להתגרש זה לא פשוט - גירושין זה בהחלט צעד גדול ומהותי שלא קל לקבלו, צעד עם השלכות אשר יש בהן כדי להשפיע באופן מהותי וממשי על מהלך החיים של בני הזוג, הילדים ולפעמים של אחרים הנוגעים בדבר. יש בנמצא מצבים בהם ההחלטה להתגרש מתקבלת באופן פתאומי, עקב משבר אמון הנובע מבגידה ו/או מבעיה לא צפויה אחרת ויכול שההחלטה להתגרש התגבשה על פני תקופה ממושכת שלוותה בחששות ו/או דאגות ו/או שיקולים אחרים. בכל אחת מהחלופות, נכון יהיה להכניס אותנו לתמונה כמה שיותר מהר.

דווקא בשל המורכבות שבהליך, ההשלכות שיש לו על חיי האדם לאחר האקט עצמו והשפעתו של זה על בני הזוג והאחרים, חשוב מאוד להתנהל בתבונה, על סמך אסטרטגיה מובנת ומתוכננת מראש, המושתת על דיני גירושין, דינים כלליים ושכל ישר. בן הזוג שישכיל להבין זאת ראשון וישכיל לקבל החלטה כי הוא מבצע את הצעד בתבונה, מתוך חשיבה והערכות ולא "מהבטן", אלא בהישען על אסטרטגיה אותה הוא יגבש עם מומחים בתחום להם ניסיון - הוא זה שיצא מהמהלך עם מינימום נזק והוא זה שיצליח, בסופו של יום להשלים את ההתנתקות במינימום פגיעה בילדים ובמקסימום עמידה ביעדים שהציב בפני עצמו בתחילתו של תהליך. אותו בן זוג, שלא יהיה לו נעים, שיגמגם, שיחשוב ששווה לחכות, שכדי לעשות את הדברים בתאום מלא - עלול למצוא את עצמו נפגע הן מבן הזוג, הן מההליך והן מהתוצאות העלולות להיווצר כתוצאה מהמהלך האמור.

לשון אחר, נכון להגיע למצב בו אנו אלה שמנהלים את הגירושין ולא להגיע למצב בו הגירושין הם אלה שמנהלים אותנו ובכדי לעשות את האמור, חייבים להתנהל על סמך ניסיונם של מקצוענים, כאלה שכבר טפלו במאות תיקים גירושין, כאלה שידעו לנתב את הספינה לעבר חוף מבטחים, כאלה שידעו לבחון את המצב הנתון ולייעץ ללקוח כיצד עליו לנהוג בנסיבות האמורות. כמובן שכל זוג הוא סיפור בפני עצמו ולכן בגין כל זוג יש לבחון ולבנות את האסטרטגיה המשפטית שלו, כזו המושתתת על דיני משפחה ודיני גירושין משלה. לכל זוג יש את הסיפור שלו, הרגישויות, המבנה הכלכלי, המבנה המשפחתי ואת הבטן הרכה שלו כך שנכון יהיה לומר - כי כל מקרה מצריך התעמקות ותכנון מדויק.

מחלקת דיני משפחה של משרדנו

למחלקת המשפחה של משרדנו ניסיון בטיפול במאות לקוחות שכבר עברו את ההליך בהצלחה, כך שאנו מודעים לרגישות הרבה הגלומה בהליכים דוגמת אלה, לקושי הפסיכולוגי, לאמוציות השלובות בהליך ועוד. אנו נדע, בכפוף להסכמת הלקוח, לקבל את הפיקוד על המשבר ולנקוט בכל פעולה נדרשת לטובת הערכות נכונה וכיבוש היעדים אשר נסכם עם הלקוח מראש.

אנו גם מודעים לכך כי בשעות קשות אלה של הליכים משפטיים להם הלקוח אינו מורגל - הלקוח אינו במיטבו. צלילותו אינה בהכרח כתמול שלשום ושלוות נפשו פוגעת במידה מסוימת ביכולתו לשקול את הדברים נכונה ו/או לקדם את המתחייב בצורה ראויה. מצב דברים זה מחייב אותנו לשמש  ללקוח משענת, לתת לו את תחושת הביטחון, לתת לו מענה סביב השעון, לתת לו את הגב לו הוא זקוק. אנו נעשה הכול על מנת שהלקוח יקבל מאתנו את תחושת הביטחון הנדרשת ואנו נעשה עבורו את כל הפעולות וננקוט עבורו בכל המהלכים הנדרשים על מנת להבטיח כי אכן המתחייב יצא אל הפועל בצורה חכמה, חוקית ומכובדת. אנו נראה כיצד הלקוח פועל, אנו ננחה את הלקוח כיצד לפעול ולא נאפשר לו לעשות טעויות העשויות להשליך על המשך ההתנהלות בתיק. האסטרטגיה של הלקוח ויכולתו להקשיב לנו ולעשות את שאנו נבקש ממנו, היא זו שתעזור לנו להביאו לתוצאה הרצויה ולכן מאוד חשוב לנו בתיקים אלה להיות מחוברים ללקוח, להיות עמו בקשר יומי רציף ולקחת ביחד עמו חלק בכל פעולה, גם אם לכאורה אין לה קשר לדיני משפחה.

