מאת:

טיפול וסיוע משפטי בירושות ובעיזבונות ברומניה בסיוע צוות עו"ד רומני וישראלי

לישראלים רבים בני משפחה וקרובים החיים ברומניה, אם באופן מלא ואם באופן חלקי - לפעמים מדובר בקרובי משפחה מדרגה ראשונה ולפעמים מדובר בקרוב משפחה רחוק, אשר עמו כלל לא היה קשר ממשי. הלכה למעשה, יש בנמצא ישראלים רבים אשר הוריהם חיים ברומניה ו/או קרובי משפחה אחרים, אם כאלה שמעולם לא עלו לישראל ואם כאלה שחיו בעברם בישראל ובשלב כזה או אחר החליטו לחזור לרומניה, אם לתקופה מוגדרת ואם בכלל.

 

משכך יוצא לא אחת שישראלים המתגוררים בארץ מגלים כי הינם זכאים לחלק בעיזבונו של מנוח אשר נפטר ברומניה ו/או של מנוח שנפטר בישראל ו/או במדינה אחרת אך לזה נכסים ו/או כספים ברומניה. בחלק מהמקרים למנוח צאצאים ברומניה ו/או בישראל ובחלק אחר מהמקרים למנוח רעיה ברומניה ו/או בישראל, מה שמייצר, לא אחת ,שורה של יורשים פוטנציאלים, כשלכל אחד האינטרס משלו - מצב דברים שכזה מייצר סוגיות משפטיות מורכבות הנוגעות בדיני הירושה, אם של ישראל ואם של רומניה.

 

בין דיני הירושה הישראליים לאלו הרומניים

סוגיות אלה מצריכות הערכות וחשיבה משפטית אסטרטגית מצד היורשים, בפרט עת נותרו יורשים בשתי המדינות ו/או במצב בו מדובר במנוח אשר לו צאצאים מיותר מאם אחת וזאת במיוחד לאור העובדה לפיה דיני הירושה הישראליים שונים מדיני הירושה הרומניים ומשכך הזכאות של היורשים בכל אחת מהמדינות שונה מזו של רעותה. משכך ובמיוחד בשלב גיבוש האסטרטגיה המשפטית, יש בנמצא חשיבות לשאלה האם למנוח הייתה רעיה ו/או ידועה בציבור בעת הפטירה, האם הוא השאיר אחריו צוואה או לא, היכן ממוקמים נכסי העיזבון, האם כל נכסי העיזבון דווחו לרשויות המס במדינת התושבות, האם נכסי העיזבון נמצאים ביותר ממדינה אחת והיכן היה מרכז חייו של המנוח במועד פטירתו. בהישען על אלה ניתן יהיה לבצע עבור היורשים, אם הישראלים ואם הרומנים, הערכת מצב משפטית ולקבוע איך ועל מה להילחם לטובת הבטחת מקסימום הטבות לטובת לקוח המשרד. במקרים שכאלה, יש בנמצא חשיבות מכרעת לשאלת המשפט הבין-לאומי, היכן נכון לפתוח הליכים משפטיים, מה סוג ההליכים המשפטיים אותם נכון יהיה לנקוט ואת מי נכון או לא נכון יהיה לערב בהליכים המשפטים הננקטים.

 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

לפירמת משרדנו שבישראל המורכבת מעו"ד ורו"ח - שלוחה מיוחדת ברומניה, מה שמאפשר לנו להתנהל במקצועיות רבה ולתן מענה חכם ומקצועי בעניינים מסוג זה. משרדנו הישראלי מורכב מעו"ד ורו"ח ישראלים, חלקם יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, הבקיאים בדיני הירושה הישראלים. שלוחת משרדנו הרומני, הממוקם בעיר הבירה בוקרשט, מורכבת מעו"ד רומנים הבקיאים בדיני הירושה המקומיים, כך שבכל מקרה בו מתעוררות סוגיות בדיני ירושה / עיזבונות רומניים, הקשורות לציר המשפטי רומניה-ישראל, מוקם על ידי משרדנו צוות עו"ד ורו"ח מומחים, המנתח את המקרה ואת מכלול עובדותיו, אם מזווית הראייה הישראלית ואם מזווית הראייה הרומנית ובהישען על כל הפרמטרים מגבש הוא את האסטרטגיה האופטימאלית לצרכים של הלקוח. דווקא בשל הסתירה בין הדין הישראלי לזה הרומני וייחודה של כל מדינה, מומלץ מאוד שלא לפעול בתחום זה אלא באמצעות אנשי מקצוע מיומנים הבקיאים בדין שתי המדינות. חריגה מעקרון זה עלולה לפגוע קשות בזכויות של היורשים ולהביא לידי כך שחלקם בעיזבון יפגע מהותית, עד לכדי אבדן מלא הזכויות בעיזבון.

 

צוות עורכי הדין, הישראלי והרומני, של משרדנו בקיא בטיפול בתיקי ירושה ו/או תיקי עזבון ישראלי-רומני. אנו מנוסים בייצוג משפחות אשר יקיריהם נפטרו ברומניה ולנו היכולת  לטפל באסרטיביות ובתחכום לטובת קידום עניינו של לקוח המשרד. אנו נדע לפעול בשמך במהירות וביעילות, אם ברומניה ואם בישראל  ולהביא לידי צמצום החשיפה וגריפת המגיע לך. זאת ועוד, משרדנו מכיר היטב גם את המנטאליות הרומנית, במקבילת לדין הרומני, מה שיאפשר לנו, היה ויידרש, לנהל בשמך מו"מ עם הגורמים הרומנים, ככל ויש בנמצא כאלה ולנקוט עבורך בכל הפעולות המשפטיות הנדרשות לטובת קידום האינטרסים שלך. משרדנו, נדגיש שוב, מורכב מעו"ד שהינם גם רו"ח, מה שעשויי לסייע לטובת התמודדות עם סוגיות משפטיות מורכבות ובכלל זה, לנו היכולת להתמודד עם מצבים בהם יש בנמצא נכסים לא מדווחים ו/או חברות בבעלות המנוח במדינות נוספות מחוץ לרומניה ו/או מורכבויות משפטיות אחרות. משרדנו ידע לטפל עבורך במקרה בחוקיות ובשקיפות וזאת באופן המתיישב עם הוראות החוק והשכל הישר, לשביעות רצונך המלאה.

 

>> זקוקים לסיוע של עו"ד משפחה בסוגיה משפטית אחרת? לחצו כאן.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.85 ע"י 7 גולשים

עשוי לעניין אתכם

סכסוך משפטי בתוך המשפחה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יידע לקבל שליטה על הסכסוך המשפחתי, להוציא מהמשוואה פרמטרים אמוציונליים לא רלוונטיים העלולים לפגוע בלקוח המשרד ולפעול לטובת המתחייב בתבונה ובזהירות מרבית.

העברת כספים בתוך המשפחה בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בעריכת הסכמים דוגמת הסכמי הלוואה או הסכמי מתנה תוך שמירה על האינטרסים של כל בני המשפחה בתקופה רגישה זו - לחצו כאן לפרטים נוספים.

סכסוך בין זוגות חד-מיניים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בכל הנוגע בעולם המשפט החל על זוגות חד-מיניים, בקיא בכל הקשור בהתקשרות חוזית בין בני זוג מאותו מין ובאותה נשימה בקיא בטיפול בבעיות, סכסוכים, פירוק שיתוף, הליכים משפטיים, משמורת ילדים, טיפול בנכסים משותפים ועוד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.