מאת:


שטף מעצרים עקב אי דיווח על חשבונות בנק בחו"ל

"גם בימי קורונה רשויות המס מאתרות אזרחים המחזיקים בחשבונות בנק זרים או בנכסים מחוץ לישראל" - המידע זורם אל הרשויות מכוח הסכמים לחילופי מידע בין בנקים לגבי שמות בעלי חשבונות בין הרשויות בישראל לבין אירופה וכן בין ישראל לארה"ב, בכדי לאתר אי דיווח.
 
בשבוע האחרון אותר על ידי רשויות המס נישום שהתגורר כ-13 שנים מחוץ לישראל והינו מנהל ובעל מניות בחברות זרות. בעניינו של הנישום, הועבר על ידי הרשויות באירופה מידע על חשבונות בנק זרים שהחזיק בהיקף העולה על סך של 112 מיליוני ש"ח. בנוסף דווח על ידי הרשויות באירופה כי הנישום נמנע מלדווח על הכנסות שהפיק מחוץ לישראל, שהגיעו לסך כולל של כ-10 מיליוני ש"ח. כפועל יוצא הובא הנישום לחקירה על ידי הרשויות, באופן מיידי תוך שאלו פוקדים את ביתו ומבצעים חיפוש מקיף. לאחר דיון בעניינו, שוחרר הנישום בתנאים מגבילים תוך שנדרש להפקיד סך של 250 אלף ש"ח וכן ערבות צד ג' על סך של 150 אלף ש"ח וזאת בהתאם לקביעת פקיד שומה חקירות חיפה והצפון. ראוי להבהיר כי שיטת המס הנהוגה בישראל החל משנת 2003 הינה שיטת מס פרסונאלית - קרי, שיטת מס לפיה על הנישום לשלם מס לרשויות על הכנסותיו ונכסיו בין מקורן בישראל ובין אם מקורן מחוץ לה. בהתאם לכך, ברשימת הנישומים שאותרו על ידי הרשויות באירופה נכללו עוד בעלי חשבונות בנק בחו"ל שרשויות המס מנהלת הליכים כנגדם הכוללים אף הם חקירות, מעצרים ודרישות להפקדת כספים. בין העצורים היו שני ישראלים שהחזיקו חשבונות בשוויץ ובאי ג'רזי בהיקף כספים העומד על כ-77 מיליוני ש"ח וכן תושבים מתל אביב, מקיבוץ משמר העמק וכן מרמת השרון שעלה כי אף הם הסתירו במרוצת השנים מיליונים רבים וכעת הינם חשופים להליכים פליליים ולתשלומי מס גבוהים אשר נגרעו על ידם מקופת המדינה. אכן, המגמה בעולם בשנים האחרונות הינה הצלבת מידע בין-יבשתי אודות נכסים וחשבונות בנק המוחזקים על ידי אזרח זר. בהתאם לכך, שעה בה מדינה מאתרת נכסים של אזרח זר או החזקה בחשבון על ידו, היא מעבירה את המידע לרשויות המס במדינת המקור. כעת, עקב כניסתן לתוקף של תקנות CRS (הסכם החלפת מידע עם אירופה) החל גל מעצרים חדש לנישומים אשר ביצעו עבירות מס ונמנעו מלדווח עליהן.
 
במשרדנו מחלקה המתמחה בדיני מס פלילי המורכבת מעורכי דין מנוסים דוגמת עו"ד ורו"ח ירון טיקוצקי וכן עו"ד אלי דורון אשר בעברם עבדו במשרד המשפטים וייצגו את רשויות המס, את חקירות מס הכנסה וגורמים רבים נוספים. מחלקה מתמחה בליווי ועזרה לאזרחים המחזיקים חשבונות או נכסים שכאלו, ויודעים לפעול באופן מיידי לטובת התמודדות עם חקירות מס הכנסה ו/או חקירות מע"מ, עם מעצרים עקב חשד לעבירות מס ועוד. אנו יודעים לנקוט בכל הפעולות הנדרשות על פי דין לטובת צמצום הנזק, בשאיפה להביא לידי סיום הפרשה מבלי שיוגש כתב אישום ובנסיבות בהן מוגש, נדע כיצד להתמודד עמו לטובת צמצום הנזק ואם ניתן, אף לפעול לזיכוי.
מעצרים עקב אי דיווח על חשבון בנק בחו

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

כופר מס כחלופה לניהול הליך פלילי

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

"כופר" הוא מונח מוכר לכולנו - אבל בעיקר מעולמות סדרות הפשע הפלילי וסרטי הפעולה, וקצת פחות מעולמות המס. "כופר מס", חשוב לדעת, הוא מונח שגור בעולמות המיסוי, ומתאר מצב בו עברייני מס (או מי שמוגדר כ"חשוד" בעבירה זו) מגיעים להסדר מול רשויות המס המוסמכות כחלופה לניהול הליך פלילי שעשוי להסתיים בעונשים חמורים הרבה יותר, כולל מאסר בפועל.

כיצד תמנע מקבלת חשבונית פיקטיבית / זרה?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

לא פעם, אנחנו נתקלים בעוסקים תמימים, שאינם מודעים לכך, כי הם קיבלו חשבוניות פיקטיביות ובכך ביצעו הם עבירה פלילית על פי הוראות החוק והפקודה ואף נחשפו לעוולה אזרחתי העלולה להסתיים באי הכרה במע"מ התשומות שנוכה על ידי מקבל החשבונית.

'הלכת פרומדיק' - האם חוות דעת משפטית מנטרלת חשיפה פלילית?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

האחריות למילוי חובות דיני המס מוטלת, בראש ובראשונה, על הנישום. עם זאת, הוא רשאי להיעזר במומחיות יועצים שמקצועם בכך. ככל שהפעילות העסקית-כלכלית מורכבת יותר, כך סביר...

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים