מאת:


תביעת הוצאת לשון הרע כנגד מי שהכפיש או פגע בשמך הטוב

נכון לעידן בו אנו חיים, האצבע קלה מאוד על "ההדק" - אנשים מכפישים זה את רעהו מבלי לחשוב, מבלי לחשוש ומבלי לשקול את צעדיהם ומבלי לשקול מה באמת מה קהל הקוראים יכול להבין מהחומר הנכתב ו/או מבלי לחשוב על עוגמת הנפש הנגרמת לגורם בגינו מופצות השמועות ו/או באשר בעניינו נכתבים הדברים.
 
ההכפשות נכון להיום והוצאת לשון הרע יכולות להופיע במגוון רחב של מדיות, אם בפייסבוק, אם בקבוצות וואטסאפ ואם באין ספור אופנים אחרים. יחסית, נכון להיום, בלחיצת כפתור אחת מסוגל המפגע להפיץ מידע שקרי ופוגעני כנגד פלוני אשר יכול להגיע לכמות בלתי מוגבלת של קוראים, מאות ומאות אלפים של אנשים אשר עלולים לקבל את הרושם כי אכן המופץ שקול לאמת. ההשמצות לא מדלגות על כל ענף, יש בנמצא אפשרות לאתן במדיה הדיגיטלית, ברשתות החברתיות אך באותה מידה גם במדיות אחרות. לפעמים מקור הסכסוך הוא עסקי בין מקבל ונותן שירות, יכול ומקורו בקנאה נטו ו/או בסכסוך בין שכנים, יכול ומקורו במקום העבודה, ברצון של פלוני לנטרל מתחרה לטובת קידומו שלו, כאשר הטעמים להשמצה רבים ומגוונים. בחלק מהמקרים הגורם המפיץ מבקש לנקום בגורם שלא פעל לפי ראות עיניו ובחלק אחר של המקרים מדובר בהשמצות בעלות שיקולים כלכליים, סכסוכים עסקיים, הגברת תחרות או קידום של אינטרסים כלכליים ו/או אינטרסים בתוך המשפחה ממש. לפעמים נכון לתת "לכלבים לנבוח" ולתת לשיירה לעבור, לא בגין כל השמצה נכון לתקוף, יחד עם זאת יש בנמצא משמיצים שהיה ולא תתקוף אותם - הם לא יחדלו.
 

בחלק מהמקרים ניתן להוכיח נזק כלכלי ממשי - ברוב המקרים אין בנמצא אפשרות שכזו, מה שבטוח זה שהחוק מזכה את הנפגע בפיצוי של עד 100 אלף ₪ בגין כל פרסום משמיץ וזאת גם ללא צורך בהוכחה של נזק - מספיק להראות השמצה. אנו סבורים כי יש בנמצא מקרים המחייבים פעולה אגרסיבית. לפעמים רק כוח ונקיטה בפעולה משפטית ממשית יפסיק ההשמצות. לפעמים הבלגה תתפרש כסלחנות, כחולשה, כהכרה במצב. משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח הבקיאים בתחום ידעו לבנות עבורך תביעה, נתמכת בטיעון כלכלי, אשר תעורר את המפיץ ותגרום לו לחשש ולחשוב שבעיתיים.
 
אנו סבורים כי בחלק המקרים יש לפעול וחזק, לא להמתין אלא מיד לתבוע. 
אנו מתמחים בתחום, טיפלנו ומטפלים באין ספור תיקים. התקשר אלינו עתה ואנו נפעל במיידי עו"ד אלי דורון – 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעה לפינוי מושכר עקב הפרה צפויה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ניהול מאבקי ירושה - מחלוקת בנוגע לצוואה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

סכסוכי ירושה הם תופעה מצערת הפוקדת משפחות לא מעטות. ראוי לערוך הבחנה בין שני מצבים מרכזיים של סכסוכים הנוגעים לנכסים שמותיר אחריו אדם שהלך לעולמו:

קריאה להצלת המשק והמגזר העסקי

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

להלן נוסח מלא של המכתב שנשלח ממשרדנו לראשי כל הבנקים ולממשלה להירתם, לגלות אחריות וערבות הדדית ולהקפיא לרבעון הקרוב את מערכת האשראי וההלוואות במשק על מנת לאפשר למגזר העסקי לשרוד ולעבור את המשבר הנוכחי מבלי לגרום לנזקים נוספים על אלו שכבר נגרמו.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.