מאת:


ליווי משפטי מיוחד לטובת מימוש הזדמנויות עסקיות הנובעות ממגפת הקורונה

מגפת הקורונה נחתה על העולם בכלל ועל העולם העסקי בפרט, כרעם ביום בהיר. המגפה עשתה זאת ללא כל הודעה מוקדמת, ללא כל התראה, ללא כל סימנים מקדימים, ומחד עצרה את המשק העולמי, על כלל תושביו, ומאידך עוררה, כנהוג בשעות משבר, את אותם אנשי עסקים, אותם "כרישים" החגים ברגעים אלה ממש, סביב "המטרה" וברגע הנכון תוקפים וכובשים את מבוקשם. 
 

פרט לשיעור זניח יחסית של עסקים אשר פועלם הורחב והושבח עקב המגפה, כמו רשתות מזון, מפעלים למיגון רפואי וכדומה, הרוב המכריע של בעלי העסקים, פרטיים, חברות, ארגונים, שותפויות ועוד נבלמו ונפגעו עקב התקופה. את הבלימה העסקית ניתן לייחס לשורה ארוכה של פרמטרים הנוגעים הן בסגרים ובמגבלות אשר באמת ובתמים מנעו פיזית את הגעת הלקוחות לפתח דלתו של המוכר או נותן השירותים, והן ואולי בעיקר עקב שיקולים פסיכולוגיים, הנוגעים באי הוודאות ובהעדר היכולת להעריך את מידת הנזק ועד מתי הנזק והמגפה ימשכו. כך יוצא שמרבית העסקים עלי אדמות מגיבים למגפה באופן אינסטינקטיבי, כמו כל בן אנוש הנתון בחרדה ובאי ודאות, בדרך של הסתגרות והתכרבלות, תוך בחירה בהתנהלות חריגה של חסכון ואי הוצאת כספים ולו פרוטה שחוקה אחת, אלא למטרה חיונית ובלתי נמנעת כמו רכישת מזון. כלל ידוע הוא כי לצד כל משבר כלכלי, לצד הפגיעה הכלכלית של מגפת הקורונה, אם אובייקטיבית ואם סובייקטיבית, כזו שמקורה בחרדות ו/או חששות, צצות להן אין ספור הזדמנויות עסקיות, אשר רק מהירי המחשבה וההחלטה יידעו למנף באופן אופטימלי ולהביא, היה ויתנהלו חכם, לידי רכישת יתרון כלכלי ו/או להתעשרות ו/או להשבחה אשר תמקם אותם, במהרה לאחר המשבר, במקום שונה לחלוטין מהמקום בו הם היו נתונים ערב המגפה. בכדי להצליח במהלך שכזה, חייב איש העסקים להסתייע במשרד עו"ד מתאים, כזה שיפעל עבורו כסיירת משפטית מהירה ומתוחכמת.
 

וכאן בדיוק משרדנו יידע להיות לך לעזר...

כאן, באותו רגע בו איש העסקים מזהה הזדמנות עסקית שמקורה במגפת הקורונה, משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח מנוסים, ידע לקבל פיקוד על המצב וביחד עם הלקוח ו/או עצמאית, כפי שיקבע על ידי הלקוח, להביא לידי "נעילה" של ההזדמנות העסקית במהירות, ביעילות, בחוכמה, באופן הלוקח בחשבון את הפרמטרים הנדרשים לשם הצלחה. בכלל זה, יידע משרדנו לבחון את שיקולי המס, לנטרל אפשרות מהצד האחר לחזור בו מהסכמות, להגן על כספך, להבטיח התנהלות חוקית ושקופה ועוד. משרדנו יודע להיכנס במינימום זמן לנעלי הלקוח ולעשות כל שנדרש על מנת שהלקוח לא יפסיד את ההזדמנות. חשוב לזכור כי דווקא בשעות אלה יש בנמצא עוד יזמים ו/או אנשי עסקים בעלי יכולות דומות לשלך, המחפשים אף הם למנף את המשבר לטובת עתידם הכלכלי ומשכך יש בנמצא חשיבות מכרעת לפעול במהירות וביעילות, שאם לא כן, יהיה אחר שידע להקדים אותך ולחטוף את ההזדמנות בעוד אתה מערער בה ובעוד אתה ו/או עורך הדין שלך שוקל כיצד להביא לידי מימוש את ההזדמנות העסקית שמקורה בתקופה זו.

 

דוגמאות להזדמנויות עסקיות הנובעות ממגפת הקורונה ניתן למצא לרוב - כך לדוגמא ניתן למנף כלכלית את המשבר לטובת:

 1. רכישת נדל"ן, דירות מגורים ו/או חניות ו/או נדל"ן מסחרי אחר, במחירים נמוכים מהותית ממחיר השוק.

 2. פנייה יזומה לעסקים שלהערכת איש העסקים, על סמך מודיעין עסקי או מקורות אחרים, ידוע כי אותו עסק בקושי, בהצעה לכניסה לשותפות ו/או למיזוג ו/או למכירה מלאה.

