מאת:

שוק הנדל"ן ברומניה מתעורר - זה הזמן להשקיע!

שוק הנדל"ן ברומניה מתעורר וזאת בחלוף עשור של קיפאון - האבטלה ירדה, הכלכלה משתפרת וביחד עמה אנו רואים יותר ויותר עסקאות בתחום הנדל"ן בכלל ובתחום רכישת הדירות ברומניה בפרט. הבנקים מתאוששים מההפסדים של שנת 2007 ומשכך פועלים הם לטובת מתן משכנתאות לרוכשים דירות. גם ממשלת רומניה נכנסת לתמונה ולטובת האמור יצאה היא בתכנית המאפשרת לחסרי דיור לרכוש דירה ראשונה ברומניה בערבות המדינה, בריבית נמוכה ובשיעור מע"מ מופחת של 5% בלבד. כך יוצא שישראלים האוחזים בדירות, פועלים עתה לטובת מכירת הדירות ובנוסף יש בנמצא יותר ישראלים להם יש רצון להשקיע בדירה ברומניה ומתחילים הם לחפש דירות להשקעה ברומניה.

 

ישראלים רבים מבינים כי נכון למציאות בה אנו חיים, יש בנמצא קושי לרכוש דירות בישראל - רכישת דירה בישראל כערוץ השקעה מטיל על הרוכשים מס רכישה גבוה ובמידה רבה ההתייחסות היום לבעלי דירות בישראל הינה בעייתית ובמידה מסוימת אף פוגענית. כל אלו מביאים הרבה ישראלים לכלל החלטה לפיה נכון וראוי להתחיל לרכוש דירות ברומניה, בבוקרשט ו/או במקומות אחרים ברומניה וזאת על סמך הנחת עבודה לפיה קנייה של דירות בעיר בוקרשט ו/או במקומות מבוקשים אחרים, צפויה להניב שכר דירה נאה וגמישות, למקרה בו הבעלים יבקש למכור את אותה דירה. אותם ישראלים מתרשמים כי דירות בלב בוקרשט נכון להיום שקולות ללחמניות חמות, כך שהסיכון ברכישה נמוך והתמורה שתתקבל גבוהה.

 

 

קנייה ומכירה של דירות ברומניה בסיוע עו"ד רומנים וישראלים

למשרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח ישראלים ורומנים, סניף בבוקרשט שברומניה, סניף הפעיל כבר 10 שנים, ומורכב משלושה משפטנים ועו"ד רומנים להם ניסיון רב בביצוע עסקאות ברומניה. בנוסף למשרדנו קשרים ענפים עם מתווכים רומנים ואחרים, כך שיש בידנו את האפשרות לסייע לישראלי המבקש לבצע עסקה ברומניה, אם עסקת מכירה, קנייה וכל עסקת נדל"ן אחרת. משרדנו יודע הן לחבר את הלקוח למתווך, היה ונדרש, ובאותה מידה יודע משרדנו לבדוק כל עסקה ועסקה, לבחון את הזכויות הקנייניות בכל דירה או נכס ולקדם עבור ישראלים המבקשים לרכוש או למכור נכסים ברומניה, עסקאות בצורה נקיה, חלוקה והוגנת.

 

למשרדנו שבישראל יש במקביל גם את ידע המס הנדרש לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה אל מול רשויות המס בישראל. כך יוצא שאנו במשרדנו הישראלי ובמשרדנו הרומני יכולים לתת לישראלי המבקש לקדם עסקת מכירה או קנייה של דירה/נדל"ן אחר ברומניה, מענה מעולה - אנו יכולים לתת לו הן את המענה העסקי ולחבר אותו לגורמים ולמתווכים ובמקביל יכולים אנו לתת ללקוח את כל המענה המשפטי, לרבות קידום העסקה, תכנון מס ישראלי ובין לאומי, הקמת חברה ברומניה ונקיטה בכל פעולה מתחייבת לטובת השלמת המתבקש על ידי הלקוח. אנו יודעים לעשות זאת בהגינות וביעילות לשביעות רצון הלקוח. אנו יודעים לתת מענה חם, אישי, משפחתי ואמין ביותר ומשכך חלק גדול מלקוחות המשרד הם כאלה שאין להם ניסיון רב בנדל"ן ואנו בהסתמך על ניסיון נצבר של מאות עסקאות נדל"ן, מקדמים ללקוח את המתחייב ושומרים על האינטרסים שלו עם דם בעיניים וסכין בין השיניים.

 

אנו מזמינים אותך להתקשר למשרדנו ולקדם העסקה במיידי - ניתן לפנות לפני איתור הנכס לרכישה או בכל שלב אחר, אנו נקדם עמך את כל המתחייב!

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.83 ע"י 6 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)

במאמר זה נסקור את החשיבות בבחירת עו"ד בעל ידע וניסיון בתהליך התחדשות עירונית, נבחן את אבני הדרך ואת מקומו של עו"ד בכל אחת מנקודות זמן אלו.

הוצאות פיתוח מגרש אינן מהוות חלק ממחיר המקרקעין לצורך חישוב מס רכישה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון דן בשני ערעורים שבמרכזם השאלה האם בעת רכישת מקרקעין שלא עברו פיתוח, תוך התחייבות לשאת בהוצאת הפיתוח של המגרש, יש לראות בסכום שאותו מתחייב לשלם הרוכש עבור פיתוח המגרש כחלק ממחיר המקרקעין המחויב במס רכישה או שמא יש לראות את ההתחייבות לשאת בהוצאות הפיתוח כהתחייבות נפרדת מההתחייבות לרכישת המקרקעין שאין לשלם עליה מס רכישה.

חברה קבלנית או איגוד מקרקעין ?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ביהמ"ש קבע, כי חברה שחתמה על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38, אך בפועל לא פעלה באופן שוטף ורציף לביצוע הפרויקט, כך שבפועל כל מה שהיה בידי החברה הוא בגדר זכות במקרקעין, תסווג כאיגוד מקרקעין. כפועל יוצא מכך נקבע כי מכירת מניותיה של חברה כזאת - תהיה בגדר פעולה באיגוד מקרקעין ותחויב במס רכישה כדין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.