מאת:

בהתאם לחוק הרומני חברות מסוג מיקרו (ROMANIAN MICRO COMPANY) נהנות משיעור מס נמוך מזה המוטל על חברות רומניות רגילות. בכדי ליהנות משיעור המס המופחת על חברת המיקרו לעמוד בתנאים המצטברים שלהלן:

 

1) מחזור שנתי עד לסך של 100,000 יורו.
2) החברה מעסיקה לפחות עובד אחד ולא יותר מ-9 עובדים בסה"כ.
3) מעל ל-50% מהכנסות החברה מופקות מפעילות שהיא אינה ניהול וייעוץ.
4) מדינת רומניה, רשויות מקומיות ומוסדות ציבוריים אינם בעלי מניות בחברת המיקרו.

חברות אשר עומדות בכל התנאים שצוינו לעיל זוכות לסטטוס של "חברת מיקרו", הכפופות למס חברות מופחת בשיעור 3% מהמחזור השנתי (נכון לשנת המס 2009) של החברה. חברה רומנית רגילה המעונינת לקבל סטטוס של חברת מיקרו רשאית לעשות כן ע"י הגשת בקשה מתאימה לרשות המס המקומית. יחד עם זאת, נציין, כי פעולה זו יכולה להיעשות רק בתחילת שנת המס ולא במהלכה. כלומר, חברה רומנית את המקיימת את מלוא התנאים המפורטים לעיל ב-31.12 לשנת מס מסוימת, רשאית ליהנות מסטטוס של חברת מיקרו בשנת המס הבאה. נדגיש, כי חברה רומנית רגילה, בעלת הפסדים, המבקשת להפוך לחברת מיקרו בתחילתה של שנת מס, לא תוכל לנצל את הפסדיה כמגן מס, הואיל ובחברת המיקרו, להבדיל מחברה רגילה, כפופה למס על המחזור ולא על הרווח. כלומר, לנושא ההפסדים אין שום משמעות בחברה מסוג מיקרו.


אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי, ובטרם נקיטה בכל פעולה יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בתחום.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הקמת עסק תאום בחו"ל בעקבות המלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד

החלטתם אסטרטגית להקים עסק בחול? עסק אשר ידע לייצר את ההכנסות אותם אתם מבקשים לייצר בימים בהם מדינת ישראל מושבתת כתוצאה ממלחמה ו/או בכלל להקים עסק בחול אשר ידע לעשות את מה שהם יודעים לעשות בישראל, כך תעשו זאת נכון.

העברת כספים מחו"ל בזמן מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד

בעת העברת כספים מחול לישראל מומלץ לבדוק תחילה כי הכספים המצויים בחשבון הבנק הזר הם "לבנים" וכי יש בידיכם את כל האישורים המעידים על כך והיה ויש בנמצא בעיה ו/או היה ואין בידך אסמכתאות ו/או היה והכספים "שחורים" אזי נכון לטפל בעניין מבעוד מועד, עוד בטרם תעביר את הכספים לישראל, לטובת הבטחת קליטת הכספים בישראל בחוקיות ובשקיפות וללא מעצורים מצד הרשויות ו/או הבנקים.

רילוקיישן לקפריסין בגיל פרישה

מאת: אלי דורון, עו"ד

קפריסין הינה אחד היעדים האטרקטיביים לביצוע רילוקיישן בגיל פרישה. יחד עם זאת, כדאי לדעת כי ביצוע רילוקיישן בגיל פרישה הינו מורכב יותר, בעיקר בשל העובדה כי לרוב האנשים בגילאים אלו משולמת פנסיה, ריביות או דיבידנדים שמקורם בישראל וכן רבים מחזיקים בנכסים שונים, בהם נכסי מקרקעין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.