מאת:

צמיחתה הכלכלית האדירה של מדינת סין במשך השנים האחרונות, הנה עובדה ידועה אשר "לא נעלמה ולא חמקה" מעיני אנשי עסקים רבים, משקיעים זרים ואף ראשי מדינות רבים. לאור העובדה שאוכלוסיית מדינה זו מונה כמעט ממיליארד וחצי תושבים (!), וכן לאור המדיניות הכלכלית, המוניטארית והפיסקאלית המפוקחת (אשר בין היתר מכשירה את הקרקע למשיכת אנשי עסקים ומשקיעים זרים למדינה) הרי שאין פלא בכך שסין הנה כיום יעד אטרקטיבי לפעילות כלכלית של חברות ואנשי עסקים מן המערב. גם שיעור הצמיחה במדינה זו, הנו גבוה משיעור צמיחתן של מדינות המערב.


כיום, סין הנה עדיין מעצמת "יצוא" לכל דבר! משכך, מספר בלתי מבוטל של חברות, החלו להקים מפעלי ייצור בסין, הן משום העובדה שבכך יוכלו להוזיל עלויות, והן משום העובדה שמדובר בשוק מתעורר ומתפתח בקנה מידה אדיר, אשר פוטנציאל הצמיחה בו - למעשה בלתי נתפס. עובדה זו, גם היא איננה מפתיעה כלל וכלל, שכן לכלכלה הסינית, השנייה בגודלה בעולם, ישנם את מספר העובדים-הרב ביותר בעולם. כך, נוהגים אנשי עסקים ומשקיעים ישראלים רבים לייצר מוצרים בסין בין אם על ידי הקמת חברה במדינה, ובין אם על ידי שימוש בתשתיות החברות שממילא קיימות בה, ולייצאם לרחבי העולם כולו, שכן מדובר בפלח שוק עצום אשר באמצעותו ניתן יהיה להוזיל עלויות יצור עבור משקיע זר-באופן משמעותי. כמו כן, ניתן לומר שהקרקע הפכה "פוריה" יותר עבור המשקיעים הזרים נוכח העובדה שסוכנות הדירוג "מודיס", העלתה את דירוג החוב של סין והונג קונג, תוך שמאזן התשלומים שלה וכן חוזקה הפיננסי - צוין לטובה.


כבר עמדנו במסגרת מאמר נפרד שפרסמנו, על האפשרויות בהן יוכל לבחור היזם/איש העסקים הישראלי, עת ירצה לחדור לשוק זה, וביניהם נציין בקצרה, כי חלק מהאפשרויות הן: האפשרות להקים "חברה" בסין, האפשרות להקים "חברת בת" בסין, האפשרות להקים "מיזם משותף" עם אחת מהחברות הפועלות במדינה ועוד. לאור האמור לעיל, אין זה מפתיע שרוב המשקיעים הישראלים רואים במדינה כמעין "פס ייצור" אשר יפחית עבורם עלויות, וזאת לבטח ביחס לרוב המדינות האחרות. לסיכום, סין הנה מדינה עצומה בגודלה, הן מבחינה גיאוגרפית והן מבחינה דמוגרפית. כיום, סין הנה מעצמה כלכלית אדירה, אשר הפוטנציאל הגלום מהשקעה בה, הנו בלתי נתפס, בייחוד לאור העובדה כי מדובר בפלח שוק עצום, והן משום שמדובר באפשרות להוזיל עלויות ייצור, שכן כוח האדם במדינה זול באופן משמעותי.


משרדינו מייעץ לאנשי עסקים רבים ומגוונים בדבר האפשרויות העומדות בפניהם עת שוקלים להקים חברות בסין ולייצא תוצרתם ברחבי העולם ומלווה חברות ואנשי עסקים מקומיים בתהליך כניסתם לשוק הסיני. נשמח לעמוד לרשותכם!

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

איתור ספקים חדשים באסיה ובעולם

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בליווי יצרנים ישראלים לטובת איתור ספקים חדשים ביבשת אסיה וברחבי העולם בכלל, עקב משבר הקורונה ובכלל - לחצו כאן לפרטים.

יצוא מוצר רפואי / קוסמטי למזרח

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אם אתם חברה או סטארט-אפ בשלב מתקדם בתחום המכשור הרפואי ועד כה שווקי היעד שלכם היו השווקים הקלאסיים בארה"ב ואירופה, מחלקת דרום מזרח אסיה של משרדנו מציעה לכם כיוון חשיבה חדש והזדמנויות חדשות - אנחנו מציעים לכם לחשוב מזרחה - Go East !

חתימת הסכם עם יצרן באסיה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); אודליה שינדרוף, עו"ד

אם אתם מעוניינים בלווי משפטי מקצועי בנושא, הלוקח בחשבון את התרבות האסייתית, החשיבות והדגשים שיש לתת בעת חתימה על הסכם עם יצרן אסייתי, דסק אסיה של משרדנו מעניק ליווי שותף תרבותי, מסחרי ועסקי על מנת לעזור לכם לא לעשות טעויות קריטיות בדרך.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.