פולין הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 2004 ומאז הצטרפותה כלכלת המדינה נמצאת בצמיחה וכיום הינה הכלכלה השישית בגודלה באיחוד האירופי.

השפה הרשמית המדוברת ביותר בפולין היא כמובן פולנית, כאשר ישנם כ-38 מיליון דוברי פולנית כשפת אם ובנוסף עוד מיליוני דוברים, הדוברים את השפה במדינות מזרח אירופה ובצפון אמריקה. מסמכים רבים נכתבים בשפה הפולנית כחלק מהשוק העסקי, במסמכים רשמיים וכדומה.

נוטריון בשפה הפולנית

נוטריון בשפה הפולנית מאשר את אמינות ומקוריות המסמך המתורגם ובנוסף בסמכותו - 

* לאמת חתימה על מסמך ולאשר שהחתום על מסמך בשם זולתו, היה מוסמך לכך; 
* לאשר נכונותו של העתק ותרגום מסמך; 
* לקבל ולאשר תצהיר והצהרה אחרת; 
* לאשר שאדם פלוני חי; 
* לאשר נכונותה של רשימת מצאי; 
* לערוך העדה של מסמך סחיר;
* לערוך מסמך או לעשות בו פעולה אחרת כשהעריכה או עשיית הפעולה בידי נוטריון דרושה או מותרת על פי דין, לרבות דין של מדינת חוץ, או על פי מסמך אחר;
* להשתמש בסמכות של נוטריון ציבורי על פי דין אחר;
* לאמת הסכם ממון בין בני זוג, שנכרת לפני הנישואין וכו'. 

פעולה מן הפעולות המפורטות לעיל תעשה בידי הנוטריון כשהמסמך הנוטריוני דרוש לצרכי שימוש בחוץ לארץ. לאחר שנוטריון מוסמך מאשר את המסמכים בהתאם לסמכויותיו, ניתן להציג ולהגיש אותם במערכות משפטיות הן בארץ והן בארצות אחרות בעולם. חברות ישראליות רבות ואנשי עסקים מתחומים שונים, בין היתר בתחומי הנדל"ן, חקלאות, תיירות, מקיימים קשר עסקי עשיר עם גופים בפולין. ישראלים רבים גילו את הפוטנציאל הטמון במדינה המתפתחת ואין ספק כי זמן מרחק הטיסה הקצר הוא אחד הגורמים שמושכים ישראלים רבים להגיע לפולין ולבצעה בתחומה עסקאות במגוון רחב של תחומים.

כיצד אנו יכולים לסייע?

בעת תרגום מסמכים רשמיים לשפה זרה, יש להכיר את השפה ומושגיה על בוריה על מנת לתרגם במדויק ובהתאם לכוונת ומשמעות המסמך. התרגום במשרדנו מתבצע על ידי מתרגמים מוסמכים בעלי ידע נרחב בשפה הפולנית המתרגמים את אותם מסמכים לצורך הנפקת אישור נוטריוני על פי הצורך. למחלקה ניסיון רב במתן שירות נוטריוני אמין ומקצועי בכל חלקי הארץ, במהירות וביעילות. בראש המחלקה עומדים עורך דין יאן רובינזון ו-עורכת הדין שרון פישמן.

>> זקוקים לשירותיו של עו"ד פולני בסוגיות אחרות? לחצו כאן.

התקשר אלינו עתה ותן לנו את האפשרות לקדם את עניינך הנוטריוני ללא דיחוי!

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

מידע מקצועי

משרדנו ממשיך להתרחב - השופט בדימוס וקונסול כבוד בדימוס של פולין, עו"ד יאן רובינזון יעמוד בראש דסק פולין החדש

משרד עורכי דין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן צדרבוים & SRFK ממשיך להתרחב ולגדול ומודיע כי השופט בדימוס וקונסול כבוד בדימוס של פולין , עו"ד יאן רובינזון המצטרף לפירמה כראש דסק פולין בשיתוף הכלכלנית רוית ברקוביץ אשר מלווה ומקדמת שיתופי פעולה עסקיים ישראלים מחוץ לישראל.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים