מאת:

עסקה למכירת נכס מקרקעין הינה עסקה בעלת אופי מיוחד – ייחודה של עסקה זו נעוץ בכך שחלות עליה הוראות חקיקה מגוונות ורבות וזאת להבדיל מעסקאות מכירת טובין על צורותיו השונות. ייחוד נוסף המאפיין עסקאות במקרקעין הינו מאפייניו השונים של הנכס לצרכי מס, שכן שיעור המס שיחול על העסקה תלוי בגורמים רבים כדוגמת מועד רכישת הנכס, בעל הנכס, אחזקתו בנכסי נדל"ן נוספים, גילו של מוכר הנכס ועוד. בתוך כך, מלאכת חישוב שיעורי המס בעסקאות האמורות הינה מלאכה סבוכה השמורה לאלו המשכילים לעשות כן, למומחים בתחום.

 
בהתאם לאמור, בקיאות בדין הנוהג ובשיעורי המס הנובעים מתכנוני המס השונים יסייעו באופן דרמטי לנהל את עסקת המכר בהפקת שיעור רווח מירבי. למשרדנו המונה עו"ד, כלכלנים ורו"ח, חלקם יוצאי משרד המשפטים, רשויות מס שבח ועוד ואשר לו פעילות בארץ ובעולם, מחלקת נדל"ן מיוחדת המתמקדת, בין השאר, בליווי עסקאות למכירת מקרקעין לרבות ליווי וייעוץ בסוגיות המס הנובעות מהעסקאות האמורות; משרדנו יבטיח באמצעות שורה ארוכה של עורכי דין המתמחים בנדל"ן ומומחי דיני מקרקעין, לשמור על זכויות המקרקעין של לקוחותיו ולוודא שאלה יפיקו את מירב התועלת מנכסי הנדל"ן בהם הם מחזיקים או מעוניינים. משרדנו יידע לתת לכבודך את מלוא הליווי הקשור בעסקת מכירת המקרקעין לרבות ניסוח החוזה, בדיקת רישומים ואישורים נדרשים, דיווח לרשויות המס על עסקת המכירה והכל תוך ליווי איכותי ומקצועי מכלכלנים ורו"ח שהינם אף עו"ד במשרדנו, אשר מתמחים בפרקטיקה הנהוגה ובקיאים בשיטות השונות והמגוונות לחישובי המס המתחייבים מהעסקה.
 
 
 

פריסת מס שבח
ראוי לציין כי מלאכת דיוק בחישוב המס שמורה לחישוב מס השבח. מס השבח במכירת מקרקעין מגלם הלכה למעשה את הרווח שהופק מהעסקה האמורה וזאת בקיזוז כלל ההוצאות הכרוכות בהפקתו. מטבע הדברים, כשם שגובה הרווח עולה, כך עולה שיעור החבות המס על העסקה, אולם ישנם מקרים בהם אף קיים פטור מתשלום מס השבח. בנוסף במקרים רבים ניתן, על ידי דיווח נכון ושיטת פעולה מדויקת, לבצע פריסה של מס השבח על פני ארבע שנים, כך ששיעור המס המתחייב יילמד משיעור המס השולי של הנישום על ידי העמסת הרווחים מהמכירה, בחלקים שווים, על פני ארבע שנים. פריסת מס השבח כדאית במיוחד ויכולה להיות בעלת ערך כלכלי גבוה עבור המוכר שעה בה עסקינן, לדוגמא, במוכר שגילוי מעל 60 או במוכר אשר בשגרה שיעורי המס השולי על הכנסתו אינם מצויים במדרגות הגבוהות. כך גם, חישוב המס בפריסה הינו בעל משמעות עת נמכרת זכות המקרקעין שנרכשה בין המועדים 1/4/1956 - 7/11/2000. ראוי להדגיש כי פריסת השבח תלויה בדיווח כדין על העסקה והתנהלות מסודרת ומתואמת אל מול הרשויות המתחייבות. נוסף על האמור, משרדנו יידע כחלק בלתי נפרד מהאמור לעיל, להשלים את מלאכת הטיפול בפריסת מס השבח, לרבות הגשת הבקשה לפריסת מס השבח במסגרת הגשת הבקשה לתיקון השומה. יוער כי הגשה זו יכולה להתבצע עד ארבע שנים מיום המכירה כך שאם נותר לכם עוד טווח זמנים לעשות כן – זה הזמן. פריסה נכונה של מס השבח וליווי מקצועי בעסקאות למכירת מקרקעין הינה חלק אינהרנטי לעסקה אשר בהיעדרו יכול שיתברר למוכר המקרקעין, בדיעבד, כי הרווחים עליהם הסתמך שייווצרו מעסקת המכירה, הינם נמוכים פי כמה לנוכח תיכנון לקוי של תשלומי המס.
 
משרדנו יודע להיכנס במהירות לפרטי העסקה, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, בכל הקשור לשיקולי המס.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.75 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הבהרות רשות המיסים בנוגע לתביעות מס רכוש - מרץ 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

רשות המס פרסמה שתי הבהרות חשובות: מתי וכיצד ניתן לעבור בין המסלול הירוק למסלול האדום? ומי זכאי למסלול האדום ביישובים שפונו וביישובים שלא פונו.

ספסופה, מירון, קדיתא - רק מסלול אדום !!!

מאת: אלי דורון, עו"ד

מנהל מס רכוש הפיץ לאחרונה ממש הבהרה, לפיה היישובים ספסופה, מירון, קדיתא ועוד, זכאים לבחור במסלול הפיצוי האופטימאלי - המסלול האדום.

תשלום מס עסקאות עודף

מאת: אלי דורון, עו"ד

חוק מס ערך מוסף מטיל חבות במס על עסקאות בישראל. אלא, שישנם מקרים שבהם משולם מס מבלי חבות לשלמו. באילו מקרים ניתן לפעול על מנת לקבלו בחזרה? מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה טרם העסקה, וכן מיד לאחר כל שינוי שחל בתנאיה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.