מאת:

תופעת ההגירה של ישראלים לארה"ב כמו גם הקמת חברה בחול ובארה"ב בפרט הפכה להיות תופעה נפוצה. אך האם המהגרים הישראלים מודעים להשלכות המס המוטלות מתוקף היותו של יחיד אזרח ארה"ב.

במאמר זה ננסה לסקור בצורה קצרה ביותר את שיטת המס בארה"ב וההשלכות הנובעות מקבלת אזרחות או מעמד של תושב ארה"ב.

חקיקת המס בארה"ב נחלקת לחקיקה שמקורה בממשל הפדראלי, לחקיקה שמקורה במדינות השונות המרכיבות את ארה"ב ולחקיקה מקומית- מוניציפאלית. במסגרת פרק זה נתמקד רק בהוראות חקיקת המס הפדראלי לעניין מיסוי יחיד שהנו אזרח ותושב ארה"ב.
אזרח ו/או תושב ארה"ב חייב במס על כל הכנסותיו מכל מקור שהוא, והוא זכאי לכך שמסי החוץ ששילם מחוץ לארה"ב, ישמשו כזיכוי כנגד המסים בהם הוא חייב בארה"ב.

 

המס הפדראלי בארה"ב

ככלל, המס הפדראלי בארה"ב מוטל באופן פרוגרסיבי באמצעות 6 שיעורי מס החל מ- 10% ועד לשיעור של 35%, הכל בהתאם לגובה הכנסתו של הנישום וסיווגו של הנישום באחד מארבעת הסיווגים הקבועים בדין בארה"ב (נשוי המגיש דו"ח מאוחד, נשוי המגיש דו"ח נפרד, יחיד וראש משק בית).

הכנסה הונית - לעניין הכנסה הונית חייבת במס נציין, כי שיעור המס הפדראלי, המוטל על הכנסה הונית שהופקה ע"י יחיד ממכירת נכס שהוחזק אצל היחיד (המוכר) למעלה משנה, הנו 15% באופן אחיד (יש לכך נמספר חריגים). על הכנסה הונית ממכירת נכס שהוחזק אצל היחיד (המוכר) פחות משנה, מוטל מס פדראלי באופן פרוגרסיבי בדומה למס המוטל על הכנסה פירותית.

הכנסה מדיבידנדים – על הכנסה מדיבידנד מוטל מס בדומה למס המוטל על הכנסה הונית המופקת ממכירת נכס שהוחזק אצל היחיד (המוכר) יותר משנה (15%).
המס המדינתי בארה"ב החל על יחיד - בנוסף למס הפדראלי החל בארה"ב, מוטל ברב המדינות בארה"ב גם מס מדינתי ובחלקן גם מס מוניציפאלי. ברב המדינות בסיס המס לחיוב היחיד הנו זהה לבסיס המס החל בהטלת המס הפדראלי בארה"ב.

המס על יחיד ברב המדינות בארה"ב מוטל באופן פרוגרסיבי.
 

חובת דיווח בארה"ב
תקנות משרד האוצר האמריקני קובעות כי יש מספר סוגים של עסקאות הכפופות לחובת דיווח לרשויות המס בארה"ב, כך למשל עסקאות הפסד או עסקאות חסויות שיש בהן הפוטנציאל כדי להונות את רשויות המס.

 

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הקמת עסק תאום בחו"ל בעקבות המלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד

החלטתם אסטרטגית להקים עסק בחול? עסק אשר ידע לייצר את ההכנסות אותם אתם מבקשים לייצר בימים בהם מדינת ישראל מושבתת כתוצאה ממלחמה ו/או בכלל להקים עסק בחול אשר ידע לעשות את מה שהם יודעים לעשות בישראל, כך תעשו זאת נכון.

העברת כספים מחו"ל בזמן מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד

בעת העברת כספים מחול לישראל מומלץ לבדוק תחילה כי הכספים המצויים בחשבון הבנק הזר הם "לבנים" וכי יש בידיכם את כל האישורים המעידים על כך והיה ויש בנמצא בעיה ו/או היה ואין בידך אסמכתאות ו/או היה והכספים "שחורים" אזי נכון לטפל בעניין מבעוד מועד, עוד בטרם תעביר את הכספים לישראל, לטובת הבטחת קליטת הכספים בישראל בחוקיות ובשקיפות וללא מעצורים מצד הרשויות ו/או הבנקים.

רילוקיישן לקפריסין בגיל פרישה

מאת: אלי דורון, עו"ד

קפריסין הינה אחד היעדים האטרקטיביים לביצוע רילוקיישן בגיל פרישה. יחד עם זאת, כדאי לדעת כי ביצוע רילוקיישן בגיל פרישה הינו מורכב יותר, בעיקר בשל העובדה כי לרוב האנשים בגילאים אלו משולמת פנסיה, ריביות או דיבידנדים שמקורם בישראל וכן רבים מחזיקים בנכסים שונים, בהם נכסי מקרקעין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.