מאת:

ליווי משפטי לטובת ביצוע עסקאות מהירות, עקב מגפת הקורונה ו/או מכל שיקול כלכלי אחר

מגפת הקורונה נפלה על המשק העולמי בכלל ועל המשק הישראלי בפרט כרעם ביום בהיר, ללא הכנה, ללא הערכות, מבלי שנדע מתי היא תתחיל ומבלי שנדע מתי היא מסתיימת - כך שלמעשה המגפה הכניסה את כל המשק וכלל תושבי המדינה, שכירים ועצמאיים, לתקופה של אי וודאות וחרדה כלכלית ממשית.
 
ההשערות של הכלכלנים השונים באשר למידת ההשפעה של המגפה על המדינה ותושביה משתנים ממומחה למומחה ומטבע הדברים ההשפעה תשפיעה בצורה שונה על ענפים שונים כאשר מרבית הענפים יפגעו, אך בהחלט יש בנמצא שורה של ענפים שירוויחו בגינה. יש המדברים על חזרה מהירה לשגרה, יש הטוענים כי בתוך מספר חודשים ימצא חיסון מה שיחזיר את המשק כמעט במיידי לתפוקה מלאה, יש המדברים על מיתון עולמי אשר לא היה כדוגמתו מאז שנות ה-30 ויש הטוענים כי למדינת ישראל ייקח שלוש שנים עד שתחזור לשפע ולקצב הצמיחה בה הייתה נתונה ערב המשבר. שורה ארוכה של פרמטרים לא ידועים ומשכך, אין בנמצא לדעתנו, אדם עלי אדמות אשר באמת ובתמים יידע לנבא את הצפון לבוא. מה שברור הוא כי זו תגבה ולמעשה כבר גובה קורבנות רבים בנפש ותביא לפגיעה קשה ולפעמים אנושה של אין-ספור עסקים מענפים שונים ומגוונים. כך יוצא שמרבית העם נמצא תחת תחושות הלם, חרדה, אי וודאות ובמצב שלא ידע כדוגמתו ומשכך התנהלותו בהתאם. כל אדם לפתע מבין כי הוא עם עצמו, עם כל הכוונות הטובות והסולידריות, בסופו של יום כל משפחה, כל אדם, כל עסק עושה עם עצמו את החשבון, מנתח את מצבו, בוחן את התחייבויותיו, את הונו וחסכונותיו, ככל שיש כאלה, ובהתאם עושה את הניתן לעשות לטובת התגברות על "הצונאמי" הבריאותי והכלכלי הפוגש את העולם בכלל ואת מדינת ישראל בפרט. יתרה מזאת, המדינה מורכבת ממגוון רחב של ענפים, עסקים, עצמאים, שכירים, פרטים ו/או חברות ועוד -  כאשר כל אחד למעשה חייב להתמודד עם הבעיה, להתמודד עם המצב הנתון עצמאית, על פי מצבת ההוצאות הקבוע שלו, מצבת ההכנסות הקבוע שלו, מבנה ההכנסות המנותבות לעברו ממקורות ההכנסות שנבנו על ידו, אם בכלל, וכך אמור לשקול את צעדיו על סמך "כרית הבטחון" העומדת לזכותו - חסכונותיו, נכסיו, משפחתו, הוריו וכדומה.
 
