מאת:

מחירי הנדל"ן הגבוהים במדינתנו מביאים ישראלים רבים לתור אחר השקעות נדל"ן אלטרנטיביות בחו"ל. מיקומו של האי הקפריסאי, קרבתו לישראל, היותה של קפריסין מרכז עסקי בינלאומי פופולרי, מדיניות המס האטרקטיבית (מס רווח הון נמוך בשיעור 20%), מזג האוויר הנוח, השתייכותה של המדינה לאיחוד האירופי ומעל לכל היצע מרשים של נכסי נדל"ן במחירים אטרקטיביים במיוחד אשר ערכם ממשיך להאמיר בקצב מרשים לאורך השנים האחרונות, מבססים את קפריסין כיעד פופולרי עבור ישראלים המחפשים השקעות בענף הנדל"ן.

 

החל מדירות חדר, וכלה בווילות מפוארות עם בריכה פרטית, בין אם ביעד תיירותי כגון פאפוס ובין אם ביעדים נוספים דוגמת פיסוריי, ארגקה, פרדרומי ומלניה, בין אם כדירות נופש לשימוש פרטי ובין אם לטובת השכרה קצרה או ארוכת מועד, הקהל הישראלי עט על שוק הנדל"ן הקפריסאי. אלא שרכישת נכס מקרקעין מטבעה הנה פעולה שלא ניתן להקל בה ראש, וככזו מצריכה ליווי משפטי מקצועי וצמוד, כל שכן במדינת קפריסין שבה נכסים רבים אינם רשומים כדין ו/או רשומים באופן חלקי בלבד.
 

יש להדגיש כי כבר בשלב הראשוני ובטרם העברת תשלום מקדמה עבור נכס זה או אחר (כנהוג בקפריסין), מן הראוי לדאוג לבצע בדיקה משפטית ראשונית של הנכס בידי עורך דין מומחה הבקיא בדיני הקניין הקפריסאיים. במסגרת בדיקה זו ניתן יהיה לקבוע מבעוד מועד האם מדובר בנכס בר מכירה, האם רישומו מוסדר במסגרת תעודת רישום (Title Deed) כמתחייב על פי הדין המקומי, האם רשומה משכנתא על הנכס, האם הוטלו בגינו עיקולים וכיו"ב. מטבע הדברים, אופן רישומו של הנכס ישליך במישרין על היתכנות ביצוע עסקת הרכישה ו/או על פרק הזמן שזו עתידה להימשך. בתוך כך, נתקלים אנו בלא מעט מקרים בהם ישראלים נחפזים לרכוש נכסים אגב תשלום דמי מקדמה גבוהים באופן חסר פרופורציה, רק כדי לגלות כי נכסים אלו אינם ברי מכירה בפועל בין מפאת רישומם הבעייתי או נוכח אי אילו גורמים אחרים המונעים הלכה למעשה את מכירתם כדין.

 

השלוחה הייעודית של משרדנו בקפריסין

לאור האמור מצא לנכון משרדנו להקים שלוחה ייעודית בתוך קפריסין שתכליתה ייצוג ישראלים המבקשים לרכוש נדל"ן בקפריסין וליווי צמוד וזאת למין תחילת ההליך בסמוך למועד איתור הנכס, דרך סיוע בפתיחת חשבון בנק מקומי הנדרש לטובת השלמת העסקה, ועד ליום קבלת המפתח ולרישומו של הנכס באופן סופי בטאבו הקפריסאי. כמו כן, משרדנו הבקיא ברזי הפרוצדורה הקפריסאית יסייע לרוכשי הנדל"ן בקבלת מעמד תושבות במדינה, ואילו בהשקעות בסדר גודל של מעל ל-2 מיליון יורו אף יסייע בהוצאת אזרחות קפריסאית לרוכש, במידת הצורך. 

 

>> למידע נוסף על סניף קפריסין של משרדנו, לחצו כאן.
>> זקוקים לשירותיו של עו"ד נדלן בסוגייה אחרת? לחצו כאן.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.55 ע"י 9 גולשים

עשוי לעניין אתכם

רילוקיישן לקפריסין - בזווית המס

מאת: אלי דורון, עו"ד

טרם החלטה על הגירה לקפריסין, או לכל מדינה אחרת, מומלץ לבדוק גם את משמעויות המעבר בזווית המס

הקמת חברה בקפריסין במקביל לחברה בישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להנחות את היזם הישראלי ולגרום לכך כי זה יפעל בחוקיות ובשקיפות וללא כל דופי, ובנסיבות המתאימות אף נדע לפנות לרשות המס בישראל עם בקשה לקבלת אישור מראש למבנה עסקי כזה או אחר וזאת על מנת להבטיח כי ליזם הישראלי לא צפויות "הפתעות" באשר לחבויות מס בעתיד.

מעבר לקפריסין והקמת עסק מקומי

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

למשרדנו שלוחה בקפריסין וניסיון בטיפול וסיוע למאות ישראלים אשר פועלים בקפריסין במגוון רחב של אופנים. לנו מלוא הידע והיכולת להביא לך הלקוח הישראלי מענה מושלם בכל הקשר להקמת עסק בקפריסין ו/או ניתוק תושבות ישראלית ומעבר לאי הקפריסאי.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.