מאת:


בעשירי באפריל פרסמה ממשלת סין, כי בקרוב תורחב רפורמת המע"מ אשר נוסתה כפיילוט בתשעה ערים ברחבי סין וביניהם בייג'ין ושנחאי הן מבחינה טריטוריאלית, לכל רחבי סין והן מבחינת תוכן – גם על תחומים נוספים.

הרפורמה הכוללת תיושם ככל הנראה החל מחודש אוגוסט הקרוב ועד שנת 2015 במלואה.

במסגרת רפורמת המיסים בסין, תינתן אפשרות לחברות הפועלות בסין ומשלמות מיסים, לתבוע ניכוי מע"מ תשומות עבור סחורה, נכסים ושירותים שרכשו במהלך עסקיהם היומיומיים ובכך להקטין את חבות המס הכללית החלה עליהם. עוד באותה רפורמה, עסקים קטנים ייהנו ממע"מ מופחת בשיעור של 3-5% בלבד.
עם פריסתה הטריטוריאלית של הרפורמה, יצטרפו למסגרתה בשלב זה שלושה שירותים נוספים:

  • הפקה, שידור והפצה של תוכניות רדיו, טלוויזיה וסרטים.
  • רכבות
  • דואר ושירותים

החלטת הממשלה על התרחבות הרפורמה, אינה מפתיעה שכן מחוזות רבים בסין הביעו עניין בצירופם לפיילוט מאז הושק בשנחאי בינואר 2012 והקנה לעסקים בתחומה יתרון משמעותי דרך הזדכות על המע"מ והקטנת חבות המס הכללית.

האתגר העיקרי העומד כיום ביישום החלטת הממשלה לפריסת הרפורמה ברחבי סין, חבוי דווקא בערים ובמחוזות הקטנים בסין. החלת רפורמה שכזו כרוכה בהשקעת משאבים ובהטמעת שיטת עבודה חדשה בכל לשכות המס המקומיות ואין זה ברור האם לשכות המס המקומיות ערוכות לכך.

חוסר וודאות נוסף נוגע לתהליך ההתרחבות עצמו, וסב סביב השאלה האם החלת התוכנית תיעשה בעת ובעונה אחת בכל הערים והמחוזות ובכל התחומים הקיימים או שמא תיעשה בהדרגה? ההערכה גורסת כי לגבי מרבית השירותים ההתרחבות תיעשה בהליך הדרגתי עד שנת 2015 אך לגבי תחום הפרסום, הרפורמה תתבצע תוך תקופה קצרה בכל המחוזות לקראת סוף שנת 2013 או תחילת שנת 2014.

נושא נוסף ומעניין שעל פניו היה צפוי להיכלל ברפורמה הוא שוק הנדל"ן ההולך ומתפתח ברחבי סין בקצב מסחרר, אלא שמסיבה שאינה ברורה, דווקא בנושא דנן בחרה הממשלה לשתוק ותחום הנדל"ן אינו נכלל בגדר הוראות הרפורמה. עם זאת, ניתן לצפות כי כבר בעתיד הקרוב תגבש ממשלת סין את דעתה גם בנושא זה ותחיל עליו את רפורמת המע"מ, בשינויים המתחייבים.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הטבות מס לתושב חוזר ותיק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

על מנת לעודד את אזרחי ישראל לחזור ולמדינתם בשנת 2008 אושרה רפורמת מס מקיפה, שעיקרה מתן הטבות מס לתושבים חוזרים ולתושבים חוזרים ותיקים...

תכנון השלכות מס לפני רילוקיישן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שוקלים לעשות רילוקיישן לחו"ל? - כך תתכננו את השלכות המס הנובעות מהמעבר

החשיבות בהכנת הצהרת הון יזומה לתושבים חוזרים ועולים חדשים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שחר נח, עו"ד ויועץ מס

מומלץ לכל תושב חוזר ותיק או עולה חדש, להכין "הצהרת הון יזומה" בצירוף כלל המסמכים המאמתים, כדי לקבע את ההון אשר נצבר בחו"ל, כאשר על הון זה לא חלו דיני המס בישראל בעת צבירתו בשל היותם "תושבי חוץ"...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.