מאת:

פריסת שבח ריאלי במכירת זכות במקרקעין שנתקבלה בירושה

לאחרונה רשות המסים נתנה החלטה בעניין פריסת שבח ריאלי הנוצר כתוצאה ממכירת זכות במקרקעין,  החלטה שללא ספק הרימה מספר לא מועט של גבות.
טרם נתייחס למהות ההחלטה שניתנה נבקש להסב תשומת הלב לסעיף 48א(ה) לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג- 1963 (להלן: "החוק"), אשר על פי הוראותיו רשאי המוכר זכות במקרקעין לפרוס את השבח הריאלי על פני תקופה שאינה עולה על 4 שנים או על תקופת בעלות בנכס, לפי הקצרה שבהן. תקופה זו מתחילה בשנת המס העוקבת לשנה בה הגיעה לידי המוכר זכות במקרקעין ותמה בשנת המכירה.

לעניין זה נזכיר גם את עקרון "כניסה לנעלי המוריש" אשר לפיו המוכר זכות במקרקעין שהתקבלה בירושה, חייב במס גם על שבח שנצמח בתקופת הבעלות של המוריש ולא רק זו של המוכר. בהקשר האמור לעיל עלתה שאלת אורך התקופה האפשרית לעניין פריסת השבח הריאלי בגין זכות במקרקעין שנתקבלה בירושה, בהתחשב בעובדה כי השבח הצומח מתייחס גם לתקופת הבעלות של המוריש ולא רק של המוכר? רשות המסים החליטה בסוגיה הנדונה כי לעניין קביעת תקופת פריסת השבח הריאלי יובא בחשבון גם את תקופת הבעלות של המוריש בנוסף לתקופת הבעלות של המוכר. כפועל יוצא מכך כי התקופה לעניין פריסת השבח הריאלי תחל משנת המס העוקבת עד לשנת רכישת הזכות במקרקעין על ידי המוריש ולא עד לשנת הגעת הזכות במקרקעין לידי היורש.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ליווי תושב חוץ המבקש לאתר נדל"ן בישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מטפל במגוון רחב של ישראלים הרוכשים נדל"ן בישראל ולמעשה אנו נותנים לתושב הזר את כל "החליפה "המשפטית הנדרשת, החל משלב רכישת הדירה ועד לשלב ניהולה.

שכירות ארוכת טווח מול קצרת טווח (Airbnb)

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); מוטי הופמן, עו"ד

הסוגיות המרכזיות הכרוכות מצד משקיעים בשכירות ארוכת טווח מול שכירות קצרת טווח (Airbnb), ההבדלים, מערך השיקולים וכל מה שחשוב לדעת בנושא.

איתור ורכישה של נדל"ן בבוקרשט

מאת: אלי דורון, עו"ד

איתור ורכישה של דירת מגורים ו/או נדל"ן אחר בבוקרשט שברומניה ע"י עו"ד רומני ועו"ד ישראלי

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.