מאת:

עו"ד שרון פישמן - מומחית בדיני מס פלילי ומס אזרחי, יוצאת רשויות מע"מ

מערכת אכיפת החוק פועלת ללא הרף לטובת איתור עבירות ומחדלי מס, אזרחיים ו/או פליליים, המבוצעים על ידי עוסקים עצמאיים ו/או חברות וזאת במגוון רחב של תחומים. רשות המס אוספת באופן קבע נתונים על הפעילות העסקית של כל עסק בישראל, לומדת אותו, מצליבה מידע וכו' ושעה בה מתעורר אצלה חשש מפני התנהלות בלתי תקינה ו/או בלתי חוקית ו/או בלתי סבירה, פועלת היא אל מול אותו עסק לשם חקר פועלו, תקינות התנהלותו וחשיפת כשלים אזרחיים ו/או פליליים, ככול שיש בנמצא כאלה.
 


עו"ד שרון פישמן

רשות מס הכנסה ורשות מע"מ בוחנות דרך קבע את התנהלותו של העסק, את הדו"חות התקופתיים המוגשים על ידו, את סבירות הפעילות כמדווח ע"י העסק, את התאמת הנתונים המדווחים לרשות אחת לאלה המדווחים לרשות מס אחרת, בוחנת את התאמת החשבוניות המונפקות ע"י עסק פלוני לנתונים המדווחים אצל העוסק המקבל את החשבוניות ודורש את מס התשומות בגינן, ובהישען על כל אלה מוחלט באילו עסקים, אם בכלל, לערוך ביקורת ו/או בדיקה אחרת. לכל אלה יש להוסיף את מחלקת המודיעין של רשות מס הכנסה ומחלקת המודיעין של רשות מע"מ, אשר להן כלים מגוונים ומתוחכמים המופעלים באמצעות רואי חשבון מוכשרים ועובדי רשות מיומנים לטובת איתור עבירות מס ו/או מחדלים אזרחיים אחרים. לשם כך רשות המס עושה, בין השאר, שימוש באמצעים טכנולוגים מורכבים אשר פותחו במקור למטרות צבאיות, אך בהמשך עברו שינוי והתאמה לטובת סיוע למערכות אכיפת החוק בכלל ולקיום ההוראות על פי פקודת מס הכנסה ו/או חוק מע"מ בפרט. בתמיכה לאמצעים האמורים, החוק מקנה לרשויות המס מגוון רחב של סמכויות לפעול אל מול עסקים וצדדים שלישיים, בדרישה לקבלת מידע ו/או לטובת גביית עדויות ו/או ביצוע מגוון רחב של פעולות, אשר כל מטרתן היא לאתר ראיות, לרכז עובדות, לבצע חקירות ובהישען על אלה לגבש אסטרטגיית פעולה כנגד עסקים הנחשדים בכך שהתנהלותם אל מול רשויות המס ועמידתם בדרישת רשויות המס הינה מחשידה ו/או לא תקינה, אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי.

בחלק נכבד של המקרים מתחילה הרשות בחקירה סמויה ובליקוט דיסקרטי של נתונים וראיות, עד למועד בו החקירה הופכת להיות "גלויה", ולעתים  קורה כי הרשות, במהלך ביקורת אזרחית שגרתית של עסק פלוני, חושפת ביצוע עבירות פליליות מה שמסמיך אותה לפעול לטובת מיצוי הדין הפלילי כנגד המעורבים. ואכן, חוק מע"מ מסמיך את המבקר העורך ביקורת שגרתית בעסק, לקבל החלטה תוך כדי ביקורת ולעבור במקביל לחקירה פלילית ולהביא לידי חקירה תחת אזהרה של הגורמים הנמצאים בביקורת, לחקור ולגבות עדויות מגורמים נוספים ולבסוף אף להעביר את תיק החקר בו ירוכזו כלל הראיות שנאספו, הכולל את כלל העדויות שנגבו, לרבות המלצות, לידי הלשכה המשפטית של מע"מ, שם יבחן התיק ויוכרע האם לקדמו לעבר הגשת כתב אישום או לאו, וזאת במקביל להתנהלות במישור השומה גרידא. באותה מידה מפקח מס הכנסה המגלה תוך כדי ביקורת כי ישנן ראיות לעבירות פליליות רשאי, בכל רגע נתון, להפנות את המקרה למחלקת החקירות של מס הכנסה, על מנת שאלה יכנסו להליך של חקירה פלילית, גביית הודעות תחת אזהרה, הוצאת מיידעים מהבנקים וגורמים נוספים, במטרה להגיע לחקר האמת, ובמקרה הצורך אף לעצור את הנחשד בביצוע עבירות מס, ללקט את הראיות ובסופו של יום להעביר את הממצאים למחלקת המשפטית של רשות מס הכנסה ו/או לפרקליטות הפיסקאלית ו/או למחלקת מיסוי וכלכלה וזאת לטובת בחינת הראיות ובמקרים המתאימים, בכפוף להליך של שימוע, אף להגיש כתב אישום כנגד המעורבים.