 3. שיפור תנאי שכירות עכשוויים אל מול משכירים המאמינים בכך כי בחלוף המשבר, נכסים מסחריים רבים יתפנו, יתגלה קושי באיתור שוכר חילופי ומחירי ההשכרה ירדו מהותית.

 4. כניסה כשותף, אם כבעל מניות ואם באופנים אחרים, לעסקים הזקוקים למשקיע לטובת שמירה על הקיים ו/או לטובת חזרה לפעילות.

 5. השכרת נדל"ן במחיר נמוך מהותית מכפי שהיה נהוג, בשאיפה להשכירו, בחלוף המגפה ו/או לעשות בו שימוש לצרכיהם ,תוך יצירת רווח נאה בצידו.

 6. הקמה של מיזמים אינטרנטיים ואחרים, מקומיים ו/או בין-לאומיים, המתאימים לצרכים הנובעים עתה מהמגפה, דוגמת מיזמים המבוססים על שירות מרחוק, אם בתחום הרפואה, אם בתחום הייעוץ ואם בכל תחום אחר.

 7. הקמת מיזמים אשר ידעו לתת מענה עתידי לעסקים, למקרה בו תפרוץ מגפה נוספת ובכלל זה מכירות באמצעות הרשת, לימוד באמצעות האינטרנט ועוד.

 8. התמזגות עם מתחרים ו/או גופים משלימים אחרים לטובת הבטחת בסיס כלכלי רחב יותר לעסק והגדלת שירותיו ו/או מוצריו.

 9. יצירת שיתוף פעולה עם עסקים אחרים וזאת על מנת לצאת מהמשבר בכוחות מחוזקים.

 10. רכישת עסקים אשר כתוצאה מהמשבר נעצרו וזאת למרות שבתקופה נטולת מגפות וכדומה העסק הינו עסק מרוויח.

 11. הזמנת סחורות וחומרי גלם מספקים במחירים נמוכים מהותית מהמחיר שהיה נהוג טרום המגפה.

 12. מתן הלוואות כנגד בטוחות ראויות, לטובת עסקים הזקוקים לאשראי לטובת המשך פעילות.

 13. הקמת שותפויות ו/או חברות עם שכירים מוכשרים לשעבר, אשר נכון להיום מובטלים, מתוך שאיפה למנף את הידע הנצבר לטובת הקמת מיזם רווחים חכם.

בכל אלה ובתחומים רבים אחרים משרדנו, המורכב מעו"ד, כלכלנים ורו"ח ידע לתן מענה משפטי מהשורה הראשונה במהירות, ללא היסוס ותוך הסתייעות בכלל מחלקות המשרד, כך שהנדרש ייבחן ממגוון רחב של מישורים, לרבות מישורים הנוגעים לסוגיות מס ישראליות ו/או בין-לאומיות, סוגיות מסחריות ועוד.

 

הנך מוזמן להתקשר עתה לטובת קידום האמור, אנו נפעל עבורך בדיסקרטיות מוחלטת לטובת קידום המתחייב. חייג כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054

מימוש הזדמנויות עסקיות בתקופת הקורונה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לתאום פגישה עם עו"ד

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

דיני תחרות והגבלים עסקיים​

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל מורן, משפטן

משרדנו מורכב מעו"ד, מכלכלנים, מבעלי השכלה חשבונאית ויוצאי משרד המשפטים והפרקליטות. משרדנו מתמחה בייצוג הדוק ואישי של גופים עסקיים, הן כמתלוננים והן כנחשדים בביצוע עבירות על דיני התחרות בכל הארץ. תחום דיני התחרות/ההגבלים העסקיים הוא תחום דינמי, מורכב ומולטי דיסציפלינרי, אשר עוסק ונוגע בתחומי משפט ובתחומים אחרים רבים. לנו הבקיאות, הניסיון והידע לטפל באופן מידי בעניינך במסירות, בדיסקרטיות ובנאמנות חסרת פשרות, ללא כל עיכוב ותוך התחשבות מירבית בכל הנוגעים בדבר.

מכרזים - בית המשפט הפך את תוצאות המכרז

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים קיבל עתירה שהוגשה בפניו לביטול זכייתה של משתתפת במכרז ולהכרזה על העותרת כזוכה

נודע לך על הזדמנות עסקית מעניינת במסגרת תפקידך? כך תפעל כדי להימנע מחשיפה משפטית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בעל שליטה ויו"ר דירקטוריון בחברה ציבורית קיבל מידע ובחן אפשרות להתקשרות החברה בעסקה אך בסופו של יום החליט להתקשר באותה עסקה באופן פרטי ולא באמצעות החברה. לימים העסקה הניבה לאותו נושא משרה רווח נאה שהיה יכול להגיע לחברה אילו היא הייתה מתקשרת באותה עסקה. אין ספק שתסריט מסוג זה מעורר אי נוחות רבה אך האם יש במצב זה פסול משפטי? ובכן, כמו בהרבה מקרים אחרים התשובה לשאלה היא - תלוי בנסיבות ומשכך מצאנו לנכון במסגרת מאמר זה להתייחס לנסיבות ולנדרש מנושא משרה, בנסיבות כאלה או אחרות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.