מאת:


טיפול משפטי בהפרות הסכם, סכסוכים או תביעות כספיות שמקורן במשבר הקורונה

מגפת הקורונה נפלה על המשק העולמי בכלל והישראלי בפרט כרעם ביום בהיר, מבלי לאפשר לאנשי העסקים הישראלים ו/או אחרים להיערך כראוי מראש. גם כשנודע על פרוץ המגיפה בסין, עדיין לא היה ברור מה היקפה, האם תגיע לארץ ומה מידת ההשפעה שלה על השוק הישראלי ועל הישראלים בכלל. כתוצאה מכך, מה שארע בפועל הוא שישראלים, בעיקר אנשי עסקים אך לא רק, המשיכו בהתנהלות שלהם כרגיל, גם לאחר ששמעו על כך שקיימת מגפה וזאת ממש עד להגיעה לישראל, על כל המגבלות הנובעות הימנה.
 
כך יוצא שישראלים רבים עד לרגע האחרון חתמו על הסכמים, נכנסו לעסקאות, שכרו נכסים, הקימו שותפויות, חתמו על חוזים, ביצעו הזמנות ונקטו בעוד אין ספור פעולות עסקיות מקובלות ורגילות, תוך אמונה כי משבר הקורונה לא ישפיע על הפעילות העסקית שלהם. כך למשל ישראלים המשיכו לרכוש נדל"ן, לקדם עסקאות, לרכוש ציוד, להתקשר באין ספור הסכמים אשר מחייבים תשלום בגין השירות וזאת בהסתמך על כך שהמגפה לא תפגע ביכולת שלהם להמשיך ולתפקד, גם אם כתוצאה מכך תהא פגיעה קלה. מה שבפועל ארע כתוצאה מהמגיפה הוא בלימה מוחלטת של המשק וזאת לכל הפחות לחודשים מרץ-אפריל 2020. עסקים רבים מצאו עצמם במציאות חדשה לחלוטין בה לא רק שהקטינו פעילות ונפגעו חלקית, אלא שבפועל מצאו את עצמם אל מול בלימה של ממש בפעילות העסקית. כך גם שכירים רבים מצאו עצמם בין לילה בחופשה ללא תשלום ו/או מובטלים ו/או בקושי אחר. איך שלא נסתכל על המצב כיום, המגפה הכניסה את עיקר המשק לחוסר ודאות שטרם ידענו דוגמתו, מה שבנוסף על הירידה בפועל בהכנסות, הכניס מיליוני ישראלים למצב פסיכולוגי בו הם מתחרטים על עסקאות שביצעו, מחליטים לעצור כל הוצאה, לנסות להשתחרר מכמה שיותר מחויבויות והכל עד למועד בו הם יידעו לאן פנינו ופני המשק מועדות.
 
הבעיה הגדולה היא שהמצב האמור הביא לידי כך שעסקים ופרטיים רבים נכנסו להפרה של התקשרויות חוזיות, כך שאם הם לדוגמא רכשו נכס לפני המשבר ו/או חתמו על הסכם בכל עניין, אזי בחלק מהמקרים כך מתברר ביקשו הם להשתחרר מהרכישה ו/או מההסכם ובחלק אחר של המקרים הגדילו אלה לעשות ועל דעת עצמם הפסיקו לשלם את התשלומים המחויבים ו/או עצרו את העבודה ו/או עשו פעולות אחרות שהביאו להפסקת יישום הוראות ההסכם. ככך גם במישור של מתן שירותים כאשר אנשים שהזמינו עבודות שיפוץ, ייעוץ, בניה, התקנה ועוד אין ספור עבודות כאלו ואחרות, מצאו עצמם בפני מצב בו הם מבקשים להשתחרר מההסכם, גם עם יישומו כבר החל או לחילופין, הצד האחר, זה שאמור לספק את השירות או הממכר החליט כי יש לשנות את תנאי ההתקשרות ו/או לדחותם ו/או לבצע שינויים אחרים, כך או כך מי מהצדדים הפר את ההסכם. אופרטיבית אין ספור ישראלים מצאו את עצמם בפני הפרות יסודיות של חוזים והסכמים עליהם הם חתומים ו/או הסכמים שנסגרו בלחיצת יד או בהוצאת הזמנת עבודה. חלק בצד המפר וחלק בצד המופר, כאשר בחלק גדול מהמקרים הצד המפר מנסה להסתמך על טענה לפיה הקורונה היא הסיבה וההצדקה להפרה וזאת תוך אמונה כי בזכות הקורונה יוכל הוא לצאת מההפרשה בצורה נקייה, במינימום ואולי אף באפס נזק.
 
כיצד משרדנו יכול לסייע במקרים שכאלו?
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס. למשרדנו ידע, ניסיון והתמחות בדיני חוזים, דיני הסכמים, טיפול בהפרה של הסכמים, הערכת נזקים בגין הפרה, העלאת טענות כנגד הפרה ועוד. משכך לנו היכולת לקבל במיידי בעיה שכזו אשר עניינה בהפרה של חוזה, ללמוד את מערך החוזים, להבין במהירות את שלל העובדות, לנתח כלכלית את המצב, לראות האם יש או אין נזק ישיר/עקיף ובהישען על כל אלה להציע ללקוח אסטרטגיה משפטית מתוחכמת, יצירתית, חכמה ומנצחת, כזו המתאימה לנסיבות המקרה ולצד אותו אנו מייצגים. לטובת האמור אנו נדע לעלות עילות משפטיות מעולם דיני החוזים, דיני המס ומאין ספור מישורים משפטיים משיקים. אנו מנוסים מאוד בטיפול בהפרות של הסכמים, בניהול מאבקים הקשורים בהפרות של הסכמים, אם בייצוג הצד המפר ואם בייצוג הצד המופר. אנו יודעים לבחון את המקרה הן משפטית, הן חשבונאית והן כלכלית ולהביא לך הלקוח מענה מתוחכם במיוחד. עבורנו הייצוג הינו שליחות, כך שברגע בו הבעיה עוברת לטיפול שלנו, אנו נעשה הכל במהירות ובמסירות לטובת טיפול בלקוח והוצאתו בצורה הכי טובה שרק ניתן מהמצב. אנו נדע לתת ללקוח את היחס האישי הנדרש, ללמוד במיידי את עניינו, את מה שכואב ומפריע, נשנן בבהילות את כל העובדות ונעשה הנדרש על מנת להוציא אותך הלקוח מהפרשה בצורה מוצלחת, כך שבכל מקרה של הפרת חוזה, אנא פנה אלינו במיידי ותן לנו לבנות האסטרטגיה עבורך!

אל תחכה, אפשר לנו לקבל שליטה על המצב, למנוע טעויות ובנייה ייחודית ויצירתית של קו הגנה או התקפה - חייג כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054
הפרת הסכם, סכסוך או תביעה בימי קורונה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.83 ע"י 6 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם