מאת:

טיפול וסיוע משפטי לבעלי חשבונות בנק בישראל שחשבונם הוקפא על ידי הבנקים בשל איסור הלבנת הון

ישראלים רבים המנהלים חשבונות בנק בארץ על פני שנים, אם לטובת פעילות מסחרית, קבלת רווחים או חיסכון, מוצאים את עצמם לאחרונה בפני מצב בלתי מתקבל על הדעת לפיו הבנקים מודיעים להם על הקפאת החשבון שלהם. המציאות מלמדת כי כתוצאה מרגולציה, אמנות בין-לאומיות, הנחיות של בנק ישראל והנחיות פנימיות של המערכות הבנקאיות ויועצים משפטיים, בנקים רבים פועלים כנגד חשבונות בנק של לקוחותיהם וכנגד הלקוחות שלהם ובפועל פונים הם לאותם בעלי חשבונות ומבהירים להם כי לא יוכלו לפעול בחשבון הבנק שמוקפא וזאת כל עוד לא יומצאו הסברים, מסמכים או ראיות באשר למקור הכסף, כאשר בחלק גדול מהמקרים אין באפשרות לבעל החשבון להמציא את אותם אישורים ו/או הדרישות של הבנק לא הגיוניות ואף מופרזות.
 
המציאות מלמדת כי עקב קנסות ענק אשר הוטלו על הבנקים וכתוצאה מסנקציות פליליות ואזרחיות אחרות המופעלות על מנהלי המערכת הבנקאית, מגלים הם חשדנות רבה כלפי חלק מבעלי החשבונות, לקוחות פרטיים ו/או חברות. הלכה למעשה הבנקים בודקים כל לקוח ולקוח, כל חשבון וחשבון ובוחנים את מהות הכספים הנכנסים, מקורם, האם דווחו, האם מקור הכסף ברור וידוע, האם אין כספים שמקורם בעבירות ע"פ חוק איסור הלבנת הון, האם אין כספים המוחזקים על ידי נאמנים לטובת אחרים והאם אין פעולות מחשידות אחרות. הבנקים נמצאים בלחץ אדיר המביא אותם לוותר על לקוחות ולהיכנס לעימות מול הלקוח, העיקר לא להימצא בחשיפה ו/או במצב בו ניתן לטעון כלפיהם כי ביצעו עבירות ו/או שהם סייעו לבעלי חשבונות לבצע עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון ו/או עבירות אחרות. אם בעבר הבנקים היו נלחמים על קליטה של כל לקוח ולקוח, היום עסוקים הם בסינון ובהוצאת לקוחות וחשבונות אשר לגביהם אין לבנק מידע ברור באשר למקורות הכסף ובאשר לכך שכל ההתנהלות הקשורה לחשבון טהורה. הבעיה קיימת במצב בו כספים מגיעים לחשבון מישראל ובמיוחד במצבים בהם מגיעים כספים לחשבון מחו"ל. הבעיה קשה לא פחות שעה בה מעורב בחשבון בן משפחה אזרח אמריקאי או אדם עם זיקה לארה"ב. העניין הוא כי בחלק גדול מהמקרים, הבנקים מגלים היסטרית יתר. נראה כי בחלק גדול מאוד של המקרים הבנקים מגלים זהירות יתרה העולה על הנדרש על פי דין ובכדי לא לקחת סיכונים מעדיפים הם להקפיא חשבונות ו/או להוציא לקוחות טובים ושקופים מהבנק, העיקר לא להימצא בחשיפה. בסופו של יום, המערכת הבנקאית הפנימה אולי יותר מתמיד כי לא שווה לה לקחת ולו את הסיכון הקטן ביותר, ולכן אם אין לה את כל העובדות וכל הנתונים בנוגע לחשבונות או כספים ו/או מקור הכספים – היא פשוט מקפיאה את החשבון ומודיעה ללקוח כי הכסף שלו בהקפאה ו/או שחשבון הבנק נכנס להקפאה ו/או שאין לו אפשרות לגעת בכסף ו/או להוציאו ו/או לבצע כל פעולה אחרת. מצב דברים זה מכניס לא אחת את בעל חשבון הבנק למצוקה של ממש, ברגע אחד לא נותנים לו גישה לחסכונות ו/או לכספים אותם הוא שמר על פני שנים. בחלק גדול מהמקרים מדובר בלקוחות אשר הפעילו את החשבון עשרות שנים ויום בהיר אחד סוגרים בפניהם את האפשרות לגשת להונם, מה שמסב עוגמת נפש גדולה ונזקים כבירים, עד לכדי קריסה אישית או עסקית.
 
משרדנו יודע לעזור לאלה - משרדנו מורכב משורה של עו"ד ורו"ח, חלקם יוצאי רשויות מס וגופים אחרים היודעים לטפל במקרים שכאלה ולהביא לידי הפשרה של חשבונות בנק שהוקפאו. משרדנו מתמחה בהתנהלות מול רשויות המס (אם נדרש) ומול הבנקים, הכל לטובת הבטחת התנהלות חוקית שקופה ולטובת נטרול חששות מיותרים, ובסופו ליום להביא לידי שחרור הכספים והסרת ההקפאה או החסימה של חשבון הבנק. משרדנו מורכב מעו"ד המורגלים לעבוד מול הבנקים ומול רשויות המס ובכללם עו"ד אלי דורון, עו"ד ורו"ח ירון טיקוצקי, עו"ד ורו"ח ד"ר שלמה נס ועוד שורה של עו"ד ורו"ח היודעים לנתח את המצב ולהסביר למערכת הבנקאית במקצועיות ובשקיפות מלאה, כשניתן, כי אין מקום להקפיא את חשבונות הלקוח וכי יש לשחרר את הכסף לאלתר. כמו כן, במקרים היותר מורכבים, אנו יודעים לפנות לערכאות, לתבוע וזאת בכדי לכפות על המערכת הבנקאית לשחרר את הכספים שהוקפאו שלא כדין על ידי רשויות המס ו/או למנוע מצב בו הבנק רוצה להחזיר כספים לחו"ל שעה בה בוצעו העברות מחו"ל לישראל.
 
היה והבנק הקפיא לך כסף בטענה לעבירות הלבנת הון, אי סדרים או טענה אחרת, פנה אלינו במידי!
אל תחכה, התקשר ואנו נדע כיצד לסייע לך, ניפגש באופן לא מחייב ונציג בפנייך דרך פעולה לטובת פתרון הבעיה. חייג כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.42 ע"י 7 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסדרת ארנק דיגיטלי שחור - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.