מאת:


הודעת שר האוצר  משה כחלון לפיה, לשם עידוד וייצוב  שוק הנדל"ן  הוא מקדם הצעה  לאישור חבילת הטבות מס למשכירי דירות  לטווח ארוך, זכתה לתגובות צוננות של גורמים בשוק הנדל"ן ושל מומחים במיסוי נדל"ן

על פי ההצעה  בעלי הדירות  יזכו בהטבת מס של הפחתת מס שבח בעת מכירת הדירה  בסך 5000 שקל  בעבור כל שנה  שבה נמנע  בעל הדירה  מלייקר  את שכר הדירה  מעבר לשיעור עליית המדד.

ההצעה של השר כחלון היא חלק  מהניסיונות לקדם למרות העיכובים  בשבועות הקרובים את חוק שכירות הוגנת  ולתת מענה  לציבור שלם  בישראל שלא מחזיק דירה ונאלץ לגור בשכירות  ומתמודד עם תנאי שוק קשים ופרוצים.

לגישתנו, לה שותפים גורמים לא מעטים העוסקים בתחום, תכניתו החדשה של השר כחלון לא תשפיע מהותית על שוק הנדל"ן בישראל ואף לא תעמוד במבחן מעשי. אנו סבורים כי כלי מיסוי, אינם יעילים בהשפעה על שוק הנדל"ן שכן אינם מייצגים היצע דירות, שהוא לבדו הגורם אשר עשוי להשפיע על מחירי הנדל"ן למגורים.

לטעמנו, קשה להניח שבעל דירה יסכים לקבע את שכר הדירה לחוזה ארוך טווח לתמורת הטבה עתידית  שאולי תתרחש בעוד מספר שנים ואולי לא תתרחש כלל.

מעבר לכך אנו סבורים כי יישום התוכנית  החדשה אינו מעשי:  הכנסותיהם של רוב המשכירים אינן מגיעות לרף מס, ולפיכך רבים ממשכירי הדירות כלל אינם מדווחים על הכנסותיהם.  לכן, כלל לא ברור כיצד תצליח המדינה לפקח על יישום הוראות החוק.
הצעת  השר כחלון  להטבות מס למשכירי דירות לטווח ארוך בעת המכירה  לא תשפיע מהותית  על שוק הנדל

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

העברת נכס מקרקעין לנאמנות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח), בת-אל עובדיה, עו"ד; לידור עמר, משפטן

החל בשלב בו נוצרת הנאמנות, ולאור השוני וחוסר הבהירות בין הוראות הדין לעמדת רשות המיסים בעניין, מתעוררות שאלות רבות אשר יש לתת עליהן את הדעת - לדוגמא, האם יצירת הנאמנות מהווה אירוע מס? בהנחה שכן, האם אירוע שכזה יהיה חייב במס או שמא פטור?

רכישת דירה בזמן קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); לידור עמר, משפטן

נגיף הקורונה (COVID-19) הגיח אל עולמנו בתחילת שנת 2020 והביא עמו סט של כללים חדשים בעולם כולו ובעולם הנדל"ן בפרט - מדריך זה, מטרתו להתוות את עשרת הדיברות למעוניין ברכישת דירה בתקופת משבר הקורונה.

רכישת / מכירת דירה בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להיכנס במהירות לפרטי העסקה, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, הרוכש או המוכר, בכל הקשור לשיקולי המס.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים