מאת:


טיפול בחובות קיימים מול רשויות המסים בסיוע יוצאי רשויות מס, מומחים בהתנהלות מול מחלקות הגבייה

לישראלים רבים ישנם חובות גדולים ו/או קטנים אל מול רשויות המס - לפעמים מדובר בחובות חדשים ולעתים אלו חובות ישנים, לפעמם מקור החוב הוא ניכויים, לפעמים מדובר בחוב מס הכנסה ולעתים חוב מע"מ - אלו חובות מגוונים אך כולם "מציקים". בחלק מהמקרים ניתן לחלוק על החובות, במיוחד אם מס הכנסה חולק על הדיווחים שלך וזאת בדרך של השגה או ערעור ובאופן זה לעכב את הליכי הגביה. בחלק אחר של המקרים, מדובר בחובות סופיים ולכן כבר לא ניתן לחלוק עליהם.
 
חובות סופיים הינם חובות אשר מעמידים את האזרח במעמד של "סרבן מס" על פי פקודת המסים גביה, מה שמאפשר לרשויות לפעול לגביית החוב וזאת באמצעות פקודת המסים והוראות חוק אחרות המאפשרות לנקוט בשורה ארוכה של פעולות כנגד אותו סרבן, עד לגבייה מלאה של כל החובות. חובות סופיים יכול שינבעו כתוצאה מאין ספור סיבות דוגמת אלו - אי הגשת דו"חות לרשויות המס מה שמביא לידי הוצאת "שומות חופשיות", ויכול שינבעו כתוצאה מדו"חות שנתיים של הנישום במסגרתם מודה הוא ברווחים שלו ובחובו, רק שלמעשה אין לו את הכסף לעמוד בתשלום החוב. יתכנו מקרים בהם החוב נובע מהסכם שומה אשר התגבש בין האזרח לבין רשות המס ו/או מפסק דין כנגד האזרח, רק שאותו אזרח לא מצליח לשלם את החוב נשוא הסכם השומה ו/או פסק הדין. בכל אותם מצבים בהם יש בנמצא חוב מס, מוצא עצמו האזרח בפני חשיפה לפעולות גביה של הרשות, מה שלא אחת פוגע הן ביכולתו לתפקד והן ביכולתו לפעול עסקית, אם באמצעות חברות שבבעלותו ואם באופנים אחרים. לעתים פעולות הגביה מול העסק מביאים אותו לידי סכנה קיומית, עוצרים את פעילותו ואף מסכנים את המשך קיומו. יתרה מזאת, פעולות גביה פוגעות לא אחת ביכולת של האזרח לנהל חשבון בנק, לקבל כספים מלקוחות, לגבות כספים מחייבים ועוד. בנוסף, התנועה של החייב בארץ נפגעת, פעולות הגביה נגדו מונעות ממנו יציאה מהארץ וכו'. לפעמים כתוצאה מהליכי גביה שכאלה נכנסים מעקלים מטעם הרשות לבית העסק או לבית החייב, תופסים נכסים, מעקלים כספים, מונעים יציאה מהארץ כאמור, מונעים פתיחת עסקים חדשים ועוד.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע במקרים שכאלו?
את כל הנ"ל חייבים למנוע וכאן בדיוק משרדנו יידע לעזור - משרדנו מורכב מעו"ד, רו"ח וגורמים נוספים להם ניסיון של עשרות שנים בכל הקשור בהתנהלות מול רשויות המס ובפתרון בעיות שכאלה ממש. משרדנו יודע איך וכיצד להתנהל מול הרשויות ומחלקות הגביה לטובת נטרול או צמצום הנזק. להתנהלות מול רשויות המס שפה משלה, אופי משלה, וכן תנאים וקצב משלה. משרדנו בקיא בכל אלו וטיפל באין ספור מקרים שכאלה בהצלחה רבה. לפעמים אנו נכנסים לפעולה לפני שמתעוררת הבעיה ולפעמים לאחר שהבעיה התעוררה. אנו יודעים מה ניתן ומה לא ניתן לבקש או לעשות, אנו מכירים את המדיניות של רשות המס במקרים דומים, אנו יודעים כיצד נכון לפעול לטובת נטרול הבעיה וזה בדיוק מה שנעשה עבורך. אנו יודעים כיצד להתנהל בשם הלקוח מול רשויות המס, כיצד לפעול לטובת נטרול מחדלים וכיצד להגיע בשם הלקוח להבנה עם רשויות המס. במסגרת זו יודעים אנו לפעול לטובת ביטול קנסות, עיקולים, ריביות ובסופו של יום לפעול לטובת גיבושה של הבנה עם רשויות המס אשר תאפשר ללקוח לשוב להתנהלות תקינה וללא סכנה של בעיות אחרות. אל תחכה לעיקולים ולמהלכים של רשויות המס, אם אתה סבור שהבעיה מתחילה להתעורר וכי אתה בדרך להגיע למצב בו לא תעמוד בהתחייבויות מול מע"מ ו/או מס הכנסה או מול כל גורם אחר, פנה אלינו ואנו נפעל לטובת מענה מתאים מיד. חשוב מאוד לפעול במידי מול הרשויות ולא לחכות לכך שהצ'ק יחזור או שלא תוכל לשלם את דו"ח המע"מ, חוב הניכויים או כל תשלום אחר.

משרדנו מורכב מעורכי דין וגורמים מנוסים אחרים שעבדו ממש בתוך משרדי רשויות המס. אנו יודעים כיצד ונכון חוקית לפעול בעניין, אנו נדע מה יש לעשות לטובת הסרת הקושי, להדריך אותך כיצד להתנהל היה ואתה מבין כי אין לך את הכסף לשלם לרשות את מה שהחוק מבקש ממך - אנו נדע מה להציע לך לעשות בדיוק על מנת לא להיחשף לעבירות מס או לבעיות גבייה!


כאמור, אל תתחמק מהרשויות, נתמודד עם הבעיה ביחד ונפתור אותה היטב - לשם טיפול מהיר, ניתן ליצור קשר ישיר עם עו"ד אלי דורון בנייד 054-4251054
טיפול בחוב מול רשות המס

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.85 ע"י 7 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מענק סיוע לעסק להשתתפות בהוצאות קבועות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

ניתן יהיה להגיש תביעה החל מה-15 בחודש העוקב לתום תקופת הזכאות הרלבנטית (שלגביה מוגשת התביעה), ועד תום 90 ימים מאותו מועד, אך מנהל רשות המיסים הוסמך להאריך את התקופה להגשת תביעה, בתנאי שלא תעלה על 30 ימים.

נכסי בת הזוג עוקלו שלא כדין ושלא בסמכות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

לאחרונה, ניתן פסק דין בעניין ת"א 56498-03-18 אולגה מלוייב נ' ממונה מע"מ באר שבע מאת בית המשפט המחוזי בבאר שבע, אשר דן בבקשה למתן פסק דין הצהרתי שלפיו, מקרקעין, כספים בחשבון בנק ורכב הרשומים כולם על שם התובעת ואשר עוקלו ונתפסו על ידי ממונה מע"מ בבאר שבע.

השגה וערר על החלטת רשות המס להשבת מענק קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); עמית כהן, עו"ד; שלומי פרץ, מתמחה

משרדנו מטפל בימים אלו בשורה ארוכה של עסקים שנדרשו באופן מפתיע להשיב את מענקי הפעימה השלישית ששולמו להם על ידי המדינה כמענק השתתפות בעד הוצאות קבועות, אם באופן מלא ואם באופן חלקי.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם