מאת:


ייעוץ וליווי משפטי לבעלי עמודים פרטים / עסקיים באינסטגרם (Instagram)

ישראלים רבים עושים שימוש יום-יומי בפלטפורמת "אינסטגרם" לטובת מגוון רחב של מטרות - יש העושים שימוש בפלטפורמה זו לטובת מטרות פרטיות נטו ויש העושים בפלטפורמה שימוש לטובת מטרות עסקיות של ממש. יש הרואים במדיה זו כלי לתקשר עם חברים ואחרים, יש המבקשים לפרסם את פועלם ועסקם ויש כאלה אשר ממנפים את הפלטפורמה לטובת ניהול עסק של פרסום ממש המושתת על הכנסות המתקבלות מפרסומות וממפרסמים.

כך יוצא שיש בנמצא דמיות אינטרנטיות להם כמות גבוהה של עוקבים באינסטגרם, מה שמאפשר להם להציע לעסקים מגוונים לפרסם באמצעותם את תוצרתם וזאת במגוון רחב של אופנים המייצרים פרסום סמוי המתיישב עם המעורבים אחרי אותו חשבון או אותה דמות. לשון אחר, גם אלה המפרסמים באמצעות האינסטגרם, לא עושים זאת באופן בוטה ובולט אלא בדרך עקיפה ועדינה ויתכן שגם פסיכולוגית יותר יעילה, במסגרתה המפרסם עושה שימוש במוצר ו/או מבצע פעילות אחרות וזאת מבלי שהנעשה ייתפש כפרסומת מובהקת וברורה. בעניין זה יש לקחת בחשבון כי אינסטגרם מודעת ליכולות אלה ולכן מאפשרת היא לאלה המבקשים להפוך את הפלטפורמה לעסק, לפתוח חשבון עסקי, מה שמקנה למשתמש מידע רב לרבות סטטיסטיקה, חתכים ונתונים מגוונים אותם יוכל בעל החשבון להציג בפני מפרסמים פוטנציאלים ובאופן זה לשכנע אותם כי באמצעותו יוכלו להיחשף למגוון לקוחות פוטנציאלים המתעניינים במוצר או בשירות הנמכר על ידם. על סמך נתונים אלה יוכל בעל החשבון לתמחר את השירות וכמובן לנסות לגבות יותר ויותר.
 
בכל הקשור לאמור יש להבהיר כי השימוש בחשבונות אינסטגרם מייצרים מגוון רחב של סוגיות משפטיות, ביניהן:
1. סוגיות עסקיות – המבוססות על ההתקשרויות החוזיות המתגבשות בין בעל החשבון לבין המפרסמים, מה שמחייב עריכה של הסכמים חכמים ונכונים המתיישבים עם האינטרס של בעל החשבון.
2. זכויות יוצרים – סוגיות רבות הנוגעות בחומרים המתפרסמים, בסרטונים המועלים, בבעלות באותם נכסים דיגיטאליים, ביכולת או העדר היכולת לעשות שימוש במוצרים דיגיטאליים אלה, בחשיפה בפני תביעות שעניינן בהפרת זכויות יוצרים ועוד.
3. סוגיות מס – הנוגעות בהכנסות הנובעות לבעלי חשבונות עסקיים, חובת הדיווח, אופן הדיווח, האם העסקאות חייבות במע"מ או לאו, חבות מס המתגבשת שעה בה בעל חשבון מקבל הטבות שאינן כסף כמו מלונות, טיסות, רכבים, ביגוד ועוד .
4. עבירות פליליות – שעה בה מפורסמות באמצעות הפלטפורמה חומרים פוגעים ו/או חומרים המהווים הפרות ופגיעה בפרטיות ועוד.
5. הוצאת לשון הרע – מצב בו משתמשים עושים שימוש בפלטפורמה לטובת פגיעה באחרים ו/או הפצת שקרים ו/או מידע הפוגע בשמם הטוב.

לכל אלה מתווספים עוד אין ספור סוגיות מורכבות אחרות המתייחסות לעולם האינטרנט ולעולם המשפט האזרחי והפלילי, מה שאומר כי יש בנמצא חשיבות לקבל מענה משפטי מקצועי ביותר. יש לקחת בחשבון כי לצד היות הפלטפורמה פירסומית החשופה לכול, יש הרואים בה מקור לביצוע עבירות מס ו/או עבירות אחרות ומשכך כל המפרסם עצמו או מפרסם אחרים, לקחת בחשבון כי קיימים אין ספור חוקרים מטעם רשויות המס, רשויות אכיפת החוק ועוד העשויים בצדק לבחון את חוקיות הפעולות, לעקוב אחר הנעשה על ידי בעל החשבון ובהתאם לאמור לפעול על מנת לבחון כי המתחייב מבוצע, כי החוק נאכף וכי המשתמשים אינם מבצעים עבירות פליליות או עוולות אזרחיות.
 
כיצד משרדנו יכול לסייע בתחום?
משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון בעלי התמחות בכל הקשור למדיה הדיגיטאלית בכלל ופלטפורמת האינסטגרם בפרט. למשרדנו 10 מחלקות ממוקצעות וכל אחת מהן תדע להיכנס לפעולה בהתאם לצורך של בעל החשבון באינסטגרם ו/או כל גורם קשור אחר. אנו נדע לבחון כל אחת מהסוגיות שעל הפרק ולתת לך את הביטחון לטובת התנהלות חוקית ושקופה. אנו מציעים לך לשקול את צעדיך ולקבל מאתנו מענה משפטי נכון בזמן אמת, כך שההתנהלות תושתת על בסיס משפטי איתן ובר אכיפה. אנו מציעים לך שלא למהר ולחתום על הסכמים ו/או לבצע פעולות אלא לאחר שקבלת מענה וליווי משפטי של ממש. אנו יודעים לתת לך את המענה המתחייב במקצועיות נטולת פשרות!

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מיסוי עסקאות בעלי עניין בחברות הזנק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט קבע בניגוד לעמדת רשות המסים כי עסקת רשיון שימוש בקניין רוחני בין צדדים קשורים אינה עסקה פיקטיבית ואינה מהווה מכירה בפועל של קניין רוחני.

גביית חוב מס של חברה מבעל שליטה לאחר הפסקת פעילות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בפסק דין חדש של בית המשפט המחוזי בירושלים נדונה השאלה מיהו בעל השליטה בחברה החייב בחוב המס של החברה, כאשר מדובר בחברה הרשומה בבעלות תאגיד זר שאין לו נכסים בישראל ואשר ייפה את כוחו של אדם אחר לפעול בשמו בישראל...

פטור ממס רכישה לנכה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

תקנה 11 לתקנות מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) (מס רכישה) מעניקה פטור חלקי ממס רכישה ברכישת דירת מגורים לנכה, לעיוור ולמשפחות שכולות כאשר הדירה נרכשת...

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.