מאת:


הוצאת אזרחות אוסטרית / דרכון אוסטרי

אזרחות לנרדפים של המשטר הנאצי ולצאצאיהם הישירים  
עקב שינוי מבורך בחוק האוסטרי נפתח חלון הזדמנויות לזכאות של ישראלים רבים לדרכון אוסטרי.
למעשה החל מאוקטובר 2019 צאצאים של קורבנות המשטר הנאצי זכאים לקבל אזרחות אוסטרית וזאת מבלי לאבד את אזרחותם הישראלית. זכאים הינם צאצאים של מי שהיה אזרח אוסטרי באחת מן המדינות אשר היו חלק מהממלכה האוסטרו- הונגרית ואשר מקום מושבו היה באוסטריה (של היום) ואשר עזב את אוסטריה לפני 15.5.1955. תנאי נוסף הוא כי אותו יליד אוסטריה סבל מרדיפות ע"י המפלגה הנאצית או השלטונות הנאציים.
כידוע אוסטריה הינה חלק בלתי נפרד מהאיחוד האירופאי אליו הצטרפה בשנת 1995. אזרחות אוסטרית הינה אזרחות אירופאית לכל דבר ועניין ומחזיק באזרחות אוסטרית יכול להנות  מכלל ההטבות המוענקות לאזרחי האיחוד כגון חופש תנועה בין מדינות האיחוד, חופש התאגדות ותעסוקה במדינות האיחוד, זכות ללימודים בעלות מופחתת לעומת זרים ולעתים אך בחינם (תלוי במדינה) ועוד.
משרדנו באוסטריה מטפל בכל מה שקשור בהגשת בקשות אלה לאזרחות כולל תרגום מוסמך של המסמכים וכן ייצוג מלא מול הרשויות באוסטריה.
 

מי זכאי להגיש בקשה?

  • אזרחים אוסטרים לשעבר שמקום מגוריהם היה באוסטריה בין השנים 1933 ועד 1955 ואשר עזבו את האזור לפני ה-15 במאי 1955, עקב רדיפות או חשש לרדיפות על ידי המפלגה הנאצית, או על ידי רשויות של ממשלת גרמניה (הרייך), או עקב רדיפות או חשש מרדיפות בשל תמיכתם ברפובליקה הדמוקרטית של אוסטריה.
  • צאצאים של הזכאים המוזכרים מעלה (כולל ילדים אשר אומצו כקטינים).
 

תהליך הוצאת אזרחות אוסטרית

  • יש למלא טפסי בקשה בצורה קפדנית.
  •  טפסי הבקשה והצהרה אמנם זמינים ונגישים באתר השגרירות האוסטרית אך דרושים ידע, ניסיון ומיומנות על מנת למלא את הטפסים בצורה טובה ומלאה כזו אשר לא תכשיל אתכם בהמשך ההליך וזאת בשל החשיבות הגבוהה על דיוק בפרטים הנרשמים בטפסי הבקשה וההצהרה. יש לשים לב כי ישנם טפסים שונים לבגירים ולקטינים.
  • להצהרה יש לצרף לא מעט מסמכים אשר נדרשים על מנת להוכיח את זיקתכם לאדם אשר זכאי לאזרחות האוסטרית. גם כאן קיימת חשיבות רבה למסמכים המצורפים. בנקודה זו באים לידי ביטוי המיומנות והניסיון הרב של משרדנו באוסטריה כמו גם הגישה של המשרד באוסטריה למאגרי מידע ומסמכים נחוצים על אדמת אוסטריה. למעשה על מגיש הבקשה להוכיח כי האזרח האוסטרי עליו הוא מבסס את בקשתו עונה על התנאים המפורטים לעיל. יש להוכיח זאת באמצעות מסמכים שונים כאשר משרדנו ידע לתת הכוונה והנחיה מדויקת לגבי המסמכים הדרושים ואף לסייע ככל שהמדובר במסמכים המצויים בידי הרשויות השונות באוסטריה.
  • את טפסי הבקשה והמסמכים הנלווים יש לשלוח לשגרירות האוסטרית בתל אביב ולהמתין לקביעת תור לבדיקת המסמכים.
 

למה מומלץ להוציא אזרחות אוסטרית דרך משרד היושב באוסטריה

משרדנו באוסטריה ממוקם בלב ליבה של עיר הבירה וינה. המשרד מורכב מעורכי דין אוסטרים מקומיים להם הסמכה מלאה לפעול באיחוד האירופאי ומומחיות בתחום.
המדובר ביתרון בלתי מבוטל בכל הקשור להליך של הוצאות אזרחות אוסטרית שכן רק עורכי דין המוסמכים באיחוד האירופאי מורשים להתכתב עם הרשויות באוסטריה, מורשים לבדוק את חוקיות ההליך ומורשים לקבל בשמכם את התשובה הרשמית לבקשה שהגשתם. עורכי דין ישראלים שאינם מוסמכים באיחוד האירופאי אינם יכולים לבצע פעולות מהותיות אלה.
צוות המשרד דובר אנגלית וגרמנית על בוריה וניתן , במידת הצורף, אף לקבל סיוע בשפה העברית.
הקשר הבלתי אמצעי עם הרשויות האוסטריות והשגרירות האוסטרית בשפה הגרמנית והכרת נבכי הבירוקרטיה האוסטרית מעניק למשרדנו יתרון מכריע בכל הקשור בהתנהלות זו להשגת דרכון אוסטרי.
 

איך להוציא דרכון אוסטרי בקלות ובמהירות האפשרית?

על מנת שנוכל לעזור לכם לקבל אזרחות אוסטרית ללא טרטורים מיותרים ובמהירות האפשרית, אנו מאפשרים ואף ממליצים  לפנות ישירות לצוות עורכי הדין המיומן במשרדנו באוסטריה, אשר לו גישה למאגרי מידע ומסמכים נחוצים על אדמת אוסטריה. נגישות זו היא יתרון משמעותי מכיוון שמגיש הבקשה מחויב להוכיח כי האזרח האוסטרי, עליו הוא מבסס את בקשתו, עונה על התנאים המפורטים לעיל. יש להוכיח זאת באמצעות מסמכים שונים כאש משרדנו ידע לתת הכוונה והנחיה מדויקת לגבי מסמכים הדרושים ואף לסייע ככל שמדובר במסמכים המצויים בידי הרשויות השונות באוסטריה.
 

על מנת שנוכל להתחיל בתהליך, אנא מלאו אחר השלבים הנדרשים:

 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054, ​סניף אוסטריה +43-720-231-775.

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

חקיקת דיני הפצה באוסטריה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

בשל מיקומה הגיאוגרפי במרכז אירופה, אוסטריה מהווה מיקום מעולה להפצת שירותים וסחורות ממדינות שאינן באיחוד האירופי כמו ישראל. בהקשר זה, יש לקחת בחשבון כמה דרישות פורמליות.

נישואין אזרחיים באוסטריה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי יגאל רוזנברג, עו"ד

עד היום מדינת ישראל לא הסדירה את מוסד הנישואין האזרחיים בתחומי המדינה וכל יוזמות החקיקה אשר הוצעו בעניין זה עד כה - כשלו. יחד עם זאת, המדינה בהחלט מכירה בנישואין אזרחיים שנערכו בחו"ל ומעניקה לבני הזוג שנישאו בחו"ל מעמד חוקי השווה למעמדם של אלה שנישאו בנישואין דתיים בישראל.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.