במקרים שכאלו, עת נתון אתה בפני חשיפה אזרחית ו/או פלילית אל מול רשויות המס, ראוי שתפנה לעו"ד מומחה בדיני מס - עורכת הדין שרון פישמן היא הכתובת עבורך לטובת צמצום או נטרול החשיפה. עו"ד שרון פישמן הינה עורכת דין בעלת ניסיון עשיר במיוחד בכל הקשור בהתנהלות מול רשויות המס, אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי. את דרכה המקצועית החלה עו"ד פישמן במחלקת התביעות של מע"מ ומכס, שם פעלה היא, כתף אל כתף, אל מול מבקרים וחוקרים, לטובת ליווי חקירות ולטובת הגשת כתבי אישום וניהול הליכים משפטיים מול עסקים פרטיים או חברות אשר הואשמו בביצוע עבירות מס. עם חלוף השנים החליטה עו"ד פישמן לעבור למגזר הפרטי ולהקדיש את זמנה וניסיונה הרב לטובת סיוע כסנגור מומחה בדיני מס הכנסה ומע"מ לפרטיים וחברות אשר הסתבכו עם רשויות המס.
 
כך יוצא שקרוב ל-20 שנה עורכת הדין פישמן מקדישה את חייה המקצועיים לטוב סיוע לאזרחים ולחברות אשר מצאו עצמם במחלוקת אזרחית ו/או פלילית אל מול רשויות המס. במהלך התקופה האמורה עו"ד פישמן צברה ניסיון עשיר במיוחד בטיפול באין ספור אזרחים אשר זומנו לדיון שומתי ו/או לחקירה ו/או לביקורת ו/או שהוגש כנגדם כתב אישום. יתרה מזאת, בתקופה זו עו"ד פישמן ניהלה אין ספור דיוני שומה לצד דיונים בלשכות המשפטיות של רשויות המס וכן הופעות בפני בתי המשפט. לזכותה נזקפות אין ספור הצלחות, הישגים ואין ספור לקוחות אשר בזכות טיפולה המקצועי והאינטנסיבי, המבוסס על ניסיון עשיר במיוחד, הכרת המערכת ודרכי פעולה, בניית אסטרטגיה מתאימה ואיתור כשלים, הביאה להצלחות ולהוצאת לקוחות רבים, אשר היו נתונים במצבים קשים, בהצלחה של ממש מהפרשה, אם בדרך של זיכויים, העדר הרשעה, הסדרי טיעון, הסכמי שומה ואם בדרכים מגוונות חוקיות ושקופות אחרות, אשר בשורה התחתונה הביאו לידי סיום הפרשה עבור הלקוח באופן אופטימלי, במינימום עלות ובמינימום נזק. ניסיונה העשיר של עו"ד פישמן הינו ניסיון שלא יסולא בפז, כזה הממונף על ידה באופן אופטימלי לטובת נטרול חשיפות מס פליליות ו/או אזרחיות של לקוחותיה עד למינימום האפשרי על פי דין. השירות של עו"ד פישמן ללקוחותיה ניתן על ידה תוך מתן מענה אישי, צמוד ודיסקרטי, כאשר טובת הלקוח, במגבלות החוק, היא היחידה העומדת לנגד עייניה. עו"ד פישמן, על סמך ניסיונה המתואר, תדע להיכנס במהירות הבזק לכלל מרכיבי התיק, לכלל המעורבים בו, להפוך כל אבן ואבן, ללמוד במהירות את חומר החקירה ו/או את הנתונים הכלכליים ו/או השומתיים האחרים הנדרשים, הכל לטובת הטיפול המוצלח במקרה ולטובת הוצאת הלקוח מהפרשה באופן אופטימלי, במינימום עלות, נזק, עוגמת נפש וזמן.

אשר על כן, בכל מקרה של מחלוקת עם רשויות המס, הינך מוזמן לפנות ישירות לעו"ד פישמן לטובת קבלת מענה מיידי,  חייג כעת לעו"ד שרון פישמן: 054-6999646

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסדרת ארנק דיגיטלי שחור - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.