מאת:


נוהל גילוי מרצון 2018 מאפשר, אולי בפעם האחרונה, לאזרחי המדינה המבצעים ו/או אשר ביצעו בעברם עבירות מס שעניינן באי דיווח ו/או אי תשלום מס ו/או בתשלום מס בחסר לנטרל את חשיפתם הפלילית וזאת בדרך של גילוי מרצון אנונימי. 
 
הלכה למעשה, רשות המס, בגיבוי משרד המשפטים והפרקליטות, מאפשרת לפנות אליה באופן אנונימי (לתקופה מוגבלת של 12 חודשים בלבד) בשמו של אדם המבצע ו/או שביצע בעברו עבירות מס, לספר על המקרה, העבירות והיקפן ולנסות להגיע להסכמה כספית באשר למס הנדרש לתשלום בכדי שהמדינה אכן "תסלח" לאותו אזרח ותאפשר לו להלבין את העבירות שנעשו על ידו בעבר, להכשיר את הונו ולפתוח דף חדש עם רשות המס. כך שרק לאחר שהאזרח, אשר את זהותו רשות המס בשלב הראשון של המו"מ לא יודעת, יסכים לקבל את העסקה שתוצע לו, אז ורק אז, כנגד חתימה על הסכם שומה – שמו ייחשף, המס המוגדר מראש ישולם והעבירות הפליליות אשר בוצעו על ידו במודע או שלא במודע, ינוטרלו.
 
ההחלטה בידיו של הנישום
ההליך ההאנונימי מאפשר לאזרח הבוחר כאמור לנקוט בהליך של גילוי מרצון אנונימי, לדעת בוודאות ועוד בטרם ייחשף, מה המס שיידרש ממנו לשלם לטובת נטרול העבירות שבוצעו על ידו. הליך זה מאפשר לאזרח לקבל את ההחלטה האם לחשוף את שמו בפני רשות המס והאם להתקדם בהליך. האזרח יוכל להימנע מלחשוף את שמו וזאת עד למועד בו הוא ידע בוודאות מה עליו לשלם כדי שהמדינה אכן תסלח לו על מחדליו ותאפשר לו לפתוח דף חדש. היה ויקבל האזרח את ההצעה, אזי שמו ייחשף, היה ויחשוב שהמס הנדרש ממנו גבוה מדי – יכול הוא לסגת ושמו לעולם לא ייודע.  נוהל זה מאפשר לאותו אזרח להחליט, היה וימצא לנכון, כי סך המס המוצע לו לתשלום לשם נטרול החשיפה הפלילית, גבוה מדי ומשכך לא להמשיך בהליך. כך יוצא שהליך האנונימי מאפשר לאזרח למקסם את המגעים מול רשות המס ובאמצעות עו"ד מיסים מיומן המכיר את המערכת והכללים, להסביר למדינה כי היה וזו תתעקש לדרוש ממנו מעבר לעמדתו, אזי הוא, עם כל הכבוד, פשוט ימנע מלחשוף את שמו ובכך המס אותו הוא הסכים לשלשל לקופת המדינה – לא ישולשל.
 
ההליך האנונימי מאפשר לאזרח לקחת את המגעים עם המדינה עד הקצה, עד לנקודה בה המדינה צריכה להחליט האם היא מוכנה לקבל את עמדתו ולו באופן חלקי ולגבות את המס אותו האזרח מבקש לשלם או שמא מתעקשת היא לגבות ממנו מעבר לכך ובכך למעשה מסכנת היא את כל ההסדר ואולי אף גורמת לכך שהאזרח פשוט ייסוג ויעלם מרשת המס הישראלית לנצח נצחים.
 
