מאת:

ייצוג בעלי עסקים המתקשים לשלם מסים עקב נגיף הקורונה

כפי שניתן להיווכח, המציאות מלמדת אותנו כי גזרות "נופלות" על עסקים ועל פרטיים באופן לא מתוכנן ולא צפוי, מה שלא אחת עלול להביא לידי שינוי מהותי בפעילות העסקית ויציבותו – אם ברמה העסקית ואם ברמה הפרטית. כך אנו למדים מנגיף הקורונה והתפשטות מגפת הקורונה. הנתונים עדין לא ברורים, היקף ההתפשטות אינו ניתן להגדרה ועקב זאת גם מידת הנזקים הנגרמים ו/או שיגרמו לעסקים בישראל אינם ניתנים בשלב זה להערכה. יחד עם זאת, עקב התפשטות נגיף הקורונה מתבצעים שורה של מהלכים ובפועל נגרמים כמה וכמה שינויים בהתנהלות העסקית של עסקים רבים בישראל, אשר יש בהם כדי להשפיע על כלל המעורבים וכלל העסקים בישראל.
 
חלק מהשינויים נגרמים כתוצאה מהחלטות ממשלתיות כמו סגירת נמלים, הוראות לעניין מניעת התכנסויות, הנחיות באשר לאי קיום כנסים ומפגשים, סגירת מעברי גבול, הפסקת ייבוא של מוצרים ממדינות מסוימות ועוד. במקביל אנו רואים כי הבהלה מחלחלת בקרב הציבור מה שמביא לידי כך שפחות ישראלים מסתובבים במסעדות, בקניונים, ברחובות ועוד ותחת זאת אנו רואים ישראלים המעדיפים לנסות ולהישאר בביתם ו/או להימנע מיציאות מיותרות ובכלל זה להימנע מיציאות לסופרמרקטים, לחנויות, למשרדים ולכל מקום בו עלולים הם לפגוש אנשים העלולים להדביקם בנגיף הקורונה. כל אלה, כמה שלא נבקש לנסות ולצמצם זאת, משפיעים על המשק הישראלי - הבורסות נופלות, הכנסות של עסקים רבים צוללות והפעילות העסקית הולכת ומצטמצמת. הצמצום אולי מתחיל בחברות התעופה וחברות התיירות, אך עד מהרה רואים אנו כי הצמצום משפיע על עוד ועוד עסקים, כמו על אולמות אירועים, חנויות, בתי מסחר, משרדים וכל מקום בו למעשה מתקיים מפגשים בין אנשים. יש היותר חוששים ויש הפחות, יש היותר ממונפים ויש הפחות, אך כמובן שמידת ההיסטריה והחשיפה יתבהרו בהתאם לקצב התפרצות המגפה.
 
מה שברור הוא כי בעוד שההכנסות יורדות עקב נגיף הקורונה, ההוצאות של העסקים נשארות ללא שינוי – שכירות, עובדים וכל הוצאה קבועה אחרת – הוצאות אלה עדין מתקיימות ונגיף הקורונה לא מצמצם אותן. המשמעות היא שעסקים רבים נפגעים כלכלית. מחד ההכנסות יורדות, מאידך ההוצאות קבועות ועקב זאת הרווחיות יורדת. בחלק מהמקרים נגיף הקורונה, גורם לעסקים רבים לעבור מרווח להפסד, מה שמחייב תוכנית פעולה מיידית ודחופה, עם ראייה קדימה ,תחת המתנה ללא נודע. כתוצאה מהאמור יש בנמצא שורה ארוכה של עסקים הנפגעים כלכלית ממש. שורה של עסקים נכנסים למצוקה תזרימית ממש הפוגעת ביכולת שלהם לעמוד בהוצאות השוטפות ובכלל זה בהוצאות שכ"ע ו/או בהוצאות הנדרשות לטובת תשלומי מס ו/או לטובת תשלומים אחרים. הפגיעה בחלק מהעסקים מידית ובחלק אחר היא הדרגתית, על כל עסק ההשפעה היא אחרת. כמובן שעל עסקים ממונפים הנדרשים לשלם החזרי הלוואות ו/או עסקים בהם הרווחיות נמוכה – החשיפה גדולה עוד יותר. כמובן שמידת וקצב הפגיעה וההשפעה של הקורונה על עסק פלוני נגזרת ממידת הנזילות של העסק, משיעור הרווח שלו, כרית הבטחון שיש או אין לו ועוד ועוד פרמטרים אשר יש בהם כדי להשפיע על חוסנו של העסק. זאת ובנוסף, כתוצאה מנגיף הקורונה והקשיים התזרימים המצוינים, יש בנמצא עוסקים הנוקטים בפעולות מסוכנות ואף פליליות, הכול מתוך "מטרה" לשמר, שלא כדין ובניגוד לחוק, על העסק והמשך תפעולו, מה שיש למנוע כאן ועכשיו. כך יוצא שיש בנמצא עסקים המשלמים לעובדים את מרכיב הנטו בלבד מבלי לשלם את המס בגין שכר העבודה, יש הנמנעים מלהוציא חשבוניות, יש הדוחים תשלומים לספקים, יש הדוחים הכנסות או דיווח על הכנסות ויש הנוקטים במהלכים ופעולות אחרות אשר יש בהן כדי לסבך אותם בפלילים ו/או כדי לחשוף אותם לתביעות אזרחיות, אם אל מול עסקים עצמאיים ואם אל מול גורמים ממשלתיים - מכל תסבוכות אלה יש להימנע!

כיצד אנחנו נוכל לסייע לך?
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס אשר מתמחים בדיני מס בניהול עו"ד ורו"ח ירון טיקוצקי, עו"ד אלי דורון, עו"ד תמיר קלדרון ואחרים. בנוסף משרדנו מתמחה בשיקום עסקים ובדיני חדלות הפירעון בניהול ד"ר שלמה נס, עו"ד ורו"ח. למשרדנו אף חברה כלכלית המתמחה בליווי של עסקים וסיוע בניהול תזרים ו/או התייעלות בשעות מצוקה בניהול ד"ר שלמה נס, עו"ד ורו"ח, עו"ד שי גליקמן ואחרים. כך יוצא שצוות משרדנו, מחלקת המס, מחלקת שיקום העסקים וחדלות הפירעון, מחלקתנו הכלכלית המורכבת מרו"ח וכלכלנים ועוד, יודע ומסוגל לסייע לך ולעסקך להתמודד עם הבעיות הכלכליות המתעוררות כתוצאה מנגיף הקורונה. אנו מציעים לך לא לחכות להחמרה אלא לפנות אלינו לאלתר ואנו נקבל במידי פיקוד על המצב. אנו נדע לעזור לך לנקוט בכל הפעולות הנדרשות לטובת הקטנת החשיפה וזאת למרות הפגיעה של נגיף הקורונה בעסקך. אנו נדע לנתח בבהילות את פועלך, לבחון את מידת החשיפה, לקבל פיקוד על המערכה ולסייע לך להגיע לחוף מבטחים במינימום נזק, תוך הימנעות מביצוע עבירות פליליות ו/או חשיפה אזרחית אחרת.

בשיחה שאינה מחייבת, נלמד את פועלך וביחד נבנה אסטרטגיה אשר מטרתה היא הקטנת החשיפה ו/או הקטנת עד לכדי איפוס הנזק, פנה כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הבהרות רשות המיסים בנוגע לתביעות מס רכוש - מרץ 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

רשות המס פרסמה שתי הבהרות חשובות: מתי וכיצד ניתן לעבור בין המסלול הירוק למסלול האדום? ומי זכאי למסלול האדום ביישובים שפונו וביישובים שלא פונו.

ספסופה, מירון, קדיתא - רק מסלול אדום !!!

מאת: אלי דורון, עו"ד

מנהל מס רכוש הפיץ לאחרונה ממש הבהרה, לפיה היישובים ספסופה, מירון, קדיתא ועוד, זכאים לבחור במסלול הפיצוי האופטימאלי - המסלול האדום.

תשלום מס עסקאות עודף

מאת: אלי דורון, עו"ד

חוק מס ערך מוסף מטיל חבות במס על עסקאות בישראל. אלא, שישנם מקרים שבהם משולם מס מבלי חבות לשלמו. באילו מקרים ניתן לפעול על מנת לקבלו בחזרה? מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה טרם העסקה, וכן מיד לאחר כל שינוי שחל בתנאיה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.