מאת:

ייעוץ משפטי בנוגע להעברת כספים בתוך המשפחה, עקב מגפת הקורונה

מגפת הקורונה נחתה על המשק הישראלי "כרעם ביום בהיר" כאשר מאות אלפי ישראלים מצאו את עצמם בין לילה ללא מקור פרנסה, אם כשכירים ואם כעצמאיים, בעוד שההוצאות הקבועות שלהם בגין דמי שכירות פרטיים או עסקיים ו/או בגין הוצאות עסקיות או פרטיות אחרות ממשיכות לזרום ולחייב את חשבונם.

 

הלכה למעשה יש בנמצא ישראלים רבים אשר ערב משבר הקורונה, עוד בטרם ידעו על הגעתה למחוזותינו, ביצעו רכישות, השקעות ו/או נכנסו להתחייבויות כספיות, בגינן שולמו באופן חלקי כספים, בדרך כלל בתשלומים, אם באמצעות כרטיס אשראי ואם באמצעות המחאות, ועתה המשלם, זה שמצא את עצמו לפתע ללא מקור פרנסה, עדיין מחויב בפירעון אותם תשלומים וזאת בנוסף לתשלומים אחרים. כמובן שהמגפה תפסה חלק מהאוכלוסייה בעודה יותר מוכנה וערוכה, משמע עם תוכניות חסכון וכרית בטחון אשר יש בה כדי לאפשר למשפחה ו/או לעסק להמשיך ולהתנהל בצורה תקינה לתקופה ראויה גם ולמרות הפסקת זרם ההכנסות, ומאידך ישנה שורה ארוכה של ישראלים, חלקם זוגות צעירים וחלקם מבוגרים, אשר חיים "מהיד לפה", ללא תוכנית חסכון או כרית בטחון, מה שאומר הוא שעתה עקב עצירת ההכנסות אין באפשרותם לשלם את המתחייב מהם, אם ברמה העסקית ואם ברמה הפרטית. בנסיבות שכאלה, קורה לא אחת כי אותם ישראלים הנתונים במצוקה פונים לבני משפחתם הקרובה, דוגמת הורים, אחים אחיות, המשפחה הגרעינית, בבקשה לקבלת עזרה כספית עד חלוף זעם, עד למועד בו המגפה תאפשר חזרה לעבודה תקינה ו/או עד למועד בו הם יוכלו לחזור ולייצר בעסקם הכנסה מספקת ו/או עד למצב בו מעסיקם יחזירם לעבודה ו/או עד למצב בו הם יצליחו למצא מקום עבודה חלופי. בחלק מהמקרים בני המשפחה מוכנים להעמיד הלוואה לטובת אלה ממשפחתם הנדרשים לעזרה ובחלק אחר של המקרים מוכנים הם לתן לאחר מתנה ו/או מתנה מותנת ו/או להגיע עמו להסכמה אחרת אשר לא תקפח את בני המשפחה ו/או את הילדים האחרים.

בנסיבות שכאלה יש בנמצא חשיבות להתנהל בצורה נכונה, לתעד כל פעולה, לערוך הסכמים אשר משקפים את הפעולות, לרבות הפעולות הבנקאיות או האחרות המתבצעות וזאת על מנת להבטיח שורה של אינטרסים דוגמת:

  1. התנהלות שקופה מול רשויות המס ויצירת תיעוד אותו ניתן יהיה ניתן להציג בפני הרשויות היה ויידרש לטובת הוכחת מקורות הכסף  ולטובת נטרול טענות לא ראויות.

  2. התנהלות נכונה בתוך המשפחה, לטובת נטרול מתחים ובעיות בין בני המשפחה עצמם, כך שמקבל המתנה יוגדר ככזה ו/או הלווה, במקרה של הלוואה, יתחייב מפורשות להשבת התשלומים מחד ומאידך כל שאר בני המשפחה יידעו כי היה ולא יעשה כן בעוד המלווה בחיים, אזי יתרת ההלוואה תקוזז מחלקו בעיזבון. כך גם ניתן יהיה לשנות או להתאים צוואה למקרה בו הורה נותן מתנות למי מילדיו.

  3. התנהלות נכונה ושקופה מול המערכת הבנקאית, כך שניתן יהיה להציג בפניה את מקורות ההכנסה, את זהות המלווה, להמציא לבנק את מלוא המסמכים הנדרשים וזאת על מנת לעמוד ברגולציה הבאה להילחם בהון שחור ו/או בעבירות אחרות על פי חוק איסור הלבנת הון.

 

כיצד אנחנו נוכל לסייע בנושא?

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח, חלקם יוצאי משרד המשפטים ו/או רשויות מס, ולהם התמחות הן בדיני חוזים, הן בדיני בנקאות והן בדיני מס. משרדנו מתמחה בעריכת הסכמים דוגמת אלה, אם הסכמי הלוואה ואם הסכמי מתנה, וזאת תוך הסתמכות על התמחותו בדיני חוזים, דיני משפחה, דיני בנקאות ודיני מס. לטובת האמור משרדנו ידע להמליץ על שינוי בתנאי הצוואה, היה ויידרש. נבהיר כי משרדנו מייצג מזה שנים הן בנקים והן פרטיים ובמסגרת זו רכשנו ניסיון רב לטובת עריכת הסכמים שכאלה. אנו נדע לערוך עבורכם הסכמים אשר ישקפו במדויק את ההסכמות אשר התגבשו בןי הצדדים, באופן המתחייב מהוראת כל דין ובנוסף לגבותו בבטוחות, כאלה או אחרות, היה וזו תהא כוונת ו/או רצון הצדדים. את ההסכמים בתוך המשפחה נדע לערוך באופן המתאים להתנהלות פנים משפחתית, תוך שמירה על האינטרסים של כל בני המשפחה ותוך לקיחה בחשבון של ירושות ופרמטרים נוספים אחרים, היה ונדרש.

 

פנו אלינו כעת ואנו נקדם המתחייב במיידי, חייגו לעו"ד אלי דורון: 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

סכסוך משפטי בתוך המשפחה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יידע לקבל שליטה על הסכסוך המשפחתי, להוציא מהמשוואה פרמטרים אמוציונליים לא רלוונטיים העלולים לפגוע בלקוח המשרד ולפעול לטובת המתחייב בתבונה ובזהירות מרבית.

סכסוך בין זוגות חד-מיניים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בכל הנוגע בעולם המשפט החל על זוגות חד-מיניים, בקיא בכל הקשור בהתקשרות חוזית בין בני זוג מאותו מין ובאותה נשימה בקיא בטיפול בבעיות, סכסוכים, פירוק שיתוף, הליכים משפטיים, משמורת ילדים, טיפול בנכסים משותפים ועוד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.