מאת:


תכנון וייעוץ מס בעניין מימוש מטבעות ביטקויינים ו/או מטבעות דיגיטליים אחרים

על פי דיני מדינת ישראל, כל פעולה של מימוש מטבעות דיגיטליים ו/או החלפת מטבע מסוג אחד במטבע מסוג אחר, מייצרת אירוע מס החייב במס. הדין הישראלי קובע כי מטבעות דיגיטליים הינם "נכס" בלתי מוחשי ומשכך כל פעולה באותו נכס חייבת בדיווח ובתשלום מס.
 
כך יוצא כי "מימוש" של מטבע דיגיטלי כולל לא רק המרתו לשקלים או למטבעות אחרים, אלא בנוסף - רכישה של מוצרים, מטבעות אחרים וכדומה. מכאן כי מרבית האוחזים במטבעות דיגיטליים נחשפים לחבויות מס ולחובות דיווח עקב פעולות אותן הם מבצעים עם המטבעות שבבעלותם, מה שמחייב אותם בהתנהלות מס נכונה, רצוי מאוד בסיוע עורך דין מיסים, המתמחה בדיני מטבעות דיגיטליים ותשלום מס בגינם. יש המבינים את השלכות המס מבעוד מועד, עוד בטרם רכשו או מימשו מטבעות דיגיטליים ומשכך פונים הם לעו"ד מומחה בדיני מס ומיסוי קריפטו. מאידך, יש כאלה הנחשפים לעניין המס וחשיפתם האישית רק לאחר מעשה ומשכך רק אז מחליטים הם לטפל בעניין המס הנובעים מההתנהלות שלהם בעולם הקריפטו, לדווח ולשלם המתחייב. יודגש כי ישראלי המממש מטבעות דיגיטליים מבלי לדווח ו/או לשלם את המס בגין הפעולות שבוצעו על ידו, מבצע עוולה אזרחית ועבירה פלילית. משכך, ברור וגלוי הוא כי בגין כל פעולת מימוש או פעולה אחרת במטבעות דיגיטליים, קמה חובה לפעול אל מול רשויות המס וזאת באמצעות עו"ד המתמחה במיסוי מטבעות דיגיטליים. רצוי ונכון לפנות לעו"ד מומחה במיסוי ביטקוין וקריפטו לפני פעולת המימוש, אך אלה שלא עשו כן - נכון ויעשו כן בשלב מאוחר יותר וזאת על מנת להסיר מחדלים ולנטרל כל חשיפה פלילית.
 

כאן יצוין כי יש בנמצא שורה ארוכה של אסטרטגיות מס הנוגעות במימוש של מטבעות דיגיטליים ויש מספר רב של התאגדויות ואופנים, בארץ או בחו"ל, אשר שהשען עליהם נכון יהיה להתנהל. לכל אסטרטגיה ההשלכות וחבות המס שלה ולכל משקיע או פעיל בתחום הקריפטו, המבנה והאסטרטגיה המתאימה לו - כל מקרה לגופו. המשמעות היא כי יש בנמצא חשיבות מכרעת בכל הקשור בייעוץ מס על ידי עו"ד ורו"ח מומחה בדיני מטבעות דיגיטליים.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?
משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, מומחה במיסוי מטבעות דיגיטליים ובליווי משפטי של ישראלים ואחרים הפעילים בתחום הקריפטו. משרדנו אף מתמחה בטיפול בכאלה המממשים מטבעות דיגיטליים בחו"ל ועתה מתקשים הם להעביר כספי מימוש למערכת הבנקאית בישראל. משרדנו יודע לנתח כל מקרה ומקרה ספציפית ובהישען על אלה - לסייע ללקוח לבנות את הנדרש בצורה נכונה, כך שהמימוש שלו מחד יתבצע בצורה חוקית ושקופה ומאידך לשמור על חבות מס מינימאלית. אנו מזמינים אותך לפנות למשרדנו לטובת קבלת מענה באשר לחבויות המס הנובעות ממימוש מטבעות דיגיטליים.
 

אנו נדע לשמור על האינטרסים שלך בחוקיות ובשקיפות! לתאום פגישה, חייגו כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054
מימוש מטבעות דיגיטליים - תכנון וייעוץ מס

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.83 ע"י 6 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שוק מטבעות הקריפטו לשנת 2021

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

הביטקוין סוגר בזינוק של 300% - הישראלים קופצים על המטבע המצליח, אך מס הכנסה מתעקש שביטקוין אינו מטבע – סיכום שנת 2020 ואיך צולחים את 2021 בשוק מטבעות הקריפטו?

המרת מטבע דיגיטלי / קריפטו מסוג אחד לאחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מעניק ייעוץ משפטי מיוחד לממירי מטבעות דיגיטליים / קריפטו מסוג אחד לסוג אחר במטרה להביא לידי הכשרת מטבעות וארנקים דיגיטליים, הלבנה של מטבעות שחורים וכו' - קראו כאן בהרחבה בנושא.

דיווח ותשלום מס על מכירת מטבעות דיגיטליים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

לאחרונה פרסמה רשות המסים את טופס 1399 לשנת המס 2019, המכונה "הודעה על מכירת נכס וחישוב המס המגיע לשנת המס 2019", במסגרתו ישנה התייחסות מפורשת לדיווח אודות מכירה של מטבע וירטואלי בעמודה חדשה וייעודית לכך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים