מאת:


תוכנית המדינה לפיצוי עסקים שמחזורם השנתי לא עולה על 20,000,000 ₪ מאמצת את המודל המורכב מסבבי הלחימה בעזה

בתום עבודת מטה מעמיקה שקיימו הנהלת משרד האוצר, רשות המסים והנהלת משרד ראש הממשלה, ולאחר שיח רצוף עם אוכלוסיית העצמאיים ונציגי המגזר העסקי המיוצגים על ידי משרדנו בעתירה שהוגשה בתחילת חודש אפריל לבג"ץ למתן פיצוי לכלל המגזר העסקי נוכח נזקי משבר הקורונה, נקבע מתווה תכנית הסיוע לאוכלוסיית העצמאיים ובעלי העסקים הקטנים והבינוניים שנפגעו בעקבות הירידה המשמעותית בפעילות המשק בתקופת משבר הקורונה.
 
כך, תוכנית הממשלה ושר האוצר לסיוע מורחב לעצמאים ועסקים קטנים כוללת סיוע בדמות מענק השתתפות בהוצאות קבועות, שיוכל להגיע עד לסך של 400,000 שקל לעסק. מודל הפיצוי מבוסס על נוסחאות ועקרונות המודל המוכר לנו היטב מסבבי הלחימה בעזה בכלל וממבצע "צוק איתן" בפרט (בכל הנוגע לעסקים בעלי מחזור של למעלה מ-300,000 ש"ח) וכולל מענק ייעודי לעסקים קטנים (עד מחזור של 20 מליון ש"ח), שמחזור המכירות שלהם נפגע משמעותית בחודשים מרץ-אפריל כתוצאה מההשפעה הכלכלית של התפשטות נגיף הקורונה, במטרה לסייע בכיסוי ההוצאות הקבועות. המענק יינתן גם לעמותות שמוגדרות כמוסד ציבורי זכאי. המענק יוכל להגיע עד לסך של 400 אלף שקל, כתלות במידת הירידה בפעילותו. המענק ישולם על-ידי רשות המסים החל מחודש מאי. עד כה טרם פורסמה המתכונת הפרוצדורלית במסגרתה תוגש הבקשה לקבלת המענק ומשרדנו עוקב מקרוב אחר הנושא לרווחת כלל הלקוחות והמשק.
 
יישום מודל המענק לעסקים:

1.      מענק לעסקים בעלי מחזור עסקאות מ-300,001 ש"ח ועד 1,500,000 ש"ח בשנת 2019 - המענק יחושב ע"י הכפלת מחזור העסקאות בחודשים 3-4/19 ב-30% כאשר התוצאה תוכפל בשיעור ירידת המחזור בחודשים 3-4/2020 לעומת התקופה המקבילה בשנת 2019 בהתאם לשיעורים הבועים כדלקמן:

   שיעור הירידה במחזור 

    %  הפיצוי

      0-25% 

     0%

     25-40%

     10%

     41-60%

     20%

     61-80%

     35%

     81-100%

     50%

 
עינינו רואות כי תנאי לקבלת המענק הנו ירידה במחזור העסקאות בתקופת המשבר ביחס לתקופה המקבילה בשנת 2019 בשיעור של 25% לפחות. כמו כן, כאמור לעיל, מדובר בפיצוי בדמות מענק חד-פעמי שבכל מקרה לא יעלה על 400,000 ש"ח.
 

2.        מענק לעסקים בעלי מחזור עסקאות מ-1.5 מילון ש"ח ועד 20 מיליון ש"ח – המענק יחושב ע"י הכפלת מחזור 3-4/19 במשלים ההוצאה ההנחסכת (מחושב בהתאם לנוסחה המנטרלת את הוצאותיו הנחסכות של עסק לרבות הוצאות שכר נחסכות עקב הוצאת עובדים לחל"ת) או 30% לפי הנמוך מביניהם. התוצאה מוכפלת ב-% הפיצוי המגיע בהתאם בהתאם לשיעורים קבועים כדלקמן:

שיעור הירידה במחזור

% הפיצוי

      0-25% 

     0%

     25-40%

     3%

     41-60%

     6%

     61-80%

     10.5%

     81-100%

     15%

 

עינינו רואות כי תנאי לקבלת המענק הנו ירידה במחזור העסקאות בתקופת המשבר ביחס לתקופה המקבילה בשנת 2019 בשיעור של לפחות 25% לפחות.כמו כן, כאמור לעיל, מדובר בפיצוי בדמות מענק חד פעמי שבכל מקרה לא יעלה על 400,000 ש"ח.
 

משרדנו, כמי שפועל מזה שנים רבות בייצוג עסקים בכל הארץ (לאחר מלחמת לבנון השנייה), מאזור הצפון והדרום, לרבות מאזור עוטף עזה לטובת קבלת הפיצוי על פי חוק מס רכוש וקרן הפיצויים לרבות בעניין ייצוג בפני ועדות הערר וכמי שמייעץ לגופים רבים בנושא זה, ניסיון רב בהתנהלות אל מול רשות המסים בכל הנוגע לתשלום פיצויים/מענקים לעסקים שניזוקו. כך, למד משרדנו עם השנים כי לאופן הצגת הנתונים במסגרת הגשת הבקשה הראשונה חשיבות קריטית להיקף המענק שישולם בפועל ולפיכך קבלת ייעוץ מקצועי בטרם הגשת הבקשה יכולה להביא למקסום גובה המענק שיינתן בפועל.                                         

משרדנו מזמין אותך לשוחח לטובת בחינת זכאותך וטיפול במתחייב לטובת קבלת הפיצוי, התתקשר כעת לעו"ד אלי דורון - 054-4251054
עסק שמחזורו השנתי לא עולה על 20 מיליון ש

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

3.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם