מאת:

הודעת שר האוצר  משה כחלון לפיה, לשם עידוד וייצוב  שוק הנדל"ן  הוא מקדם הצעה  לאישור חבילת הטבות מס למשכירי דירות  לטווח ארוך, זכתה לתגובות צוננות של גורמים בשוק הנדל"ן ושל מומחים במיסוי נדל"ן

על פי ההצעה  בעלי הדירות  יזכו בהטבת מס של הפחתת מס שבח בעת מכירת הדירה  בסך 5000 שקל  בעבור כל שנה  שבה נמנע  בעל הדירה  מלייקר  את שכר הדירה  מעבר לשיעור עליית המדד.

ההצעה של השר כחלון היא חלק  מהניסיונות לקדם למרות העיכובים  בשבועות הקרובים את חוק שכירות הוגנת  ולתת מענה  לציבור שלם  בישראל שלא מחזיק דירה ונאלץ לגור בשכירות  ומתמודד עם תנאי שוק קשים ופרוצים.

לגישתנו, לה שותפים גורמים לא מעטים העוסקים בתחום, תכניתו החדשה של השר כחלון לא תשפיע מהותית על שוק הנדל"ן בישראל ואף לא תעמוד במבחן מעשי. אנו סבורים כי כלי מיסוי, אינם יעילים בהשפעה על שוק הנדל"ן שכן אינם מייצגים היצע דירות, שהוא לבדו הגורם אשר עשוי להשפיע על מחירי הנדל"ן למגורים.

לטעמנו, קשה להניח שבעל דירה יסכים לקבע את שכר הדירה לחוזה ארוך טווח לתמורת הטבה עתידית  שאולי תתרחש בעוד מספר שנים ואולי לא תתרחש כלל.

מעבר לכך אנו סבורים כי יישום התוכנית  החדשה אינו מעשי:  הכנסותיהם של רוב המשכירים אינן מגיעות לרף מס, ולפיכך רבים ממשכירי הדירות כלל אינם מדווחים על הכנסותיהם.  לכן, כלל לא ברור כיצד תצליח המדינה לפקח על יישום הוראות החוק.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)

במאמר זה נסקור את החשיבות בבחירת עו"ד בעל ידע וניסיון בתהליך התחדשות עירונית, נבחן את אבני הדרך ואת מקומו של עו"ד בכל אחת מנקודות זמן אלו.

הוצאות פיתוח מגרש אינן מהוות חלק ממחיר המקרקעין לצורך חישוב מס רכישה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון דן בשני ערעורים שבמרכזם השאלה האם בעת רכישת מקרקעין שלא עברו פיתוח, תוך התחייבות לשאת בהוצאת הפיתוח של המגרש, יש לראות בסכום שאותו מתחייב לשלם הרוכש עבור פיתוח המגרש כחלק ממחיר המקרקעין המחויב במס רכישה או שמא יש לראות את ההתחייבות לשאת בהוצאות הפיתוח כהתחייבות נפרדת מההתחייבות לרכישת המקרקעין שאין לשלם עליה מס רכישה.

חברה קבלנית או איגוד מקרקעין ?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ביהמ"ש קבע, כי חברה שחתמה על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38, אך בפועל לא פעלה באופן שוטף ורציף לביצוע הפרויקט, כך שבפועל כל מה שהיה בידי החברה הוא בגדר זכות במקרקעין, תסווג כאיגוד מקרקעין. כפועל יוצא מכך נקבע כי מכירת מניותיה של חברה כזאת - תהיה בגדר פעולה באיגוד מקרקעין ותחויב במס רכישה כדין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.