מאת:

אני אזרח ישראלי, לזכותי ירושה מתושב בארה"ב, כיצד אני יכול לקבל אותה?

שעה שאנו עומדים מול אובדן של אדם קרוב, הדבר האחרון הנמצא בראשנו זה נושא הירושה, אך למרות כל הצער, נושא זה אינו סובל דיחוי בשל השלכותיו מבחינה חוקית - השלכות המס והשלכות אישיות אחרות. הדבר נכון במיוחד ליורשים שאינם אזרחי ארה"ב ועל כן קיים צורך בהכוונה וייעוץ על ידי גורם מקצועי בסיוע בתהליך.
 

הדברים ברמה הבסיסית שיש לקחת בחשבון:

1. האם הירושה מקורה בצוואה, האם הירושה נכתבה בצורה אחרת ואכן מגלמת את רצון המנוח או שהיא ניתנה בצורה אחר?

2. האם על הנכס התנהל הליך בבית משפט במסגרתו ניתן צו ירושה, האם כל החובות שולמו, לרבות המיסים החלים עליו וכן האם הנכס נמכר ויתרת הכסף חולק בין היורשים (במידה ורלוונטי).

3. זיהוי ותיאום בין הנהנים, היורשים, המבצעים ו/או הנאמנים.

4. סיווג נכון של נכסי הירושה וקביעת דרך הטיפול בהם. כך למשל, הם יכולים לכלול מזומנים, חשבונות בנק, חשבונות פנסיה, אינטרסים עסקיים, מקרקעין, ו/או הטבות ביטוח. כל אחד מסוגי הנכסים הללו עשוי להעלות שיקולים נוספים. לדוגמה, אם נכס המקרקעין עובר בירושה בין מספר יורשים, האם הוא יימכר והכסף יחולק ומידה ולא, מה ייעשה בו לאחר החלוקה.

5. על הירושה יכולים לחול מיסים מקומיים ופדרליות בהתאם לסוג הירושה למשל, מס ירושה, מס עיזבון ומס רווח הון.


בארצות הברית המס על נכסים והמתנות עשוי להכיל מספר רב של תסבוכות מורכבות ועף עשוי להכיל קנסות על טעויות בהתנהלות לא תקינה. לירושה יכולות להיות השלכות מס גם בישראל, לכן כדאי וחשוב להיעזר במומחים בעלי ידע וניסיון בתחום.

>> זקוקים לסיוע משפטי של עורך דין בארצות הברית? לחצו כאן.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.85 ע"י 7 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מכירת בית / נכס אחר בארה"ב

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

פירמת משרדנו המורכבת מעו"ד ורו"ח יוצאי משרד המשפטים, רשויות מס ורשויות נוספות לצד המחלקה הכלכלית המיוחדת של משרדנו יידעו ללוות אותך הישראלי לטובת מימוש המתבקש בצורה חוקית ושקופה.

הסתבכות פלילית בארה"ב

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

הסתבכת בפליליים בארצות הברית? משרדנו יוכל לסייע בהקדם לך עם ייצוג וליווי משפטי של עו"ד ישראלי ואמריקאי המתמחים בדין הפלילי - לחץ כאן לכל הפרטים.

חוות דעת מומחה לדין האמריקאי

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יידע לבחון את שנפסק בארה"ב, להתייחס לאמנות בין ישראל לארה"ב ולערוך עבור הלקוח/בית המשפט חוות דעת על לאפשרות לאכוף אותה פסיקה אמריקאית בישראל.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.