מאת:


טיפול בחובות, חייבים / נושים עקב מגפת הקורונה

מגפת הקורונה נחתה על העולם בכלל ועל מדינת ישראל בפרט "כרעם ביום בהיר", ללא כל התראה וללא כל הודעה מוקדמת - בשל המגיפה מדינת ישראל והתנהלותה העסקית של מרבית תושביה השתנתה כמעט בין לילה. כתוצאה מאי הוודאות שהמגיפה הביאה עימה, לרבות סגרים ממושכים, סגירה של עסקים לתקופות ממושכות, בידודים חוזרים ונשנים, תחלואה משתנה וכו', אזרחים ועסקים רבים שינו תפיסה ועברו לפעול באופן שונה בהשוואה לאופן פועלם בעבר. 
 
כך יצא שעקב המגפה ישראלים רבים עברו לעמדת מגננה ו/או לתפיסה לפיה הגיעה העת לחסוך איפה שרק ניתן ולשמור "על כל שקל", גם אם לטובת קיום האמור נדרשו הם לבצע פעולות הכרוכות בהפרה של הבטחות, התקשרויות חוזיות ועוד. לשון אחר, ישראלים רבים בחרו, עקב משבר הקורונה, לנקוט בכל פעולה אפשרית אשר תקל עליהם כלכלית מתוך מחשבה לפיה אנו נכנסים לתקופה של אי וודאות אשר מועד סיומה אינו ברור ואשר מידת הנזק שיגרם בגינה אינו ידוע. ישראלים רבים נלחצו מהמצב, לא ידעו לחזות את הנולד, הבינו כי עליהם לדאוג למשפחתם ולמנוע מצב בו לא יוכלו לעמוד בהתחייבויות המשפחה, וכך הגיעו למצב בו נקטו בפעולות ו/או מחדלים שאר לא אפיינו אותם בעבר, הכל לטובת "מקרר מלא" ו/או לטובת שמירה על ראש "מעל המים", גם אם במחיר של הפרה וכניסה לתסבוכות משפטיות ו/או התעלמות מהסכמים והתחייבויות. כך יוצא שמאז פרוץ המגיפה ישראלים רבים -
1. הפסיקו לשלם לספקים ו/או לנותני שירותים אחרים את חובותיהם ונותרו חייבים כספים.
2. הפרו התקשרויות חוזיות ועצרו תשלומים אותם מחויבים הם לשלם על פי הסכם .
3. הפסיקו לשלם דמי שכירות בגין נכסים המושכרים על ידם, אם משרדים ואם דירות מגורים.
4. הסתכסכו עם שותפיהם ו/או עם בעלי מניות אחרים וזאת על רקע כספי.
5. לא כיבדו המחאות אשר נמשכו על ידם לטובת אחרים.
6. הפסיקו לשלם מזונות אישה ו/או מזונות ילדים.
7. לא עמדו בתשלומים בגין החזרי הלוואה לבנקים או לבני משפחה או לגופים אחרים.
 
כתוצאה מכל אלה ומסיבות נוספות אחרות, ישראלים רבים מוצאים את עצמם עתה בתוך תסבוכת משפטית ו/או במצב בו הם אינם מסוגלים לעמוד בהתחייבויות שלהם ומשכך נאלצים להתמודד עם הליכים משפטיים מגוונים ו/או לבחון אפשרות של פעולה במישור של חדלות פירעון וזאת מתוך שאיפה להגיע למצב בו הם יוכלו מחד להתקיים בשוטף מהכנסתם ומאידך להגיע למצב של מחילת חובות ופתיחה של דף חדש. משרדנו המורכב מעו"ד, רו"ח וכלכלנים, חלקם יוצאי רשויות המס, משרד המשפטים ועוד, מתמחה במתן מענה לאותם ישראלים אשר מגפת הקורונה הכניסה אותם למערבולת משפטית כזו או אחרת, אם לטובת ניהול הליכים משפטיים אל מול צדדים שלישיים ואם לטובת ניהול הליכי פשיטת רגל, הליכי חדלות פירעון ו/או כל הליך משפטי נדרש אחר. משרדנו מייצג הן חייבים הנתונים בבעיה משפטית עקב אי תשלום ו/או הפרות ובמקביל משרדנו מייצג רבים אשר נפגעו כתוצאה מאי כיבוד התחייבויות לטובת תביעת המגיע להם ונקיטה בכל פעולה משפטית נדרשת לשם קידום אכיפה וגביה כאמור.

משרדנו מייצג מגוון רחב של לקוחות, אם פרטיים, חברות, בנקים ועוד, כך שלנו הידע והניסיון להתמודד עם בעיות משפטיות בתקופה זו של מגפה ובמיוחד בבעיות משפטיות אשר התעוררו עקב הקורונה. משרדנו יודע כיצד לקבל את הפיקוד על המצב ולהביא אותך הלקוח לעבר הידע במינימום נזק ובמינימום עלות. התקשר אלינו עתה ונקדם הנדרש עבורך במיידי - חייג כעת לעו"ד אלי דורון: 054-4251054
טיפול בחובות (חייבים ונושים) בימי קורונה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

כך פעלה "סלטי שמיר" לפני פירוק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשרס, עו"ד

חברת "סלטי שמיר", שחובותיה מוערכים בכ-40 מיליון שקלים, הגישה החודש בקשה להקפאת הליכים על פי תיקון מספר 4, הקבוע בסעיף 319ג לחוק. החברה השכילה לנקוט משנה זהירות ולפנות לבית המשפט בבקשה לערוך הסדר חוב, טרם הידרדרות כלכלית אשר תביא את החברה לחדלות פירעון.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים