מאת:


חברה שמלאי הבוטנים שלה נפגע עקב מלחמת לבנון השנייה תפוצה ע"י מס רכוש בסך של 220,000 ₪

בהחלטה שנתקבלה לאחרונה, הורתה ועדת ערר לרשויות מס רכוש לפצות חברה העוסקת בתחום הקטניות בלמעלה מ-220,000 ₪, בגין נזקים שנגרמו למלאי הבוטנים שלה בזמן מלחמת לבנון השנייה, וזאת בשל היעדר יכולת החברה לבצע פעולות הכרחיות של אוורור והדברת מזיקים במלאי.

 

חברה, העוסקת בתחום ניקוי, מיון ושיווק תוצרת חקלאית וגרעינים שונים הגישה ערר נגד מס רכוש, לאחר שלטענתה, בעקבות פרוץ מלחמת לבנון השנייה והמצב הביטחוני ששרר באזור הצפון באותה התקופה, נבצר ממנה לבצע פעולות הדברה ואוורור הכרחיות, לצורך שמירה על מלאי הבוטנים המצוי בממגורות בגליל העליון. כתוצאה מכך, על פי הנטען בכתב הערר, נפגעה איכותם של 243 טון בוטנים שהיו אמורים להישלח לידיהם של לקוחות החברה ונגרמו לחברה הפסדים כבדים.

 

החברה, שיוצגה ע"י משרדנו טענה כי מס רכוש העביר לחברה פיצוי בסכום של כ-19,000 ₪ בלבד, כאשר נזקיה של החברה בפועל בגין אבדן המלאי הגיעו לכדי מאות אלפי שקלים. ועדת הערר קיבלה את עמדת החברה כי אכן נגרם נזק למלאי הבוטנים שאוחסן בממגורות החברה בגליל העליון במהלך ימי מלחמת לבנון השנייה, כתוצאה מאי ביצוע איוד של הבוטנים באמצעות חומר הדברה, בשל חוסר יכולתם של עובדי החברה להגיע לממגורה נוכח המצב הביטחוני ששרר באזור. ועדת הערר קבעה כי נזק מסוג זה נכנס בגדר "נזק מלחמה", כהגדרתו בסעיף 35 לחוק מס רכוש. בסופו של יום, קיבלה ועדת הערר את טענות משרדנו ובהתאם לבדיקת כמויות הבוטנים שניזוקו ומחירם, נכון לאותה תקופה, הגיעה ועדת הערר למסקנה כי על מס רכוש לפצות את החברה בסך של 222,613 ₪, בצירוף ריבית והצמדה ממועד הגשת הערר, בצירוף הוצאות משפט בסך של 25,000 ₪.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת רשלנות רפואית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מתי טיפול רפואי כושל הוא בגדר רשלנות המזכה את הנפגע בתשלום פיצויים? ומתי מדובר בהתממשות של סיכון סביר הגלום בעצם קבלת הטיפול הרפואי?

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.