מאת:

סעיף 29 לאמנה למניעת כפל מס בין ישראל לארה"ב שכותרתו "חילופי ידיעות" קובע כי:
"הרשויות המוסמכות של המדינות המתקשרות יחליפו ביניהן ידיעות הנוגעות לביצוען של הוראת אמנה זו או למניעת תרמית או התחמקות ממס, בקשר למיסים שהם נושא אמנה זו. כל ידיעה שהוחלפה כאמור ינהגו בה כסודית ולא יגלו אותה לשום אדם או רשות זולת אלה העוסקים בשומה (לרבות הכרעות משפטיות) בגביה, או במינהל המיסים שהם נושא אמנה זו".

עד שנת 2012 לא נדרשו בנקים בארה"ב לדווח לרשויות המס בארה"ב על הכנסות ריבית שהופקו בחשבונותיהם של תושבים זרים שכן הכנסות אלו היו פטורות ממס.
ברם, בחודש אפריל 2012 הותקנה תקנה על ידי משרד האוצר האמריקאי לפיה יחויבו הבנקים במסירת מידע זה, קרי למסור דיווח על הכנסות מריבית של תושבים זרים לרשויות המסים האמריקאיות.

יוער, כי העברת מידע זה שהיה סודי וחסוי עד עתה, חושף "כספים שחורים" של ישראלים רבים בארה"ב, שכן מכוחו של סעיף 29 לאמנה (המפורט לעיל) ומכוחה של התקנה החדשה, החל משנת 2013 עשויות רשויות המסים בישראל לפנות לרשויות המס האמריקאיות ולבקשן להעביר מידע על חשבונותיהם של אזרחים ישראלים, שאינם מדווחים , וזאת על מנת להגדיל את היקף גביית המסים של ישראל באמצעות קבלת מידע על נכסי חוץ המצויים מחוץ לישראל.

בכדי לאפשר לאותם תושבי ישראל המחזיקים בנכסי חוץ בארה"ב המניבים הכנסות, לחשוף את ה"כספים השחורים" שברשותם ול"הכשירם", פרסמה רשות המיסים בישראל נוהל גילוי מרצון על נכסים והכנסות מחוץ לישראל לתקופה שבין 15.11.2011 ועד 30.6.2012, אשר במסגרתו תינתן האפשרות לישראלים המחזיקים חשבונות בנק בארה"ב ולא דיווחו עד כה על הכנסותיהם בחשבונות אלו, לבצע מהלך של "גילוי מרצון" אשר יקנה באותם מקרים חסינות מנקיטה בהליך פלילי במישור דיני המס, וכן יעניק הקלות במישור הגבייה-ריבית, הפרשי הצמדה וקנסות (להלן: הוראת השעה).

הוראת השעה מציעה הקלות משמעותיות בהשוואה לנוהל הקבוע, הן במישור הגבייה והן במישור ההליך הפרוצדוראלי ובעיקר –ריכוז הטיפול במישור הפלילי והאזרחי תחת קורת גג אחת.
ההקלות יינתנו רק לתושבי ישראל אשר יבצעו את הליך הגילוי מרצון עד ליום 30/6/2012, ולאחריו תמשיך רשות המיסים לפעול בהתאם לסמכויות הפליליות והאזרחיות הנתונות בידה, על מנת לגלות, למסות ולנקוט בהליכים פליליים כנגד תושבי ישראל אשר אינם מדווחים על ההכנסות המופקות על ידם.

לאור הוראת השעה במסגרת נוהל גילוי מרצון נפתח חלון הזדמנויות לישראלים בעלי חשבונות בנק בארה"ב אשר אינם מדווחים בישראל על הכנסותיהם.
על כן טוב יעשו אלו באם יפנו למשרדנו ויפעלו במסגרת הליך מבורך זה,אשר ייתן בידם את האפשרות ל"הלבין" את הכספים ולהכשירם מבלי לשאת בתוצאות פליליות בגין מעשיהם.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

חוות דעת מומחה לדין האמריקאי

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יידע לבחון את שנפסק בארה"ב, להתייחס לאמנות בין ישראל לארה"ב ולערוך עבור הלקוח/בית המשפט חוות דעת על לאפשרות לאכוף אותה פסיקה אמריקאית בישראל.

תביעת נזיקין בארה"ב

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו כולל דסק ארה"ב מיוחד עם עורכי דין אמריקאים וישראליים המורגלים בייצוג ישראלים אשר קמה להם הזכות להגיש תביעת נזיקין בארה"ב - לחצו כאן לפרטים המלאים.

חוות דעת מומחה לדין האמריקאי

מאת: אלי דורון, עו"ד

דסק ארה"ב של משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח בעלי רישיון אמריקאי המאפשר להם לעסוק בעריכת דין בארה"ב ובכלל זה, לעורך חוות דעת משפטיות הנוגעות בדין האמריקאי..

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.