מאת:


טיפול משפטי וליווי מס לישראלים שסחרו בביטקויין ומטבעות דיגיטליים אחרים מבלי לדווח על הרווחים ו/או על הפעילות לרשויות המס
 
ישראלים רבים מושקעים בתחום המטבעות הדיגיטליים, אם כגורמים פרטיים ואם באופן יותר מהותי ועסקי, מתוך מגמה לקדם מהלכים עסקיים, פעילות עסקית וכו'. חלק מאותם ישראלים מודעים לרגולציה ולחקיקה ופועלים בהתאם למתחייב, ומשכך דואגים הם לדווח בזמן אמת ולשלם את המס המתחייב בגין כל פעולה של המרת מטבע, מימוש, קנייה, מכירה וכדומה.
 
יש כאלה אשר נמנעים או נמנעו מלדווח על כל פעולה הקשורה במטבעות הדיגיטליים, תוך השענות על כך שמדובר בתחום חדש, בתולי, בלתי ברור ובלתי מוגדר ובהישען על אי הבהירות בתחום ואי האכיפה על ידי רשויות מס הכנסה ורשויות מע"מ, החליטו שלא לדווח על הרווחים או על הפעילות הקשורה במטבעות דיגיטליים אלה.
 
העלמת הכנסות מכספים דיגיטליים = העלמת מס!
עתה, משחלפו להם הימים והרגולציה והחקיקה הפציעה ביתר בהירות ורשויות המס אף יוצאות במבצעים חקירתיים לטובת איתור אלה שנמנעו מלדווח על המתחייב ו/או כתוצאה מחשדנות המערכת הבנקאית ודרישתה מכל פעיל בתחום המטבעות הדיגיטליים, להוכיח כי אכן הרווחים דווחו לרשויות המס בישראל, מבינים אותם שחקנים כי טעו וכי הגיע העת ליישר קו עם הרשויות בכלל ורשות מס הכנסה ומע״מ בפרט, לדווח ולשלם את המס.
בהקשר זה יודגש, כי אלה שנמנעו מלדווח ולשלם מס בגין רווחיהם הנוגעים במטבעות דיגיטליים, הלכה למעשה, ביצעו עבירה פלילית. עצם היות הכספים המושמטים - ״דיגיטליים״ להבדיל מכספים רגילים, לא פטרה את אותם גורמים מהמחויבות על פי דין ומבחינה משפטית - העלמת הכנסות מכספים דיגיטליים כמוה כהעלמת מס, מכל פעילות או מישור אחר. כך יוצא שישראלים שלא דווחו על הכנסתם מפעילות זו, נתונים בחשיפה אותה חשוב לנטרל, כאשר החשיפה היא הן במישור האזרחי והן במישור הפלילי.
 
הליך גילוי מרצון לנטרול החשיפה הפלילית
לטובת האמור בכלל ולטובת נטרול החשיפה הפלילית בפרט, יש בנמצא אפשרות לנקוט עתה, כאן ועכשיו, בהליך שנקרא ״גילוי מרצון״ אנונימי. הליך זה מאפשר לכל אותם גורמים שהרוויחו ממטבעות דיגיטליים להגיע לרשות המס, באמצעות עורך דינם, מבלי לחשוף את זהותם, לבקש לשלם את המס שנגרע מקופת המדינה ובכך להסיר כל חשש לחשיפה או בעיה פלילית.
 
הלכה למעשה, החוק הישראלי קובע שמשקיע במטבעות דיגיטליים אשר הרוויח כסף עליו הוא לא דיווח לרשויות המס בישראל, יכול לנטרל את החשיפה הפלילית בה הוא נתון על פי דיני מדינת ישראל וזאת בדרך של גילוי מרצון. משמע, היה ואותו גורם יפנה למדינה ויספר לה על רווחיו, בטרם המדינה תגיע אליו ושנית ישלם הוא את המס בגין אותם מחדלים, העבירה הפלילית תנוטרל.
 
יתרה מזאת, נכון לעתה ועד לסוף שנת 2018 החוק בישראל מאפשר לאותם גורמים אשר ביצעו עבירות מס בישראל לפעול באופן אנונימי - המשמעות היא שאנו כעו"ד יכולים לפנות לרשות המס בשמו של הלקוח, מבלי לחשוף את שם הלקוח ולהגיע עבורו להסכם עם מס הכנסה בנוגע לגובה המס לתשלום. ברור כי ההתנהלות האנונימית מאפשרת לנו כמייצגים מול רשות המס, לנהל מו"מ כזה המאפשר לנו ולו בתאוריה, להפסיק את המו״מ היה ומס הכנסה מבקש מס אשר לדעתנו הינו בלתי סביר.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע לך בנושא?
ניהול מו"מ חכם, שקוף ונכון מביא בדרך כלל לפתרון מהיר ומוצלח ולנטרול איכותי של הפרשה, במינימום מס חוקי לתשלום. משרדנו טיפל ומטפל במאות מקרים מסוג זה ומשכך ברור שנדע להביא לידי פתרון איכותי.
 
עורכי הדין ורואי החשבון מטעם משרדנו, המתמחים בעולמות המס והקריפטו, ידעו לייצג אותך נאמנה מול רשות המס, לדווח על המתחייב ולהכשיר עבורך את כספים שהצלחת להרוויח כתוצאה מההתנהלות. אנו יודעים להתנהל בפני כל פקידי השומה בכל הארץ, להנחות את רואי החשבון שלך ולנקוט בכל הפעולות הנדרשות. יתרה מזאת עורכי הדין ורואי החשבון ממשרדנו המתמחים בביטקוין, קריפטו ומטבעות דיגיטליים, ידעו להנחות אותך בנוגע להתנהלות העתידית ובנוגע לפעולות נדרשות לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה.
 
התקשר אלינו עתה ונקדם את עניינך בהקדם לשביעות רצונך!
עו"ד אלי דורון 
054-4251054
 
דיווח על מסחר בביטקוין ומטבעות דיגיטליים לרשויות המס

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שוק מטבעות הקריפטו לשנת 2021

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

הביטקוין סוגר בזינוק של 300% - הישראלים קופצים על המטבע המצליח, אך מס הכנסה מתעקש שביטקוין אינו מטבע – סיכום שנת 2020 ואיך צולחים את 2021 בשוק מטבעות הקריפטו?

המרת מטבע דיגיטלי / קריפטו מסוג אחד לאחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מעניק ייעוץ משפטי מיוחד לממירי מטבעות דיגיטליים / קריפטו מסוג אחד לסוג אחר במטרה להביא לידי הכשרת מטבעות וארנקים דיגיטליים, הלבנה של מטבעות שחורים וכו' - קראו כאן בהרחבה בנושא.

דיווח ותשלום מס על מכירת מטבעות דיגיטליים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

לאחרונה פרסמה רשות המסים את טופס 1399 לשנת המס 2019, המכונה "הודעה על מכירת נכס וחישוב המס המגיע לשנת המס 2019", במסגרתו ישנה התייחסות מפורשת לדיווח אודות מכירה של מטבע וירטואלי בעמודה חדשה וייעודית לכך.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים