מאת:


ארגון ה-OECD הודיע לאחרונה באופן רשמי על הצטרפותה של שוויץ לכ-60 מדינות נוספות, בחתימתה על הסכם שיתוף מידע למטרות גביית מס וצמצום העלמות מס. מומחים רבים רואים בהצטרפות זו את שבירת החיסיון הבנקאי השוויצרי  במתכונתו הנוכחית וחיפוש עבור ישראלים רבים מקומות  למקלטי מס חדשים לאחרונה, מופיעים סדקים בחיסיון הבנקאות השוויצרית. תחילה, החלו לדרוש הבנקים מלקוחותיהם לוותר על הסודיות הבנקאית. ויתור על החיסיון הבנקאי הוא משמעותי שכן חושף הוא את הנישום בפני חקירת רשות המיסים אודות החשבון שלא דווח וההכנסות שנבעו ממנו, דבר שעלול להביא לפתיחת הליכים פליליים ואזרחיים כנגדו. הבנקים השוויצרים הפכו למהימנים אף פחות עקב פרסומים מעוררי חשש אודות עובדי בנק שסרחו והדליפו פרטי חשבון של לקוחותיהם.  כעת, עם הצטרפותה של שוויץ בחתימתה להסכם שיתוף מידע עם מדינות נוספות למטרות גביית מס, נדמה כי החיסיון הבנקאי השוויצרי מתקרב לקיצו שכן על פי הערכות מומחים, הפרלמנט השוויצרי צפוי לאשרר בקרוב את החתימה על ההסכם.
 
המטרה העומדת בבסיס הסכם שיתוף המידע היא לכידת גורמים אשר עושים שימוש במקלטי מס ברחבי העולם לטובת הסתרת נכסיהם החייבים במס במדינת תושבותם. החיסיון הבנקאי המוחלט שהונהג בשוויץ במשך עשרות שנים הפך מטבע הדברים את המערכת הבנקאית במדינה לאטרקטיבית במיוחד לציבור במכל רחבי העולם. 
על פי הערכות, במדינת ישראל קיימים לא מעט אנשים המחזיקים בחשבונות בשוויץ שמעולם לא דווחו לרשויות המס. יש לזכור כי הכנסות שהופקו על ידי תושב ישראל מחוץ לישראל, ובכלל אלה הכנסות ריבית, דיבידנד והכנסות ממכירת ניירות ערך, מחויבות בדיווח ובתשלום מס בישראל, כאשר אי דיווח מהווה עבירה פלילית מתוקף פקודת מס הכנסה. לאור האמור, עבור כל אותם ישראלים המחזיקים חשבונות בשוויץ שלא דווחו לרשויות המס מומלץ לפנות לאלתר לייעוץ משפטי מקצועי אצל עורכי דין המתמחים בתחום דיני המס הבינלאומי.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.