מאת:


עריכת צוואות חכמות הכוללות מנגנון נאמנות או מנגנון משפטי מתוחכם אחר, לטובת הבטחת עתיד הילדים או יורשים אחרים, בסיוע עו"ד מומחים בדיני ירושה ומשפחה

כל החיים אנו עמלים מתוך מטרה לייצר בטחון כלכלי, אם לטובת עצמנו ואם לטובת ילדנו. בעודנו צעירים אנו מתמקדים בנדרש לטובת קיומה הרציף והמסודר של המשפחה הנבנית ועם חלוף השנים מצליחים אנו, לא אחת, לייצב במידה זו או אחרת את האנייה, לפרוע את המשכנתא ולפעמים גם לרכוש נכסים כאלה או אחרים - עוד דירה, עוד חסכון ולפעמים גם להקים עסקים, חברות, מפעלים או עסקים ישראליים או בין לאומיים אחרים.

אנו עושים זאת בעמל רב ובהקרבה יום-יומית המבוססת על החינוך והערכים מבית, על הקשיים והצרכים של החיים ועל המוטיבציה וההבנה שלנו כי חריצות, רצינות ומסירות הם קריטיים לטובת ביסוסנו. אנו מבינים כי בהעדר רצינות, השקעה, חיסכון וחשיבה לטווח ארוך נתקשה לייצר לעצמנו סביבה כלכלית בטוחה ונתקשה לסייע לאהובנו, ילדנו, בבניית חייהם, עתידם וביסוס השכלתם. לצד האמור, קורה לא אחת כי דווקא מאמצנו הכנים ורצוננו לעשות כל שניתן לטובת רווחת ילדינו - פועלים לחובתנו במובן זה שדווקא ילדנו, אותם אנו אוהבים יותר מכל, אינם בהכרח רוכשים את המיומנות, הערכים, הפרמטרים והתכונות אשר בעיננו הם בסיסיים, טבעיים ונכונים. כך יוצא שילדנו, לא אחת, אינם חרוצים כפי שהיינו רוצים, אינם אחראים דיים ולפעמים אינם מבינים את הקושי שבלהתפרנס, את החשיבות ששמירה על נכסים ואת הצורך לחשוב גם על העתיד ולא רק ההנאה הרגעית והרצון לטרוף את העולם כאן ועכשיו. כל אלו מקשים על ההורה בכל הקשור להתנהלות מול הילדים, גם בגיל התבגרותם, אולם הבעיה מתעוררת במלוא הדרה דווקא שעה בה ההורה מתחיל לחשוב על מה יקרה לאחר פטירתו, ביום בו הוא כבר לא ימצא בחיים, ביום בו הוא לא יוכל לפקח על הילד או לשלוט בנכסים. מחד, מבקש אותו הורה להוריש לילדיו את נכסיו, לתת להם את הונו, לגרוף לעברם את פרי עמלו ובכך להקל עליהם ולהבטיח את חוסנם הכלכלי. מאידך, אותו הורה מוצא עצמו, לא אחת, מוטרד באשר ליכולת הסובייקטיבית של ילדיו לשמר את נכסיו לאחר פטירתו. ההורה חושש כי הילדים או חלקם לא ישכילו לשמר את שיקבלו במסגרת הצוואה - יממשו, יבזבזו, ינוצלו וכו' - מה שבסופו של יום יותירם ללא כל, ללא מקור מחייה או ללא יכולת לנהל אורח חיים ראוי.

החששות הם גדולים ומדירים שינה מההורים - לפעמים החשש הוא לעתיד הילד, לפעמים החשש הוא לעתיד הנכדים, לפעמים החשש מורכב יותר. מעבר לכך, לפעמים למוריש היו מספר מערכות יחסים, מספר ילדים ממספר נשים; לפעמים הילד אינו נורמלי במלא מאת האחוזים או שסובל הוא מליקוי העלול לפגוע בשיקול דעתו; לפעמים החשש הוא דווקא מבן או בת הזוג של הילד ו/או מאחד הילדים ועוד ועוד. כך יוצא, שאותו הורה מבין כי אין באפשרותו לבצע הורשה נטולת פיקוח, אין הוא יכול "סתם" להעביר הקניין לילדו, משום שמעשה כזה לא יבטיח את עתיד הילד. אותו הורה מבין כי עליו לבנות כחלק מצוואתו מנגנון משפטי, לא יקר ולא מורכב, אשר ייכנס לפעולה עם פטירתו ויבטיח כי הביטחון הכלכלי של ילדיו ו/או מי מהם לא ייפגע וכי ההתנהלות כולה בנושא תהא תקינה וראויה.

 

 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

כאן בדיוק משרדנו יודע לסייע - משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח מומחים בדיני משפחה וירושה, בעריכת צוואות ומנגנוני נאמנות ומנגנונים אחרים.
משרדנו ידע לשבת עמך ההורה, להבין את המורכבות, הרגישות ואת המבנה המשפחתי וביחד עמך לערוך צוואה חכמה, הכוללת מנגנון אשר יבטיח את עתיד ילדך ו/או כל אינטרס אחר החשוב לך.

 

התקשר אלינו עתה, אל תחכה ואנו נפעל עבורך במיידי!
לקביעת פגישה שאינה מחייבת, התקשרו עתה לעו"ד אלי דורון - 054-4251054

עורך דין צוואות חכמות

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עזבון, צוואה, ירושה ומה שביניהן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); גיל מור, עו"ד

תכנון וניסוח מוקפד של הצוואה על ידי עורך דין המומחה לדיני ירושה ועריכת הסדרים נכונים מראש, יעזרו למנוע מצבים בלתי רצויים מסוג זה ויעזרו בשמירה על שלום המשפחה ואחדות המשפחה.

התנגדות לקיום צוואה בימי קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בטיפול וסיוע משפטי במקרים של התנגדות לקיום צוואה על רקע משבר הקורונה - לנו הניסיון והכלים לפעול לטובת איתור עובדות מהותיות והוצאת הצדק לאור.

ייפוי כוח מתמשך ברקע מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מבין את החשיבות של כלי משפטי זה, במיוחד בימים דוגמת מגפת הקורונה ו/או במצבים אחרים בהם אדם כזה או אחר יכול לאבד את יכולת קבלת ההחלטה ומשכך משרדנו מתמחה בתחום.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים