מאת:


תביעה בסך 700,000 ₪ הוגשה בבית משפט השלום בתל אביב נגד רשת החנויות הרמוניה לבית על ידי אחד מזכייניה, חב' עמיר רותם שיווק ומכירה בע"מ. התביעה הוגשה ע"י עו"ד אסף גרשגורן ועו"ד יגאל רוזנברג ממשרד עורכי דין דורון טיקוצקי צדרבוים ושות'.
 

כתב התביעה


מהאמור בכתב התביעה עולה, כי חברת הרמוניה לבית קיבלה מאות אלפי שקלים בגין זיכיון להפעלה של אחת מחנויות הרשת לתקופה ארוכה. כעבור זמן קצר החלה הנהלת הרשת להתנכל לזכיין במטרה לגרום לו להחזיר את הזכיון. אלא שאז, כאשר ביקש הזכיין להביא את הסכם הזכיינות לכדי סיום, בהתאם לתנאי ההסכם, מנעה ממנו חברת הרמוניה לבית למכור את הזיכיון שהוא רכש ממנה ואף סירבה להחזיר לו את הכספים שהוא שילם לה עבור הזיכיון. הרמוניה סילקה את הזכיין מהחנות ומכרה את אותו הזיכיון לזכיין אחר. כך בתוך שנה וחצי מכרה חברת הרמוניה לבית פעמיים זיכיון המיועד לתקופה ארוכה, כאשר בכל פעם היא משלשלת לכיסה סכומים של מאות אלפי שקלים ומשאירה את הזכיין ערום ועריה.

עוד עולה מכתב התביעה כי לא מדובר במקרה יחיד אלא בהתנהלות שחזרה על עצמה במספר סניפים שבהם הופסקה זכיינותם של זכיינים בתוך זמן קצר והרשת מכרה את אותו הזיכיון פעם נוספת לזכיין חדש.

במסגרת תביעתה עותרת חברת עמיר רותם שיווק ומכירה בע"מ, בין היתר, להשיב לה את דמי הזיכיון שאותם קיבלה הרשת מהזכיין החדש וכן לשלם לה את הפיצויים המוסכמים הקבועים בהסכם שבין הצדדים.
לנו לא נותר אלא לעקוב, האם יזכה הזכיין להחזיר לעצמו את דמי הזיכיון שירדו בשלב זה לטמיון.


 
הפרשה שהפרה את ההרמוניה בבית

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם