מאת:

זמן לקנות נדל"ן ביוון - האמנם?

המשבר המואץ בכלכלת יוון, פותח בפני משקיעים זרים חלון הזדמנויות לביצוע השקעות בנדל"ן המקומי.
מבדיקה שערך משרדנו עולה כי מחירי הנדל"ן במדינה הידרדרו כדי שפל חסר תקדים וכיום משקפים מחיר ריאלי הזהה לזה שהיה נהוג בשנת 2000.

ביטוי לאמור לעיל מורגש היטב בימים אלו בשוק בתי הקיט ווילות היוקרה שבאיי הנופש המוכרים. כך למשל, על פי פרסומים מאומתים, חלה צמיחה דרסטית בביקוש לבתי נופש באי המפורסם מיקונוס במהלך השבועות האחרונים. נוסיף כי מזה שנים אחדות מצויים מחירי הנדל"ן באיי הנופש השונים במגמת ירידה קבועה, כאשר החל משנת 2011 צנחו המחירים בלמעלה מ-30%. ירידת מחירי הנדל"ן באי המרכזי ובערים הגדולות דוגמת אתונה וסלוניקי, הנה אף תלולה מכך, ומגיעה עד כדי 50%. מצב דברים זה, מוביל מטבע הדברים ליצירת עניין רב בעיקר בקרב משקיעים זרים, רובם מאירופה, אולם משרדנו נתקל בימים אלו בלא מעט משקיעים ישראלים המגלים אף הם עניין של ממש בשוק הנדל"ן היווני.


עבור משקיעים ישראלים, השקעה נוכחית בנדל"ן היווני, מסתמנת ככדאית אף בהיבטי המיסויי - כך למשל, מס רווח ההון היווני עומד על שיעור של 15% בלבד (נמוך משמעותית מן המס המקביל לו בישראל), כאשר מתוקף האמנה למניעת כפל מס בין מדינת ישראל למדינת יוון, רווחים שהפיק תושב מדינת ישראל ממכירת נכס מקרקעין הנמצא במדינת יוון, ניתן יהיה לחייבם במס אך ורק במדינת יוון, דהיינו רווחים אלו לא יהיו חשופים למיסוי ישראלי. הדברים מקבלים משנה תוקף בימים אלו, נוכח גזירות המס הדרקוניות אשר הוטלו על ציבור משקיעי הנדל"ן בשוק הישראלי, בין היתר, אגב העלאת שיעור מס הרכישה וכיו"ב, עובדה שיש בה כדי לנתב משקיעים ישראלים לשווקים חדשים. יוצא אפוא כי עבור המשקיע הישראלי אשר אינו נרתע מנטילת סיכון, השקעה בשוק הנדל"ן היווני הנה אופציה שמשקיעי נדל"ן שונים בוחנים כיום.         
 
* יובהר כי אין לראות ברשימה זו משום ייעוץ עסקי או המלצה להשקיע באופן כזה או אחר.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

3.8 ע"י 5 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)

במאמר זה נסקור את החשיבות בבחירת עו"ד בעל ידע וניסיון בתהליך התחדשות עירונית, נבחן את אבני הדרך ואת מקומו של עו"ד בכל אחת מנקודות זמן אלו.

הוצאות פיתוח מגרש אינן מהוות חלק ממחיר המקרקעין לצורך חישוב מס רכישה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון דן בשני ערעורים שבמרכזם השאלה האם בעת רכישת מקרקעין שלא עברו פיתוח, תוך התחייבות לשאת בהוצאת הפיתוח של המגרש, יש לראות בסכום שאותו מתחייב לשלם הרוכש עבור פיתוח המגרש כחלק ממחיר המקרקעין המחויב במס רכישה או שמא יש לראות את ההתחייבות לשאת בהוצאות הפיתוח כהתחייבות נפרדת מההתחייבות לרכישת המקרקעין שאין לשלם עליה מס רכישה.

חברה קבלנית או איגוד מקרקעין ?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ביהמ"ש קבע, כי חברה שחתמה על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38, אך בפועל לא פעלה באופן שוטף ורציף לביצוע הפרויקט, כך שבפועל כל מה שהיה בידי החברה הוא בגדר זכות במקרקעין, תסווג כאיגוד מקרקעין. כפועל יוצא מכך נקבע כי מכירת מניותיה של חברה כזאת - תהיה בגדר פעולה באיגוד מקרקעין ותחויב במס רכישה כדין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.