משרדנו מורכב מעורכי דין מנוסים שהינם גם כלכלנים ורואי חשבון. חלק מעורכי הדין במשרדנו אף שימשו כעו"ד של גופים ממשלתיים אגרסיביים ביותר דוגמת חקירות מס הכנסה וחקירות מע"מ, כך שיש לנו את הידע והיכולת להתנהל בצורה אשר תאפשר לנו לאסוף את כל הראיות הנדרשות, אם בשלבים המוקדמים של המשבר, אם בשלבים שלפני חשיפת המשבר ואם לאחריו. הכל מתוך ראיית הצפוי ומתוך הבנה באשר לראיות ולמסמכים שנצטרך להציג בהמשך הדרך לטובת ביסוס הטעונים שלנו. בקיאותנו החשבונאית כלכלית מאפשרת לנו, בנוסף, להיכנס, כשנדרש, לעומקם של דברים, להבין דו"חות כספים, הנהלת חשבונות, התנהלות בנקאים ועוד ועוד, מה שיכול לסייע לנו בבניית האסטרטגיה והתמודדות נכונה עם הנדרש לטובת הגעה אל היעד, ללא גמגום ותוך שמירה דיסקרטית והדוקה על האינטרסים של הלקוח/ה.

דיני המשפחה הינם דינים דינמיים, המושתתים הן על חקיקה והן על פסיקה. אנו שולטים בדיני גירושין, אנו בקיאים בשינויים הקבועים בחוק ובפסיקה. יתרה מזאת אנו נמצאים, כמעט על בסיס יום יומי, שם בפני הערכאות, בפני השופטים והדיינים, אנו חיים את השטח, את המגמות, השופטים והדיינים, כך שיש באפשרותנו, כדבר שבשגרה, לראות את פני הדברים בצורה אמיתית ומלאה ולבנות את המהלכים הצפויים בצורה אופטימאלית. כמובן שאנו נדבוק רק באינטרסים של הלקוח ונפעל בהתאם להנחיות שלו. חשוב יהיה לנו בכל תיק ותיק להבין בדיוק מה המצב האופטימאלי אליו מבקש הלקוח להגיע ואנו נעשה את הנדרש על מנת להגיע לאותו יעד ממש, במינימום זמן ובמינימום נזק.

כחלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה, נבין מהלקוח/ה את מידת הרגישות, את הבעיות שבתיק, נלמד על המכשולים והרגישויות והלכה למעשה - לא נבצע כל פעולה אלא אם היא במסגרת הגבולות שקבענו עם הלקוח מראש. יש בנמצא מצבים בהם הלקוח מבקש התנהלות "עדינה" ואכן כך נתנהל ויש מצבים בהם מוסכם עם הלקוח על התנהלות יותר "תקיפה" משפטית  - וכך נפעל. כל מקרה יזדקק למידת הנחרצות שלו ואנו נדע להתאימה למקרה ולצרכים של התיק. בכל מקרה, עוצמת התקיפות המשפטית תקבע על ידי הלקוח, בהתאם לצרכים המשתנים ואנו כמובן נדבוק באותם כללים. אנו מודעים לכוח הרב שיש בידי מי שיודע להפעיל כלים משפטים הנוגעים בדיני גרושין ומשכך נעשה שימוש בכלים אלה בבגרות, באחריות ותוך הקפדה על המסגרת האסטרטגית הנורמטיבית שנסכם עליה. כמובן גם שטובת הילדים היא מעל הכל, היא זו שעומדת לנגד עינינו, כך שכל מהלך וכל פעולה שנעשה תתמקד בילדים ועל כך שיש לנסות להרחיק אותם ככל שניתן, מזירת המאבק. למשרדנו מערך של פסיכולוגים ואנשי מקצוע רבים עמם אנו עובדים על בסיס יום יומי, כך שככל ויידרש, נדע להפעיל את אלה, הכול לטובת שימירה על הילדים.

אנו סבורים כי נכון יהיה להכניס אותנו לתמונה מוקדם ככול שניתן, אם ניתן, אף בטרם ננקט הליך גלוי. נכון להכניס אותנו לתמונה מיד עם היוודע כי הצד האחר שוקל להתגרש ו/או מיד לאחר שאת/ה מוצא/ת את עצמך שוקל/ת מהלך מסוג זה. שווה להתאפר ולא לפעול אמוציונאלית. שווה לנשום עמוק, להגיע אלינו לבנות את המהלך נכון. אין לעקב את המעורבות שלנו, ההפך, יש להקדימה, לטובת תכנון הצפוי. אנו כמובן לא נדחוף לקוח לעבר נקיטה במהלך של גירושין, ההפך, אם יש מקום לשלום בית – אנו בעד. אבל באותם מקרים בהם יש לפעול, אנו אלה שנדע לעשות הנדרש. אנו נביא אותך לעבר היעד בבטחה!
 

