצע במטריה המשפטית הענפה שהצטברה בנושא יכולה להביא לשינוי ההחלטה.

כך, גורם מקצועי ומנוסה ידע לזהות מהי נקודת החולשה, הטעות או המכשול שגרמו לבקשה להידחות. בנוסף, ישנה חשיבות רבה לאופן כתיבת הבקשה והצגת העובדות והטענות המשפטיות, אשר עומדות בבסיס המחלוקת.

משרדנו מעניק ייעוץ וליווי בהליך הגשת השגות לרשות המיסים ובמידת הצורך פניה לוועדות הערר. לאור האמור, מומלץ לעוסקים שבקשותיהם נדחו לבחון את זכאותם למענק ואת סיכויי הצלחת ההליך.

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.83 ע"י 6 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תיירות וחקלאות ביישובי ספר זכאים למקדמות ינואר פברואר 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

בעלי צימרים וחקלאים ביישובים שיצאו מרשימת הזכאות למקדמות לחודשים ינואר פברואר 2024 - עליכם לפנות להמשך קבלת מקדמות ולהגשת תביעה במסלול האדום

עסקים הזכאים למקדמות ינואר - פברואר 2024 - מסלול אדום

מאת: אלי דורון, עו"ד

רשות המיסים צמצמה את רשימת היישובים הזכאים למקדמות ינואר 2024, אילו עסקים שיישובם יצא מהרשימה עדיין זכאים? - פרטים מלאים במאמר>>

רשימת היישובים הזכאים למקדמות במסלול האדום ינואר - פברואר 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

רשות המיסים פרסמה את רשימת היישובים שעסקים בתחומם זכאים למקדמות בחודשים ינואר פברואר 2024. בעקבות שינוי הוראות פיקוד העורף המשפיע על רשימה זו - מומלץ לעקוב אחר השינויים.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.