מאת:

ישראלים לא מעטים מחזיקים בבעלותם קרקעות ברומניה. חלקם רכשו את הקרקע כהשקעה, חלקם קיבלו אותה בירושה וחלקם קיבלו את הקרקע בהליכי השבה ("רסטיטוציה") מממשלת רומניה לאחר שזו הולאמה מבעליה בעת השלטון הקומוניסטי.

בפני כל אלה עומדת צרה צרורה בדמות השתלטות פולשים על הקרקע ברומניה. פלישה שכזו זו לקרקע לא מוסדרת, עלולה במקרים מסוימים ליצור דווקא לפולש, זכויות הגוברות על זכויותיו של הבעלים החוקיים.

נפרט מעט בעניין זה: ע"פ הדין הרומני, אזרח מקומי אשר פלש לקרקע שאינה שלו בתום לב (דהיינו כאשר סבר לתומו כי המדובר בקרקע פנויה או בקרקע שבעליה נטש אותה) רשאי, בחלוף שנים – לעתור לכך שיוצהר כי הקרקע שייכת לו. הואיל וחלק לא מבוטל של הקרקעות שבבעלותם של ישראלים ברומניה, אינן מוסדרות, הרי שעל אותם ישראלים  לקחת בחשבון, את הצורך לבדוק את סוגיית הפלישה לקרקעות אלו.

לא מכבר נתקלנו במשרדנו במקרה של אזרחית ישראלית, מבוגרת יחסית, אשר עוד בתקופת מגוריה ברומניה, נרשמה על שמה חלקת קרקע שם. האישה, אשר כבר שנים ארוכות אינה מתגוררת ברומניה, הופתעה לגלות לאחרונה כי הקרקע כבר אינה רשומה על שמה. הסתבר כי קרקע זו הועברה לצדדים שלישיים לאחר שהרשויות ברומניה קיבלו מצגים שקריים כי לכאורה בעלת הקרקע כבר אינה בין החיים.

אישה זו פנתה לאחרונה למשרדנו ומסיפורה הסתבר כי ככל הנראה מידע שהעבירה בתום לב לעובדת משק בית רומניה שעבדה בביתה בקשר לקרקע בבעלותה ברומניה התגלגל והגיעה למשפחתה של אותה רומניה ברומניה. שם, נוצל המידע על ידי קרוב משפחה של אותה עובדת משק בית, אשר ככל הנראה השתלט על הקרקע תוך שהוא מציג מצגים שקריים בפני הרשויות שם .

עתה פועל משרדנו ברומניה לפינוי הפולש והשבת הזכויות במקרקעין לבעליהם המקוריים.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

קבלת אזרחות רומנית - איך עושים את זה נכון?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שירלי סובול

מסלולי המס בגין הכנסה משכירות ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

בהתאם להוראות פקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961, קיימים שני מסלולים למיסוי תושב ישראלי בגין הכנסות המופקות משכר דירה מחו"ל.

עסקאות נדל"ן ברומניה - ליווי משפטי

מאת: אלי דורון, עו"ד

לדסק משרדנו שברומניה ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן ברומניה, אם קניה ואם מכירה והלכה למעשה למשרדנו מאגר גדול של גורמים אשר מסייעים לנו לקדם עסקאות מסוג זה במהירות וביעילות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.