מאת:

טיפול משפטי בתביעות הפרת הסכם על ידי רוכש ו/או מוכר עסק, באמצעות עו"ד ורו"ח המתמחים בתביעות הפרת הסכמי מכר

לא אחת קורה כי פלוני או אלמוני מחליט למכור את העסק שלו - לפעמים הוא מוכר עקב מצוקה ולפעמים מטעמים לגיטימיים אחרים; המכירה יכולה להיות של עסק עצמאי הרשום על שמו של המוכר ויכול להיות שמדובר במכירה של מניות בחברה המפעילה ומחזיקה עסק. קבלת החלטה בכל הקשור למכירה של עסק לא תמיד פשוטה, לפעמים הלבטים רבים, אך בסופו של יום המציאות מלמדת כי עסקים רבים נמכרים, אם לפרטים ואם לחברות ומשכך חשוב לנסות ולבצע את המהלך בצורה חכמה ולא פזיזה.
 
שלב המכירה של העסק הוא שלב קריטי ולפעמים מושקעים בשלב זה שעות ומחשבה רבה, לרבות הערכת שווי ובדיקות נאותות וכדומה ולפעמים, במיוחד אם מדובר בעסקים קטנים, מושקע המינימום הנדרש לדעת הצדדים ועסקאות מסוג זה מקודמות. מכירה של עסק אולי נשמעת פשוטה, אולם לא בהכרח כך הם פני הדברים. לאמיתו של דבר, לפעמים היא מורכבת עד מאוד. השיקולים הם רבים ובמגוון של מישורים. כמה שהעסק יותר גדול כך יש יותר מורכבות - מכירה של עסק המעסיק עובדים, מלאי, מוניטין, התחייבויות וכו' מורכבת יותר ממכירה של עסק קטן. כמובן שאם יש בהקשר זה גם מלאי, מכונות, נדל"ן, שעבודים, מסגרות אשראי, חוב ספקים, חוב לקוחות, הסכמים עם צדדים שלישיים וכו', אזי העסקה מורכבת עוד יותר, משום שבמקרה שכזה יש לקחת בחשבון את הצורך להשכיר את הנכס לקונה, לטפל בכל נושא השעבודים על המכונות, היה ויש כזה ובמקרה בו יש עובדים, יש לקחת בחשבון את זכויות העובדים והסכנה מפני אלה כמי שיכולים לתבוע את הרוכש בגין מחדלים של המוכר, זכויות סוציאליות, פיטורין ועוד. כמובן שאם מדובר במכירה של מניות בחברה העניינים מורכבים עוד יותר. במקרה שכזה, יש לקחת בחשבון כי שעה בה אדם קונה חברה, הוא למעשה קונה אותה ביחד עם כל הזכויות והחובות שלה ובכלל זה ביחד עם כל התביעות שיתכן ויוגשו ו/או מתנהלות נגדה, מעמדה אל מול רשויות המס, הרישוי שלה ועוד.
 
רכישת חברה מצריך עוד שורה ארוכה של בדיקות בטרם תתבצע העסקה - כל אלו מלמדים כי שעה בה נמכר עסק, קטן כגדול, נכון לערוך הסכם משפטי אצל עו"ד מסחרי המבין בתחום (למשרדנו מחלקה ייעודית לתחום), היודע לבחון את כל האספקטים, בכל המישורים. העלות שבעריכת הסכם קנייה או מכירה של עסק מצדיקה את עצמה שבעתיים. החשיבות בעריכת הסכמים לקנייה או מכירה של עסק נכונים ומלאים, כאלה השומרים על האינטרס של הלקוח עולים מכמות הסכסוכים והתביעות המתעוררות כתוצאה ממכירה של עסקים.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע לך?

משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח מנוסים מכיר ומטפל באין ספור תביעות ובעיות המתעוררות בין קונה ו/או מוכר לאחר ביצוע העסקה. בחלק גדול של המקרים למי מהצדדים יש טענות כלפי הצד האחר, באשר למצגים כוזבים, באשר לאי נכונות לקיים את ההסכם כנטען, באשר לבעיות או קשיים שיש בעסק עליהם הקונה לא ידע ועוד כהנה וכהנה סוגיות אשר מובילות חלק גדול מהמקרים לכדי מחלוקות. לפעמים המחלוקות הן קטנות ופתירות ולפעמים המחלוקות גדולות ומסיבות נזקים בהיקפים המצדיקים נקיטה בהליכים משפטים אגרסיביים כנגד הגורם המפר. באותם מקרים בהם נכון לפעול משפטית כנגד הצד המפר - משרדנו מתמחה. למשרדנו ניסיון בייצוג באין ספור תביעות וסכסוכים בין קונה ומוכר. הואיל ומשרנו מורכב מעו"ד, כלכלנים ורו"ח, מסוגלים אנו גם להעריך בנקל את הנזק, להתמודד עם טענות של נזקים המועלות, לתקוף טענות כלכליות וחשבונאיות המועלות נגדך, לבנות תחשיבים חילופים, לערוך ביקורת חקירתית  ולהביא לידי תקיפה או הגנה חכמה, יצירתית, כזו שתוציא אותך מהמצב הנתון במינימום נזק. אנו נבנה אסטרטגיה משפטית מנצחת  ונקדם הנדרש לשם הצלחה. לפעמים גם נמליץ לך, היה ואתה הצד הנתבע, להגיש תביעה שכנגד ו/או לפעול במישורים משפטיים מקבילים אחרים. נדגיש כי בחלק גדול של המקרים הבעיה מתעוררת דווקא בשל אי עריכת הסכמים נכונים, אך באותה מידה ישנם מצבים בהם למרות שנערכו הסכמים מאוד מפורטים וברורים, מחליט מי מהצדדים להפר את ההסכם ובכך מייצר הוא משבר המחייב טיפול משפטי. הניסיון מראה כי לפעמים המחלוקת היא באשר למצגים שהוצגו, לפעמים מי מהצדדים מתחרט ומחליט כי העסקה לא הייתה לו כדאית, לפעמים צצות להן בעיות שהרוכש למד עליהן לדבריו רק לאחר שהוא נכנס לעסק, לפעמים מי מהצדדים נכנס לקושי תזרימי המחייב טיפול ועוד ועוד עילות ממינים ומסוגים שונים.
 
כאן בדיוק משרדנו ידע לעזור לך - משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח המתמחים בניהול מאבקים משפטיים אשר עניינם בהפרה של עסקאות קנייה ו/או מכירה. משרדנו מכיר את הטענות וההתנהלות בנושאים אלו ולכן יודע הוא כיצד נכון לפעול לטובת פתרון הבעיה. משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח אשר בעבר ייצגו את רשויות המס, משרד המשפטים וגופים חוקרים אחרים במדינה, כך שיש לנו את הידע והניסיון הנדרש שבבניית תיק בצורה חכמה וחוקית, בליקוט חומר, בהפעלת חוקרים אם נדרש ו/או הפעלת הלקוח עצמו, הכל לטובת בניה של ראיות באמצעותן ניתן יהיה להוכיח את הנזק. כמו כן למשרדנו יש כלכלנים ורואי חשבון מיומנים שבאמצעותם ניתן יהיה לבנות תחשיבי נזק ועוד.
 
היה ויש לך בעיה עם הקונה ו/או המוכר של העסק אנא צור עמנו קשר במיידי, אנו נדע כיצד נכון לטפל בנושא - אנו יודעים לפתור בעיות מסוג זה במקצועיות וביעילות!
מזמין אותך לפגישה לא מחייבת לטובת בחינת האמור, עו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

פסק דין חשוב של ביהמ"ש העליון בתביעת רשלנות מקצועית של רואה חשבון

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט העליון פסק דין חשוב בנוגע לתביעת רשלנות מקצועית כנגד רואה חשבון, הקובע מהו סטנדרט התנהגות ראוי ומצופה מרואה חשבון ומתי התנהגות זו מהווה הפרה של חובות רואה החשבון כלפי לקוחו.

תביעה נגד מפעל הפיס - חוק ההתיישנות

מאת: אלי דורון, עו"ד

האם בקשה לסעד זמני המוגשת ללא תביעה עיקרית, עוצרת את מרוץ ההתיישנות? בית המשפט העליון קבע לאחרונה, כי בקשה לסעד זמני שהוגשה ללא תביעה עיקרית, ואף לא הוגשה תביעה תוך 7 ימים מיום הבקשה, אינה עוצרת את מרוץ ההתיישנות ואין לייחס לה משמעות כלשהי במישור זה.

מי רשאי לעסוק בגידול קנאביס מסחרי?

מאת: אלי דורון, עו"ד

הרפורמה בתחום הקנאביס הרפואי נכנסה לתוקף ב- 2019 וסללה את הדרך ליזמים, המעוניינים לגדל קנאביס בהיקף מסחרי, ברמה גבוהה ובכפוף לדרישות תקן מחמירות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.