מאת: ;

שירות פתיחת חשבון בנק בחו"ל

חוסר הוודאות הכלכלית אשר נלווה לשינויי החקיקה המתהווים בישראל גורם לישראלים רבים להרהר בדבר הצורך בפתיחת חשבון בנק בחו"ל אליו יוכלו להעביר את כספם. בין אם מדובר ביחידים (עצמאיים או שכירים) ובין אם מדובר בתאגידים, בנקים זרים רבים מנגישים בשנים האחרונות את האפשרויות לפתיחת חשבונות בנק בחו"ל עבור קהל יעד ישראלי ופותחים עבורו את שעריו.
פתיחת חשבון בנק בחו"ל היא אך טבעית לאלה המעוניינים לפעול בזירת השקעות רחבה ומגוונת, אשר תאפשר לבעל החשבון להרחיב את אפיקי ההשקעה המוגבלים אשר יש לבנקים בישראל להציע להם כיום באמצעות חשבון הבנק הישראלי שבבעלותם. כמו כן, ניתן למצוא בבנקים שונים בחו"ל תנאי שמירה על סודיות פיננסית קפדנית ביותר בהשוואה לבנקים בישראל. לצד זאת ניתן למצוא גם שיעור נמוך יותר של עמלות בגין שירותים מסוימים בבנקים בחו"ל בהשוואה למחירי העמלות שמציעים הבנקים בישראל. כמו כן, הבנקים בחו"ל מציעים אפשרות מגוונת ורחבה יותר של פעולות במטבע זר.
 
 
הואיל ומדינת ישראל חתומה על תקנות לחילופי מידע אוטומטיים בין מדינות (תקנות CRS), מקבלת רשות המיסים בישראל מידע אודות תושבי ישראל אשר בבעלותם חשבונות בנק במדינות ה-OECD. לפיכך, פתיחת חשבון בנק באחת ממדינות ה-OECD כרוכה בהליך בירוקרטי מסועף אשר מחייב שקיפות מלאה בדבר מקור הכספים.
לפיכך, על המעוניין לפתוח חשבון בנק בחו"ל להיערך להליך חיתום אשר אורך בממוצע מספר שבועות, במסגרתו יתבקש להציג פרטי דרכון מאושרים, להוכיח כי הינו תושב ישראל אשר משלם את מיסיו כדין בישראל וכן כי מקור הכספים (הקיים והעתידי) אינו בלתי חוקי.
יש לציין כי הדרישות עשויות להשתנות מבנק לבנק, ובכלל זאת - קביעת סכום מינימום להפקדה אשר יכול למנוע מ- 1,000 דולר ועד ל- 1 מיליון דולר ומלמעלה מכך.  
לצורך קבלת החלטה מושכלת בדבר זהות הבנק הזר אשר אליו יועברו הכספים, יש לבחון היטב מספר פרמטרים מהותיים, ובכלל זאת - יש לבחון את מוניטין הבנק ואיתנותו הפיננסית; יש להשוות בין גובה העמלות אשר יידרש בעל החשבון לשלם בגין ביצוע פעולות בחשבון לצד גובה העמלות הקבועות; יש לבחון האם ביכולת הבנק ליתן מענה ראוי ללקוחות מחו"ל אשר אינם דוברים את שפת המדינה בה הוא פועל, ובכלל זאת - האם ניתן לבצע פעולות בחשבון הבנק באופן מקוון; יש לבחון האם הבנק מתאים למטרה אשר לשמה מעוניינים לפתוח חשבון בנק בחו"ל, כך למשל - בנק אשר במהותו מעניק שירותי השקעות ללקוחותיו אינו מתאים למעוניין באפיקי חיסכון לכספו.
לסיכום, פתיחת חשבון בנק בחו"ל עשויה להיות רווחית ומשתלמת, ולהעניק לבעליו תשואות גבוהות על כספם. עם זאת, יש לבחון היטב את התנאים אותם מציע הבנק - לרבות תשלום עמלות, ריבית מוצעת, מסלולי השקעה וחיסכון ועוד, על-מנת שניתן יהיה להתאים בין השירות אשר ניתן על ידי הבנק לבין צורכי בעל החשבון. 
 
משרדנו מעניק ליווי צמוד ואישי ללקוחותיו אשר מעוניינים בפתיחת חשבון בנק בחו"ל, החל משלב הבירור הראשוני והתאמת הסניף לצורכי הלקוח, לרבות הכנת חוות דעת בדבר מקור הכספים.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הפטר על חוב מזונות - פסק דין תקדימי

מאת: אלי דורון, עו"ד

פס"ד תקדימי וחשוב זה קבע כי בתנאים מסוימים ניתן ליתן הפטר לחוב מזונות בהליך פש"ר או חדל"פ

השיטה היעילה לגביית חובות מלקוחות

מאת: אלי דורון, עו"ד

בעולם העסקי, כמעט כל עסק או גוף מסחרי, נתקל מפעם לפעם בתופעה של לקוחות, החייבים בתשלום על התמורה בגין השירות או המוצר שסופקו להם. תהליך גביית חוב על פי דין נעשית בהדרגה, 'מהקל אל הכבד', תוך הפעלת סנקציות בחומרה מתגברת על החייב על מנת לכפות את פירעון החוב.

הדרכים לטיפול בגביית חובות לעסק שלך

מאת: אלי דורון, עו"ד

חובות כספיים הינם תופעה אשר כמעט כל עסק בישראל נתקל בה במהלך פעילותו העסקית השוטפת. חובות כספיים אשר אינם מטופלים ונאכפים, עלולים לגרום לעסק לאובדן הכנסות של ממש ופגיעה בתזרים המזומנים וניהול העסק באופן תקין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.