מאת:

ייצוג משפטי במקרים של סכסוכים משפטיים בתוך המשפחה

המציאות בה אנו חיים אינה מדלגת על סכסוכים עסקיים ו/או כספיים בתוך משפחות, בין אחים, בין הורים ואחים, בין יורשים ורעייתו השנייה של המנוח, בין קרובים אחרים וכו' - סכסוכים אלה יכולים לנבוע ממגוון רחב של סיבות כך למשל הפרה של הסכמות, הפרה של התקשרויות חוזיות, ניצול מצב מנטלי של בן משפחה מתבגר, ענייני ירושות, צוואות ומתנות, תחושה כי אחד מבני המשפחה מנצל את תמימותו או את מצבו של בן משפחה אחר, עסקאות בתוך המשפחה, החלפת דורות והעברת פעילות לדור הצעיר, שותפויות בין בני משפחה ועוד ועוד סיבות המובילות לסכסוכים שונים ומורכבים.
 

סכסוכים אלה בעיקרם מבוססים על כספים ונובעים מדרישות כספיות ו/או קנייניות, שעה בה אחד מבני המשפחה או יותר חש כי בן משפחה אחר פגע או פועל באופן לא תקין ו/או בניגוד לאינטרס הכלכלי שלו ו/או של אחר ו/או שאחד מבני המשפחה מנצל את האמון שניתן לו ו/או עושה פעולות תוך הפרת האמון שניתן לו במקור דווקא בשל הקירבה המשפחתית. בעוד שבעבר "כבוד המשפחה" היה לערך עליון, ההווה מלמד כי מה שהיה בעבר אינו נכון בהכרח לימים אלו ודווקא סכסוכים בתוך משפחה, לא אחת, מגיעים לעוצמות של היעדר כבוד ואף שנאה, כעס ומשקעים אותם נתקשה למצוא במקרים של סכסוכים בין אנשי עסקים הזרים זה לזה. הבעיה המרכזית במקרים של סכסוכים משפחתיים מקורה באמוציות ובמשקעים של שנים אשר בנקודת זמן מסוימת, אם כתוצאה מהתבגרות, אם כתוצאה מחתונת מי מבני המשפחה ואם מטעמים אחרים -  פורצים וגורמים למעורבים ו/או לחלק מהם לתת לאמוציות לנהל אותם תחת קבלת החלטות משפטיות מחושבות וקרות. כך יוצא שבחלק גדול של המקרים בהם מתעוררים סכסוכים כספיים במשפחה, מוכנים חלק מהמעורבים לפגוע ו/או לסכן כלכלית גם את עצמם ו/או בני משפחה אחרים, העיקר לקדם את הוצאת הצדק לאור ולפגוע באותו בן משפחה אשר הפר את אמונם ו/או פגע בהם. בחלק נכבד מהסכסוכים רואים אנו התנהלות בין אחים ו/או בני משפחה קרובים אחרים אשר נתנו על פני שנים אמון מלא זה בזה, בעוד שעם חלוף הזמן התברר להם כי טעו וכי לא היה מקום לתת אמון מלא וכי אחד מהאחים ו/או בני המשפחה לו ניתן האמון, פעל באופן בלתי ראוי לטובת קידום עניינו הפרטי, על חשבון בני משפחה אחרים...

במקרים מסוג זה, של סכסוך בתוך משפחה משרדנו מתמחה
משרדנו מורגל בניהול מאבקים משפטיים מתוחכמים בתוך משפחות - משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח, חלקם יוצאי משרד המשפטים ויוצאי רשויות מס, להם בקיאות וניסיון רב בכל הקשור בניהול מאבקים בתוך משפחה. משרדנו יידע לקבל שליטה על הסכסוך המשפחתי, להוציא מהמשוואה פרמטרים אמוציונליים לא רלוונטיים העלולים לפגוע בלקוח המשרד ולפעול לטובת המתחייב בתבונה ובזהירות מירבית. לטובת האמור, משרדנו יידע לקבל פיקוד על המשבר בזהירות רבה ולנהל אותו בצורה נכונה ומתוחכמת, תוך הנחיית הלקוח בכל הנדרש לטובת ביצוע צעדים חשובים לשם איסוף ראיות עוד בטרם ידע בן המשפחה האחרת על הכוונה לפעול מולו משפטית. לטובת האמור משרדנו יידע להנחות את הלקוח כיצד להתנהל, כיצד לאסוף את הראיות הנדרשות לטובת ביסוס טענתו בתחכום, וכשנדרש נדע כיצד להפעיל חוקרים פרטיים (בכפוף לצורך ואישור הלקוח) ולקדם את הפרשה לטובת קידום האינטרס של לקוח המשרד. בחלק גדול של המקרים נדע ואף נמליץ ככל שמתאפשר להביא לידי סיום המחלוקת ללא תביעות בבית משפט וזאת בדרך של פשרה זהירה וחכמה. יחד עם זאת, היכן שהפשרה לא תתאפשר, נדע לנקוט בהליכים המשפטיים הנכונים, בדרך כלל בפני בית המשפט לענייני משפחה, שם הדיונים מתנהלים בדלתיים סגורות ודיסקרטיות. הניסיון מלמד כי יש בנמצא מצבים בהם רק הליך משפטי ממשי, לרבות הגשת תביעות מבוססות, הוא זה שיביא את הפתרון הרצוי. בנוסף, הניסיון שלנו מלמד כי בחלק גדול של המקרים בן המשפחה המפר מנצל את הקירבה המשפחתית, תוך אמונה כי בן המשפחה האחר לא יפעל מולו משפטית ולא יפנה לעו"ד, ומשכך דווקא ההתנהלות באמצעות עו"ד וכשנדרש, פנייה לבית המשפט, הם אלה שיביאו את התוצאה המיוחלת. מה שברור הוא כי סכסוך בתוך משפחה מחייב בקיאות הן בדיני האזרחי, הן בדין העסקי-מסחרי והן בכל הקשור בדיני משפחה. למשרדנו ניסיון רב בתחום זה ומשכך אנו יודעים לקדם את עניינו של הלקוח באופן אופטימאלי במינימום זמן, מינימום עלות ומקסימום הצלחה.

לקביעת פגישה דיסקרטית, ללא התחייבות וללא עלות, בה נבחן את החלופות העומדות על הפרק, ניתן ליצור קשר ישירות עם עו"ד אלי דורון: 054-4251054  

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.83 ע"י 6 גולשים

עשוי לעניין אתכם

העברת כספים בתוך המשפחה בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בעריכת הסכמים דוגמת הסכמי הלוואה או הסכמי מתנה תוך שמירה על האינטרסים של כל בני המשפחה בתקופה רגישה זו - לחצו כאן לפרטים נוספים.

סכסוך בין זוגות חד-מיניים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בכל הנוגע בעולם המשפט החל על זוגות חד-מיניים, בקיא בכל הקשור בהתקשרות חוזית בין בני זוג מאותו מין ובאותה נשימה בקיא בטיפול בבעיות, סכסוכים, פירוק שיתוף, הליכים משפטיים, משמורת ילדים, טיפול בנכסים משותפים ועוד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.