אנו תקווה כי תינתן לנו את הזכות לשמור על האינטרסים שלך,
התקשר אלינו עתה ואנו נכנס במיידי לפעולה 054-4251054  
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

זכאות לפיצוי עקיף בהיעדר יכולת ניצול נכס בתחום ישוב ספר

במאמר זה נחדד סוגיה___________ החוק מאפשר פיצוי לאותם עסקים, וכן יעניק פיצוי למי שנכנס לאותה קטגוריה וידאג להגיש תביעה מתאימה ובמועד.

עורך דין מע"מ

עורכי הדין מטעם משרדנו, המומחים בדיני מס ומע"מ מתנהלים מול משרדי השומה והמס ומול בתי המשפט בכל אזור בארץ כדבר שבשגרה. כך אנו נחשבים באזור חיפה והצפון כמשרד עורכי דין בחיפה הגדול ביותר.

מס שבח מקרקעין

חוק מיסוי מקרקעין מטיל את המס על אירוע "מכירה" של זכות במקרקעין או עקב פעולה באיגוד מקרקעין (מכירה או הקצאה של מניות באיגודי מקרקעין), כהגדרתם בחוק מיסוי מקרקעין שמקצתו יובא להלן.

רילוקיישן לקפריסין בגיל פרישה

קפריסין הינה אחד היעדים האטרקטיביים לביצוע רילוקיישן בגיל פרישה. יחד עם זאת, כדאי לדעת כי ביצוע רילוקיישן בגיל פרישה הינו מורכב יותר, בעיקר בשל העובדה כי לרוב האנשים בגילאים אלו משולמת פנסיה, ריביות או דיבידנדים שמקורם בישראל וכן רבים מחזיקים בנכסים שונים, בהם נכסי מקרקעין.

תשלום שכר לשחקני כדורגל בליגות חובבניות יהיה חייב במס

בית המשפט המחוזי קבע לאחרונה, כי גם תשלום שכר נמוך לשחקני כדורגל בליגות חובבניות יהיה חייב במס שכר ודחה ערעור שהגישה עמותה המפעילה קבוצת הכדורגל של אור יהודה שמשחקת בליגות התחתונות בישראל.

שינויים בחברה נשלטת זרה ובחברת משלח יד זרה

משרד האוצר פרסם תיקונים בענין מיסוי חברה נשלטת זרה וחברת משלח זרה, במסגרת המשך הרפורמה במיסוי הבינלאומי. מומלץ להיערך בהתאם, שכן לאחר כניסתם לתוקף של התיקונים עלולה להיווצר חבות מס משמעותית נוספת עבור ישראלים המחזיקים בחברות זרות אשר טרם השינוי היו פטורות ממס בישראל.

פסק דין חשוב של ביהמ"ש העליון בתביעת רשלנות מקצועית של רואה חשבון

לאחרונה ניתן בבית המשפט העליון פסק דין חשוב בנוגע לתביעת רשלנות מקצועית כנגד רואה חשבון, הקובע מהו סטנדרט התנהגות ראוי ומצופה מרואה חשבון ומתי התנהגות זו מהווה הפרה של חובות רואה החשבון כלפי לקוחו.

עמותות וגופים מלכ"רים - הכנסות והוצאות

עמותות ותאגידים ללא כוונת רווח כפופים לכללים רבים, ולדרישות רבות מצד גופים שונים החל ממשרדי ממשלה וכלה בתאגידים בנקאיים. להלן מספר כללי אצבע להתנהלות תאגידית נכונה בהיבט של הכנסות והוצאות עבור אלה המבקשים להפעיל תאגידים מסוג זה.

קיומן והעדרן של הוראות ירושתיות בהסכמי ממון

בפסק דין שניתן לפני כחודש ימים, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את טענת המערערים לפיה, יש לראות בהסכם הממון שכרת אביהם המנוח עם אשתו, צוואה שבכוחה לגבור על סדרי הירושה הקבועים בדין. זהו פסק דין שמבטא היטב את הצורך ואף החובה של כל אדם להסדיר את ענייניו הרכושיים עוד בעודו בחיים.

שינוי הכללים לגבי הגדרת תושב ישראל ותושב חוץ

רשות המסים מקדמת רפורמה במיסוי הבינלאומי במסגרתה יחול שינוי בכללים לסיווג "תושב ישראל" ו-"תושב חוץ", תוך קביעת כללים גורפת על בסיס ימי שהייה בלבד המתעלמת מנסיבותיו הפרטניות של הנישום ומכללים דומים הבוחנים את מיקום מרכז חיי הנישום כפי שקבועים ברשויות מס מקבילות לצורך סיווג יחיד כ"תושב מס".

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.