מכאן כי יש בנמצא עסקים או פרטיים היכולים לספוג את המצב הכלכלי הנתון עוד חודשים ארוכים ואולי אף שנים רבות ומאידך ישנם כאלה אשר היו מורגלים לחיות מ-"היד לפה" ועתה, עם בלימת מקור ההכנסות, נתונים הם במצב בו אין להם יכולת לעמוד בהתחייבויות השוטפות, אם ברמה האישית ואם ברמה העסקית, וקל וחומר אין להם את היכולת להרים את עצמם מהקרקע , להקים עסק חדש, לחדש את העסק הקודם, לבצע התאמות נדרשות ועוד ועוד מורכבויות עמן חייב האזרח להתמודד. באותה מידה, יש בנמצא קבוצה גדולה של אנשים אשר היו בעיצומו של הקמת עסק חדש, בגינו השקיעו את שארית כספם ואשר לטובת הקמתו שיעבדו את אחרון רכושם, הכל מתוך הנחה המבוססת על תוכנית כלכלית ו/או תוכנית עסקית כזו או אחרת המלמדת כי צפי ההכנסות אמור להותיר להם בתזרים יתרות נכבדות ועתה, עקב המגפה, אותה תוכנית עסקית ואותן הערכות שוות, בכל הכבוד, כקליפת השום. בנסיבות שכאלה, מטבע הדברים, קורה לא אחת, כי פלוני או אלמוני מפנים כי חייב הוא לבצע במהירות עסקה אשר תזרים לו את המזומנים הנדרשים לטובת הישרדותו הכלכלית ו/או הישרדות עסקו ו/או הישרדות משפחתו ממש בטרם ימצא את עצמו ללא יכולת לרכוש לביתו מזון ומצרכים בסיסיים. רבים מתושבי המדינה אשר עד לאחרונה חיו חיי מותרות, חיים מרווחים של הצלחה, של מכונית יפה ושל עסק מניב, מוצאים את עצמם עתה בפני מצב שמדינתנו טרם ידעה דוגמתה ומבחינת אותו אזרח בודד - בפני מצב כלכלי הנושק לקריסה של ממש, אלא אם תבוצע על ידו עסקה מהירה ומהירה ממש. אכן, אין עסקינן בתקופה נוחה ונכונה למימוש ו/או לביצוע עסקאות בתמורה המתקרבת לשווי אשר היה קיים עובר למגפה, שכן רמת ההיצע לעסקאות עלתה פלאים, בעוד שרמת הביקוש ירדה, כמות המובטלים טפחה ומידת החרדה פרצה כל גבול. יחד עם זאת, במצב בו אנו נתונים, קורה שאין לאזרח הנבון, לזה החושב מהראש ולא מהבטן, ברירה ועליו, להניח את האגו ואת העבר בצד, ולבצע עסקה מהירה אשר תציל את עורו מפני קריסה ו/או בעיה כלכלית אחרת. במצב בו אנו נתונים תמיד ניתן למצוא בעלי הון וקרנות אשר להם אוויר לנשימה ומשכך אלה מחפשים לרכוש נכסים ו/או עסקים דווקא בשעת משבר, עת המחירים נמוכים מכפי שהיו ערב פרוץ המשבר וזאת מתוך אמונה כי המתנה שלהם עם אותו נכס, לאחר רכישה, לתקופה של מספר שנים, תביא לידי יצירת רווח הון מהותי.
 
כלל גדול הוא כי לצד כל משבר עומדת הזדמנות עסקית ובפועל יש בנמצא רבים, בעלי הון, המחכים לאותם משברים, לטובת ביצוע עסקאות מהירות ורווחיות. מצד המוכר, ללא ספק, מדובר במהלך כואב, פסיכולוגית ובכלל, אולם בסופו של יום אל לו, לאדם הנבון, להשתעבד לנכסים ו/או לחומריות בכלל ומשכך היה ופלוני במצוקה ומימוש נכס כזה או אחר יכול לתת לו אוויר לנשימה לתקופה המצדיקה מכירה, נכון וראוי לעשות כן וזאת כמובן בזהירות הראויה ובכפוף להוראות החוק השומרות מפני ביצוע מהלכים העלולים להתפרש כפליליים דוגמת הברחת נכסים ו/או העדפת נושים. יתרה מזאת, לפעמים יש בנמצא חשיבות למכור ולממש נכסים במהלכו של משבר, עוד בטרם המשבר הגיע לשיאו שכן מחיר אותו יוכל המוכר לקבל היום יתכן שלא יוכל הוא לקבל מחר. מעבר לכך, קורה לא אחת כי יש בנמצא חשיבות לבצע הליך של המכירה וקבלת התמורה, גם אם לא גבוהה כפי שיכולה הייתה להיות וזאת על מנת לכסות הלוואות ו/או התחייבויות מכבידות ו/או לטובת הצלה של נכסים אחרים, הקמה של עסקים רווחים ועוד ועוד עילות.
 
כך יוצא כי בשעת משבר שכזה יש המבקשים לבצע עסקאות מהירות דוגמת אלה:
  1. מכירת דירה ו/או נכס נדל"ן אחר, אם באופן מלא ואם באופן חלקי.
  2. מכירת מניות והכנסת שותף לחברה המפעילה עסק כזה או אחר ו/או מחזיקה נכסים כאלה או אחרים, אם באופן מלא ואם באופן חלקי.
  3. מיזוג עם עסקים אחרים לטובת הקטנת ההוצאות המשותפות ולטובת יצירת יתרון עסקי משלים אחר.
  4. איתור שותף אשר ישלם בגין כניסתו לעסק הזקוק לתזרים, אם בשיעור שווה ואם בשיעור חלקי.
  5. מכירה של חלק מהעסק, למשל מכירת חלק מהפעילות ו/או מכירה של חלק מהסניפים, הכול טובת גיוס הון שיציל את שאר העסק.
  6. הקצאת מניות בחברה לאדם אחר, כך שזה יקבל מניות בחברתך כנגד אותן מניות והכסף שישולם על ידו בגין המניות ישמש להצלת העסק וזאת מבלי שעצם ההקצאה תייצר הלוואה לזכות אותו משקיע.
  7. מכירת העסק לשותף הקיים, כך שעתה כנגד השתחררות מכלל ההתחייבויות, מסכים צד אחד למכור את חלקו בעסק לשותף הקיים שלך, במיוחד אם הוא צעיר, "רעב" או עשיר ממך, מה שישחרר אותך מהתחייבויות וייתן לך תמורה כספית הוגנת, אם כזו המשולמת בפעימה אחת ואם כזו המשולמת על ידי הרוכש ו/או כזו המשולמת על ידי החברה שתעבור לבעלות השותף הנותר.
  8. מכירה של יצירות אומנות ו/או נכסים פרטיים אחרים אשר הוחזקו על ידך בבית ו/או בכספת ו/או בכל מיקום אחר.
  9. כל פעולת מכירה ו/או מימוש אחרים.
כיצד נוכל לסייע בתרחישים אלו?
משרדנו מתמחה בביצוע עסקאות מהירות, מדויקות, מתוחכמות וכאלה שישמרו עליך אם כקונה ואם כמוכר. משרדנו מורכב מעו"ד, רו"ח וכלכלנים, חלקם יוצאי רשויות מס ולנו הניסיון והידע לתת לך את המענה לעסקה מהירה של מכירה או קנייה, תוך התייחסות לשיקולי המס ולכל שיקול רלוונטי אחר. משרדנו מורכב מעשר מחלקות ייעודיות, כל מחלקה וההתמחות שלה - כך יוצא שלמשרדנו מחלקת נדל"ן, מחלקת עסקאות, מחלקת מיזוגים ורכישות, מחלקת דיני עבודה, מחלקת מס, מחלקת בנקים, מחלקת חדלות פירעון ועוד, כאשר לכל מחלקה עשרות שנות ניסיון ומאות עסקאות ומהלכים מוצלחים אשר בוצעו על ידה בעבר. אנו במשרדנו יודעים לשלב כוחות ובקיאות, לבנות צוות מומחים בתוך המשרד ובמהירות לבצע עבורך את העסקה. אנו מודעים לחשיבות ביצוע עסקה במהירות, במיוחד בשעת משבר. אנו נדע לבצע עבורך בדיקות נאותות לצד תכנון מס מתאים, לבחון את המעורבים, לוודא כי אין בנמצא הברחת נכסים, להבטיח כי המוכר ישוחרר מערבויות וכדומה לבנקים ובשורה התחתונה להביא לידי הסכם אשר מתאים ומתיישב עם אינטרס הלקוח. משרדנו מייצג הן מוכרים והן רוכשים בכל המדינה ומחוצה לה ולא אחת מייצג הוא אף את שני הצדדים לעסקה וזאת לטובת זירוז המהלך ולטובת צמצום בעלויות משפטיות. היה והנך מעוניין לבצע עסקה מהירה אנו הכתובת עבורך. תחת קורת גג אחת תקבל מענה מושלם מעו"ד, כלכלנים ורו"ח בכירים ומנוסים והיה ויידרש אישור מראש מאת רשות המס באשר לחבות המס הצפויה בגין העסקה (פרה-רולינג) גם את זאת נדע לבצע עבורך.
 
פנה אלינו כעת ונקדם עבורך את העסקה, קניה ו/או מכירה, במיידי וללא דיחוי - נעשה כן תוך שקילת שיקולי מס ומסחר ונבטיח כי המתחייב יצא אל הפועל. התקשר עתה לעו"ד אלי דורון: 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסכם לייסוד חברה: חשיבותו ומטרתו

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); אהרון חזן, משפטן

הסכם המייסדים טומן בחובו הגנה על אינטרסים כללים של המייסדים כקבוצה אך גם אינטרסים אישיים של כל אחד מהמייסדים כפרט, ולכן יש להוציא את כל אלו אל הפועל בהצלחה.

מכירת חנות אמזון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

למכירת חנות אמזון מאפיינים ייחודיים שכדאי להכיר. עבור המוכר כדאי להיות מודע למאפיינים ייחודיים אלה על מנת למקסם את פוטנציאל הרווח שלו בעת מכירת החנות בעוד שעבור הרוש כדאי להיות מודע למאפיינים אלה כדי לוודא שהוא רוכש נכס איכותי ובעל ערך.

יחסי אמונאות בדיני חוזים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

פסק דין חדש של בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע, כי במקרים המתאימים ניתן לראות התקשרות חוזית בין שני צדדים פרטיים כמקימה יחסי "אמונאות" במסגרתה מוטלת על אחד הצדדים לחוזה חובת נאמנות מוגברות כלפי הצד שכנגד. בית המשפט הוסיף וקבע כי במקרים מהסוג הזה, הפרת החוזה בידי הצד שעליו מוטלת חובת נאמנות מהווה לא רק הפרה חוזית אלא גם הפרה של חובת הנאמנות ובמקרים כאלה שיש להחמיר עם המפר בחישוב הפיצויים, בהטלת נטל הראיה ואף להימנע מהפחתת הפיצויים בגין אשם תורם.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.