מאת:


הודעה חשובה לעצמאיים ובעלי עסקים הנפגעים ממגפת הקורונה: בעקבות משבר הקורונה משרדנו הגיש עתירה דחופה לבג"צ נגד שר האוצר וממשלת ישראל

 

הבוקר משרדנו, דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס ועמית גרוס, המורכב מעו"ד, כלכלנים ורו"ח יוצאי רשויות המס ואשר ייצג על פני כ-10 שנים את מס רכוש (מחלקת פיצויים ופטורים), עתר, בשם שורה של ארגונים במשק, לבית המשפט העליון ביושבו כבג"צ בבקשה להורות למדינה להפעיל בדחיפות את מנגנון הפיצויים הקיים בחוק מס רכוש, כפי שזה מופעל בשעת מלחמה וליתן לעסקים ועצמאיים בישראל, אשר פעילותם נפגעה עקב הנחיות המדינה לנוכח מגפת הקורונה - פיצוי כספי בשווי אבדן ההכנסות שנגרם להם וזאת עד לחלוף המגפה.

 

אנו משוכנעים כי עצמאיים ועסקים שחיוניותם לכלכלת המדינה אינה מוטלת בספק, זכאים עתה, בשעה קשה זו, להגנה כלכלית מאת המדינה. לגישתנו עתה, משנכנסו למצב חירום שכזה, מוטל על המדינה, אותה כולנו אוהבים, להכניס ידה "לכיס" ולפצות עסקים ללא דיחוי בגין אובדן הכנסותיהם. הימנעות המדינה מלעשות כן, תביא לקריסה מהירה של כלכלת המדינה ומשכך לגישתנו יש לפעול בנושא באופן מיידי, ויפה שעה אחת קודם. עם כל הכבוד הראוי, מהלכים בדמות הלוואות בערבות המדינה ופיצויים שהוצעו עד כה על סך 6,000 ש"ח וכדומה, אינם מספקים ולא יהיה באלו כדי להציל את המשק מקריסה. יובהר, כי משרדנו, אם בעקבות מלחמת לבנון השנייה ואם בעקבות אירועים אחרים, דוגמת מבצע "דין וחשבון", מבצע "ענבי זעם", מבצע "צוק איתן" ועוד, ייצג מאות עסקים בהצלחה רבה והגיש בשמם מאות תביעות מס רכוש, בגין אבדן הרווחים. מטבע הדברים, תביעות בגין אבדן רווח חייבות להיות מגובות הן בטיעונים משפטיים והן בטיעונים כלכליים ומשכך מערך עורכי הדין והכלכלנים של משרדנו מתכונן למשימה. לשמחתנו, תביעות אבדן רווח אלה הצילו בעבר אין ספור עסקים והזרימו לניזוקים מאות מיליוני שקלים, בגין אבדן הרווח.

 

אנו תקווה כי בית המשפט העליון ייעתר בדחיפות לבקשתנו בנושא ויורה מיידית להרחיב את הוראות חוק מס רכוש ולפצות עסקים כאמור. המדובר במאבק משפטי מורכב אך חיוני, ומשכך מן הראוי יהיה כי כמה שיותר עסקים ועצמאיים, קטנים כגדולים, יצטרפו לעתירה. המבקשים להצטרף לעתירה, מוזמנים להתקשר במיידי לעו"ד אלי דורון, 054-4251054

 
לעיונכם, נוסח העתירה כפי שהוגשה לבית המשפט העליון ביושבו כבג״ץ​:

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ניהול סכסוכים בתחום הזכיינות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

אדם רשאי להתקשר בהסכם מסחרי עם המעסיק שלו

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון שב וקבע: אדם רשאי להתקשר בהסכם מסחרי עם המעסיק שלו ללא קשר להיותו עובד אצל אותו מעסיק...

מנכ"ל שפרש נמצא זכאי לדמי תיווך בגין עסקה שעליה נודע לו עוד במהלך כהונתו בחברה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מנכ"ל של חברה נחשף להזדמנות עסקית במסגרת תפקידו ומעלה הזדמנות זו בפני הנהלת החברה, אך הנהלת החברה דוחה את הרעיון. כעבור זמן קצר פורש המנכ"ל מתפקידו ומציע את אותה ההזדמנות מחדש לחברה והפעם מבקש לשמש כמתווך בעסקה למימוש של אותה הזדמנות עסקית. החברה מקבלת את הצעתו של המתווך (המנכ"ל לשעבר) ובסופו של יום מתקשרת בעסקה שאותה היא דחתה זמן לא רב לפני כן.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.