מישהו משמיץ אותך? אנו נסייע לך משפטית כנדרש!

המציאות בה אנו חיים כרוכה בלא מעט השמצות, הוצאת לשרון הרע, פרסומים שקריים ו"הדלפות" של נתונים שגויים ולא נכונים, כאלה שיש בהם כדי לפגוע באחרים, אם ברמה האישית ואם ברמה העסקית, אם בדרך מפורשת ואם בדרך עקיפה. התחרות במדינתנו גדלה במגוון תחומים ובפועל יש בנמצא כאלה העושים רבות, לפעמים ברמה היום-יומית לטובת הכפשות של חבריהם למקצוע ו/או של גורמים אחרים, לרבות יריבים עסקיים ו/או יריבים במישורים חברתיים אחרים, מה שבסופו של יום מסב לגורמים המושמצים נזק תדמיתי וממוני.

פגיעה תדמיתית
הפגיעה התדמיתית יכול ותהא מיוחסת לפעילות עסקית כזו או אחרת, אם ברמת טיב השירות, אם ברמת טיב המוצר ואם ברמות רבות ומגוונות אחרות ויכול ותהא זו - מופנית כלפי אדם ספציפי, סגולותיו, תכונותיו, אופיו, יושרו, שמו הטוב ועוד. כנגד אותם גורמים המפיצים כזבים, יש לפעול משפטית, באמצעות עו"ד המתמחה בתביעות הוצאת לשון הרע. כנגד אלה יש למצות את הדין באמצעות עו"ד אזרחי מומחה בתחום הוצאת לשון הרע ולגרום למזיק, על סמך הליכים משפטים מוצקים, להצטער משפטית על שהפיצו כזב ו/או על מעשיהם ולגרום להם לשלם על אותה התנהלות. הליך מסוג זה חשוב משום שיש בו כדי להרתיע את אותו גורם מפיץ ואחרים מלחזור בעתיד על עוולתו זו. בנוסף, יש בהליך זה, כדי לפצות את הנפגע בגין העוול שנגרם לו. בנוסף, יש בהליך המשפטי כדי לתקן את העוול שנגזרם לניזוק, בדרך של פרסום פסיקת בית משפט לפיה, לדוגמא, אותו גורם מפיץ, פעל ממניעים זרים ומשכך, עליו לפצות את הגורם הנפגע.
 

כיצד אנו יכולים לסייע בנושא?
משרדנו, מורכב מעו"ד, כלכלנים ורו"ח, חלקם יוצאי רשויות המס, אשר להם התמחות ובקיאות ייחודית בניהול משפטים בתחום של הוצאת לשון הרע. עו"ד ממשרדנו המתמחים בתביעות הוצאת לשון הרע, בקיאים בפסיקה העדכנית, בתחשיבים האפשריים, בהערכת הנזק, בראיות הנדרשות ובאופן איסופן, כמו גם בהוראות החוק הרלוונטיות, הכול לטובת חשיבה מקורית ומתן מענה מנצח. לשון אחר, למשרדנו הכלים הראיתיים, החוקרים והמשפטנים הראויים, המתמחים בדיני קניין רוחני, לטובת תקיפת אותם גורמים מפיצים והוצאת האמת והצדק לאור. אשר על כן, משרדנו, ישמח באם תיתן לנו את הזכות לטפל בעניינך .
 
התקשר אלינו עתה וניכנס לפעולה מיידית! עו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

אדם המשדל אדם אחר לבצע עוולת לשון הרע חייב לפצות את הנפגע

בית המשפט העליון הכריע, כי ניתן לחייב אדם המשכנע אנשים אחרים לבצע פרסום לשון הרע לפצות את הנפגע, גם אם המשדל עצמו לא ביצע כל פרסום ברבים. בפסק דינו חייב בית המשפט העליון את הזמר והמשפיען יואב אליאסי הידוע בשם הבמה- "הצל" לפצות בעלת עסק בתחום המזון על כך שהוא קרא לאנשים אחרים להיכנס לדף הפייסבוק של העסק ולהשאיר שם ביקורת שלילית על העסק.

לשון הרע - עדכוני פסיקה

שני פסקי דין חדשים אשר יצאו בשבועות אחרונים ממחישים את נטל ההוכחה המוטל על המפרסם להוכחת אמיתות הפרסום. הוכחת אמיתות הפרסום הינה הגנה מפני טענות בדבר הוצאת לשון הרע, כך שכל מי שנטען כלפיו כי פרסם דבר מה המהווה הוצאת לשון הרע, חייב לטעון להגנתו – "אמת דיברתי".

תביעת הוצאת לשון הרע

תביעת הוצאת לשון הרע כנגד מי שהכפיש או פגע בשמך הטוב - אנו נדע לבנות עבורך תביעה, נתמכת בטיעון כלכלי, אשר תרתיע את המפיץ ותגרום לו לחדול ממעשיו והשמצותיו.

תביעת לשון הרע באינטרנט

במשרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, מחלקה אזרחית גדולה אשר לה ניסיון ספציפי בתחום - מחלקה זו תדע להגיש לבקשתכם תביעה אזרחית כנגד מי שפגע בכם ברשת. למשרדנו אף עורכי דין המתמחים בדין הפלילי, לרבות יוצאי רשויות האכיפה, אשר יגישו קובלנה פלילית כנגד הצד הפוגע, אם הדבר יידרש.

"איום סתם" - אינו בגדר הוצאת לשון הרע

אימתי ייחשבו קללה וגידוף כ "לשון הרע"? באילו נסיבות תחשבנה מילות גידוף כאיומים, ובאילו נסיבות איום יכנס בגדרי "לשון הרע" בניגוד ל "איום סתם"?

תאגיד זכאי לפיצוי ללא הוכחת נזק בגין לשון הרע

תאגיד זכאי לקבלת פיצויים ללא הוכחת נזק שנגרם לו בגין עוולת לשון הרע כנגדו, מכוח סעיף 7א לחוק איסור לשון הרע - סיקור מקצועי מיוחד אודות פסק דין רע"פ 2015/15.

תביעת לשון הרע בגין גידופים באירוע ספורט

בית משפט השלום, בת"א 26685-01-14, קיבל תביעת לשון הרע הנוגעת לאירועים שהתרחשו במסגרת אירוע ספורט. הנתבע הינו שחקן טניס מצטיין, המשחק בנבחרת ישראל לטניס נכים ומאמן במקצועו. באירוע האמור שיחק הנתבע כנגד שחקן יריב, אשר תודרך על ידי התובע - מדריך טניס שולחן.

בית המשפט קבע כי אב יפצה את בנו בסך 150,000 ₪ בגין פרסומים המהווים לשון הרע

סעיף 1 לחוק איסור לשון הרע תשכ"ח-1965 (להלן: "החוק") קובע כי לשון הרע: "היא דבר שפרסומו עלול – (1) להשפיל אדם בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז, או ללעג מצדם, (2) לבזות אדם בשל מעשים, התנהגותו או תכונות המיוחסים לו, (3) לפגוע באדם במשרתו ... בעסקו, במשלח ידו או במקצועו".

בית משפט השלום בחיפה קיבל את תביעתו של עובד נמל חיפה כנגד חברו לעבודה בגין הוצאת לשון הרע ונזק גופני ופסק עבורו פיצוי כספי כולל בסך של 27,000 ₪!!!

לאחרונה ניתן פסק דינו של בית משפט השלום בחיפה בת.א. 08-06-9705 במסגרתו התקבלו טענותיה של ב"כ התובע – עו"ד מעין פלד ממשרד עוה"ד דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי ושות', ונפסק לתובע פיצוי כספי בסך כולל של 20,000 ₪ בתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בסך 7,000 ₪, תוך דחיית התביעה שכנגד מטעם הנתבע.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.