מאת:


מימוש הזדמנויות עסקיות ו/או קידום עסקאות מהירות, עקב מגפת הקורונה

תקופת הקורונה נפלה על עם ישראל כרעם ביום בהיר, ללא התראה אמיתית או הזדמנות להיערכות וללא אפשרות לחסוך מספיק כספים אשר יש בהם כדי לסייע לעסק או לאזרח פרטי על מנת לעבור בהצלחה את ימי המשבר. כך יצא שעסקים ועצמאים רבים מצאו עצמם באופן פתאומי ללא כל מקור הכנסה, לקוחות ו/או משכורת בעוד שההוצאות הקבועות ממשיכות לזרום, אם עסקיות ואם פרטיות.
 
חלק מאותם אזרחים ועסקים מצליחים לעבור את המשבר באופן סביר אם משום שאין להם הוצאות קבועות מהותיות, אם משום שיש להם עוד מקור פרנסה נוסף, אם משום שיש ברשותם חסכונות, אם משום שהם שכירים שממשיכים להיות מעוסקים ואם משום שהם שכירים שהוצאו לחל"ת. מאידך יש בנמצא רבים המתקשים לעמוד בפני המצב הנתון וזאת אם משום שאין להם חסכונות, אם משום שההוצאות הקבועות/הפרטיות שלהם גבוהות, אם משום שיש להם אין ספור התחייבויות אחרות אותן נטלו על עצמם ועוד ועוד סיבות. בנסיבות בהן יש בנמצא מצוקה שכזו, מחפש האדם ו/או העסק הנתון במצוקה, מענה כלכלי, אשראי, כסף, מימון כזה או אחר אשר יסייע להתמודד עם המצב. בחלק מהמקרים הפתרון הוא בתוך המשפחה, בדרך של הלוואה מבן משפחה ו/או מתנה ובחלק אחר של המקרים, במיוחד כאשר מדובר באנשי עסקים, הפתרון מורכב יותר. חלק גדול מהעסקים ובעליהם, לטובת עמידה בפני המשבר, נאלצים לקחת הלוואות, להגדיל מסגרות אשראי ואת אשראי הספקים, להוציא עובדים לחל"ת, לפעול לשם הכנסת משקיע, התמזגות עם עסקים אחרים לטובת הקטנת ההוצאות השוטפות. אלה נוקטים במגוון רחב של מהלכים אשר אמורים לסייע להישאר עם הראש מעל למים.

כך יוצא שלטובת עמידה בהתחייבויות כספיות, עסקים ו/או פרטיים רבים נאלצים לבצע עסקאות מהירות, אותה לא תכננו לעשות, של מכירה ו/או מימוש מלא ו/או חלקי, של נכסים עסקיים או פרטיים. כך למשל אזרחים ו/או בעלי עסקים הנתונים במצוקה כספית, מוכרים חלק מבעלותם בעסק לשותף חדש אם בדרך של מכירת מניות, אם בדרך של הכנסת שותף לתיק השותפות ואם באופנים אחרים. באותה מידה קורה כי בעלי עסקים מחליטים למכור חלק מנכסי העסק, אם נדל"ן, אם פעילות, אם חברת בת ואם נכסים אחרים, הכל במהירות ומתוך שאיפה להגיע למצב בו הם מכניסים במהירות תזרים מזומנים לתוך הפעילות העסקית. גם במישור הפרטי ניתן למצא פרטיים רבים אשר פועלים לטובת מכירה מהירה של נכסים וזאת על מנת שהמשפחה תוכל לעמוד בהתחייבויות. במסגרת זו ניתן למצוא ישראלים רבים המבקשים למכור דירה אשר עד לאחרונה שימשה להם כמקור הכנסה נוסף ו/או רכבים ו/או נכסים פרטיים אחרים. יש המבקשים לבצע מכירה מלאה של כל הזכויות הנכס הנמכר ויש המבקשים למכור רק חלק מהזכויות, שוב הכל לטובת ביצוע עסקה מהירה וקבלת תמורה אשר תסייע להם לעבור את המשבר בהצלחה. כך יוצא שהמשבר, לצד המצוקה הכלכלית, יוצר הוא הרבה מאוד הזדמנויות עסקיות, שכן המחיר לא אחת נמוך מכפי שהיה עד לאחרונה, ומחייבות ביצוע עסקה מהירה תוך כדי ובמהלך מגפת הקורונה.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בעניין?
משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון, יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, המתמחים בקידום ועריכת עסקאות ו/או חוזים ו/או הסכמים, ניהול מו"מ ועריכת הסכמים של קניה, מכירה, הכנסת שותף, מיזוג ועוד. כמו כן משרדנו מתמחה בכל הנוגע למישורי המס, תכנון המס, מבנה המס ולכל פעולה אחרת המתחייבת לטובת קידום עסקאות במהירות, במקצועיות וביעילות. אנו במשרדנו נדע לקדם עבורך הזדמנויות עסקיות עקב המשבר -אנו מבינים את החשיבות שבביצוע עסקאות שכאלה במהירות ותוך שמירה הדוקה על האינטרס שלך. 
 
ניתן ליצור קשר עם עו"ד אלי דורון בנייד 054-4251054
קידום הזדמנות עסקית בימי הקורונה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם