מאת:

שטף מעצרים עקב אי דיווח על חשבונות בנק בחו"ל

"גם בימי קורונה רשויות המס מאתרות אזרחים המחזיקים בחשבונות בנק זרים או בנכסים מחוץ לישראל" - המידע זורם אל הרשויות מכוח הסכמים לחילופי מידע בין בנקים לגבי שמות בעלי חשבונות בין הרשויות בישראל לבין אירופה וכן בין ישראל לארה"ב, בכדי לאתר אי דיווח.
 
בשבוע האחרון אותר על ידי רשויות המס נישום שהתגורר כ-13 שנים מחוץ לישראל והינו מנהל ובעל מניות בחברות זרות. בעניינו של הנישום, הועבר על ידי הרשויות באירופה מידע על חשבונות בנק זרים שהחזיק בהיקף העולה על סך של 112 מיליוני ש"ח. בנוסף דווח על ידי הרשויות באירופה כי הנישום נמנע מלדווח על הכנסות שהפיק מחוץ לישראל, שהגיעו לסך כולל של כ-10 מיליוני ש"ח. כפועל יוצא הובא הנישום לחקירה על ידי הרשויות, באופן מיידי תוך שאלו פוקדים את ביתו ומבצעים חיפוש מקיף. לאחר דיון בעניינו, שוחרר הנישום בתנאים מגבילים תוך שנדרש להפקיד סך של 250 אלף ש"ח וכן ערבות צד ג' על סך של 150 אלף ש"ח וזאת בהתאם לקביעת פקיד שומה חקירות חיפה והצפון. ראוי להבהיר כי שיטת המס הנהוגה בישראל החל משנת 2003 הינה שיטת מס פרסונאלית - קרי, שיטת מס לפיה על הנישום לשלם מס לרשויות על הכנסותיו ונכסיו בין מקורן בישראל ובין אם מקורן מחוץ לה. בהתאם לכך, ברשימת הנישומים שאותרו על ידי הרשויות באירופה נכללו עוד בעלי חשבונות בנק בחו"ל שרשויות המס מנהלת הליכים כנגדם הכוללים אף הם חקירות, מעצרים ודרישות להפקדת כספים. בין העצורים היו שני ישראלים שהחזיקו חשבונות בשוויץ ובאי ג'רזי בהיקף כספים העומד על כ-77 מיליוני ש"ח וכן תושבים מתל אביב, מקיבוץ משמר העמק וכן מרמת השרון שעלה כי אף הם הסתירו במרוצת השנים מיליונים רבים וכעת הינם חשופים להליכים פליליים ולתשלומי מס גבוהים אשר נגרעו על ידם מקופת המדינה. אכן, המגמה בעולם בשנים האחרונות הינה הצלבת מידע בין-יבשתי אודות נכסים וחשבונות בנק המוחזקים על ידי אזרח זר. בהתאם לכך, שעה בה מדינה מאתרת נכסים של אזרח זר או החזקה בחשבון על ידו, היא מעבירה את המידע לרשויות המס במדינת המקור. כעת, עקב כניסתן לתוקף של תקנות CRS (הסכם החלפת מידע עם אירופה) החל גל מעצרים חדש לנישומים אשר ביצעו עבירות מס ונמנעו מלדווח עליהן.
 
במשרדנו מחלקה המתמחה בדיני מס פלילי המורכבת מעורכי דין מנוסים דוגמת עו"ד ורו"ח ירון טיקוצקי וכן עו"ד אלי דורון אשר בעברם עבדו במשרד המשפטים וייצגו את רשויות המס, את חקירות מס הכנסה וגורמים רבים נוספים. מחלקה מתמחה בליווי ועזרה לאזרחים המחזיקים חשבונות או נכסים שכאלו, ויודעים לפעול באופן מיידי לטובת התמודדות עם חקירות מס הכנסה ו/או חקירות מע"מ, עם מעצרים עקב חשד לעבירות מס ועוד. אנו יודעים לנקוט בכל הפעולות הנדרשות על פי דין לטובת צמצום הנזק, בשאיפה להביא לידי סיום הפרשה מבלי שיוגש כתב אישום ובנסיבות בהן מוגש, נדע כיצד להתמודד עמו לטובת צמצום הנזק ואם ניתן, אף לפעול לזיכוי.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מיסוי פלילי - עבירות מס, הלבנות הון וצווארון לבן

מאת: אלי דורון, עו"ד

מלחמת חרבות ברזל הביאה לעלייה בעבירות מס פליליות וכלכליות, והגופים החוקרים פועלים סביב השעון. אלו הסיבות למהר ולשכור את שירותיו של עו"ד המתמחה במיסוי פלילי>>

הסדרת ארנק דיגיטלי שחור - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.