מאת:

ייעוץ וליווי משפטי לישראלים המבקשים לעבור לקפריסין ולהקים בה עסק

מדינת ישראל הינה מדינה לא קלה, המורכבת מהרבה אנשים מוכשרים, הרבה עשייה, מחשבה וים של יצירתיות, קניין רוחני, אנשים מיומנים מאוד וכו'. עם זאת המדינה אינה קלה במובן זה שהיא כפופה לרגולציה ענפה ומורכבת במס, תחרות גדולה ומיתוג בין-לאומי המקשה על יזמים הפועלים תחת זהות ישראלית לפרוץ לעולם עם פעילותם מישראל.
 
אין חולק כי לחברה ישראלית לא אחת קשה למכור שירותים ו/או תוצרת למספר רב של מדינות וכי עצם ההתנהלות מתחום קפריסין המהווה חלק מהאיחוד האירופאי עשויה לקדם את העסק מהותית. ואכן, יש בנמצא ישראלים רבים הפעילים מישראל לטובת הקמת חברות הזנק אשר כל הפוטנציאל שלהם ממוקד בקהל לקוחת המתגורר בעולם וישראל עבורם היא בכלל לא יעד ששווה להשקיע בו משאבים. כמו כן יש בנמצא ישראלים רבים הפעילים בתחום המסחר האלקטרוני ברשת אשר גם הוא ממוקד לקוחות זרים. אותם ישראלים הפועלים בארץ נדרשים לשלם מס חברות ישראלי של 23%, מס על דיבידנד של 30%, 17% מע"מ, מס גבוה על משכורות, ביטוח לאומי ועוד, מה שמצמצם באופן ניכר את שורת הרווח של הפעילות, אשר כאמור, בחלק גדול מהמקרים כלל אינה קשורה לישראל.

כך יוצא שישראלים רבים להם פעילות אינטרנטית או אחרת במגוון תחומים עושים בימים אלה את הצעדים הראשונים לטובת מעבר לאי השכן קפריסין. הלכה למעשה נכון להיום יש בנמצא כבר אלפי ישראלים החיים ומנהלים עסקים בקפריסין ומספרם רק הולך וגדל. באמצעות התנהלות תחת חברה בקפריסין יכול הישראלי, המנהל את הפעילות מקפריסין, להגיע לשיעור מס חברות שהינו כ-50% ממס החברות הישראלי, לשלם 0% מס על דיבידנד וכן 0% מס על רווח הון ובשורה התחתונה להישאר עם הרבה יותר רווחים נטו בהשוואה למה שנשאר לו בישראל. משכך, ישראלים להם פעילות ברשת - כמו קנייה, מכירה, שיווק, קידום, הפניות, פורקס, אפיליאצייה, ארביטרזים, קריפטו, זירת מסחר ועוד אשר לא בהכרח קשורים לישראל - פועלים נמרצות לטובת הקמת חברה בקפריסין וזאת מתוך הבנה לפיה שם יניבו הרבה יותר נטו. אותם ישראלים מבינים כי הם חייבים להגיע למצב בו הם מקימים עסק בקפריסין המנוהל ונשלט מקפריסין. בחלק מהמקרים הישראלי מסתפק במצב בו רק העסק/חברה בלב תוגדר כתושבת קפריסין והוא עצמו ממשיך להיות תושב ישראל ובחלק אחר של המקרים מעדיף היזם לגרוף את כל ההטבות ולגרום לכך שגם הוא עצמו, באופן אישי, מתנתק מישראל והופך להיות תושב קפריסין.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?
 
בכל המקרים האמורים הללו משרדנו אשר לו סניף בקפריסין ישמח לעזור. משרדנו ידע לסייע לישראלי בכל אחד מהמישורים הבאים:
  1. תכנון וגיבוש מבנה משפטי מתאים באמצעותו יכול הישראלי לעבוד בחו"ל וליהנות ממקסימום הטבות.
  2. עריכת חוות דעת ללקוח המבטיחות התנהלות חוקית ושקופה על פי דיני מדינת ישראל ואם נדרש אף קבלת החלטות מיסוי המעגנות את הנדרש.
  3. הקמה של חברות בקפריסין, אם לבעל מניות אחד ואם למספר חברות, תוך התייחסות למערך ההסכמים בין המייסדים.
  4. פתיחת חשבונות בנק בקפריסין ו/או במדינות אחרות בעולם עבור החברה הקפריסאית.
  5. טיפול בכל הקשור לאשרות שהייה ואשרות עבודה, מה שיקנה לישראלי את הזכות להימצא באי באופן קבוע, כתושב חוקי ולפעמים אף הכניסו למסלול של קבלת אזרחות.
כאמור, משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס הכנסה ורשויות אחרות. למשרדנו שלוחה בקפריסין וניסיון בטיפול וסיוע למאות ישראלים אשר פועלים בקפריסין במגוון רחב של אופנים. לנו מלוא הידע והיכולת להביא לך הלקוח הישראלי מענה מושלם בכל הקשר להקמת עסק בקפריסין ו/או ניתוק תושבות ישראלית ומעבר לאי הקפריסאי.
 
התקשר אלינו עתה ואנו נקדם את הנדרש עבורך ללא דיחוי, עו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

רילוקיישן לקפריסין - בזווית המס

מאת: אלי דורון, עו"ד

טרם החלטה על הגירה לקפריסין, או לכל מדינה אחרת, מומלץ לבדוק גם את משמעויות המעבר בזווית המס

הקמת חברה בקפריסין במקביל לחברה בישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להנחות את היזם הישראלי ולגרום לכך כי זה יפעל בחוקיות ובשקיפות וללא כל דופי, ובנסיבות המתאימות אף נדע לפנות לרשות המס בישראל עם בקשה לקבלת אישור מראש למבנה עסקי כזה או אחר וזאת על מנת להבטיח כי ליזם הישראלי לא צפויות "הפתעות" באשר לחבויות מס בעתיד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.