 
שינוי משמעותי במאזן הכוחות
הליך הגילוי מרצון האנונימי, הלכה למעשה, משנה את מאזן הכוחות מקצה לקצה שהרי כל עוד שמו של האזרח המבקש למחוק את מחדלי העבר, לא מונח על השולחן השומתי, רשאי הוא להעלם מרשת המס, כך שהיתרון המובנה של רשות המס, המורגלת לנהל דיונים שומתיים גלויים, לא קיים. כך יוצא, שההליך והצלחתו מותנים במידה רבה ביכולת האזרח ועורך דינו לנהל מו"מ חכם ושקוף עם המדינה, כזה שייתן למפקח המס להבין כי עדיף ונכון לקבל את עמדתו של האזרח ולו באופן חלקי ולקבל את המס אותו האזרח מוכן לשלם, על פני מצב בו האזרח יחשוב כי הרשות מבקשת יותר מדי ומשכך הוא פשוט יעלם וקופת המדינה תיוותר ריקה. להליך הגילוי האנונימי יתרונות רבים המתבטאים במיוחד באותם מקרים בהם עלולה להתעורר מחלוקת משפטית או עובדתית, המחייבת הפעלת שיקול דעת מצד רשות המס. ההליך האנונימי מתאים במיוחד לאותם מקרים בהם המצב הוא לא שחור או לבן, אלא בתחום "האפור" המצריך ממפקח המס להפעיל שיקול דעת ולגבש עמדה. כך יוצא שהליך אנונימי המתנהל נכון, שקוף וחכם, יכול ואמור לשכנע את רשות המס להסתפק בפחות מס מכפי שאולי הרשות הנכבדה הייתה דורשת לו ההליך היה גלוי ולא אנונימי, שכן בהעדר הסכמה, האזרח, המוכן לשלם עד לרמה מסוימת, פשוט יורה לעורך דינו לצאת מחדרו של מפקח המס שם התנהל המו"מ, והוא יוותר עם הונו הלא מדווח ו/או עם העבירות שבוצעו על ידו וקופת המדינה תיוותר ללא הכספים אותם אותו אזרח מוכן היה לשלם.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע לך בנושא?
משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח אשר בעבר עבדו ברשות המס, מתמחה בניהול הליכי גילוי מרצון אנונימיים. אנו נדע כיצד להבטיח התנהלות חוקית ושקופה מחד, אך יעילה וחסכונית מאידך.
אנו, על סמך ניסיוננו המקצועי בטיפול מאות מקרים דומים, נדע לבנות עבורך את אסטרטגיית המס הנכונה, להציגה בצורה מושלמת, שקופה ומלאה בפני רשויות המס, ובשמך נדע לשכנע את הרשות כי נכון וראוי יהיה לקבל את עמדתך ולשלם את המס המוצע על ידך, תחת התעקשות מיותרת על אסטרטגית מס אחרת המתיימרת לחייב אותך בשיעורי מס העולים על אלה המתבקש מעמדתך. מומחי משרדנו, להם ניסיון של עשרות שנים בתחום וניהול מאות מקרים שכאלה, יידעו בהגינות ובחוקיות, בשקיפות ובתבונה, להתנהל מול מקבלי ההחלטות ברשות המס ולהביא לאישורו הסופי של הסכם שומה אופטימלי - ואתה, האזרח, רק לאחר שתיווכח כי ההסדר שמובא לאישורך מתיישב בעליל עם המבוקש על ידך, תסכים לחתום על הסכם השומה בשמחה גדולה ולחשוף ללא חשש את שמך. משרדנו יידע לנהל את כל ההליך דנן עבורך ביעילות, בביטחון, בעוצמה ראויה ובהגינות מתחייבת תוך שמירה מוחלטת על האינטרסים והדיסקרטיות שלך. אנו נדע לקדם את ההליך האנונימי עבורך, מבלי שאתה תידרש להיחקר ו/או להישאל. אנו נעשה עבורך את כל העבודה, נקדם את כל ההליך האנונימי ביעילות ובמהירות ונביא לך את הפתרון על מגש של כסף ממש.
 
 
מאות לקוחות מרוצים כבר השלימו את הטיפול בין כותלי משרדנו - אנו מודעים לרגישות, לחששות ולחרדות ומשכך נדע לקדם את המתחייב באופן זהיר, אמין ומקצועי כך שגם אתה תופתע מהקצב ומהמהירות בה יגיעו התוצאות הראויות. אנו נעשה כל שנדרש על מנת לנטרל את חששותיך במקצועיות נטולת פשרות. אנו נדע להתנהל מול כל הגורמים לרבות מול גורמים מטעמך בחו"ל, דוגמת בנקים, הכל טובת קידום ומתן מענה מעולה לצרכיך. לא נאכזב, המוניטין שלנו חשוב לנו יותר מכל. התקשר עתה, ניפגש לכוס קפה לא מחייב והיה ותשתכנע נצא במיידי לדרך. נעשה עבורך הנדרש לשביעות רצונך המלאה - אל תחכה, בוא נתקדם כאן ועכשיו. משרדנו יעשה הנדרש לטובת הכשרת ההון השחור, בתאום מלא מול הרשויות - אנו נכשיר עבורך את ההון, בחוקיות ובמהירות תוך נטרול החשיפה הפלילית.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.87 ע"י 8 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גילוי מרצון 2021 לנטרול עבירות מס והכשרת הון שחור

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לפעול בשמך לטובת נטרול עבירות מס והכשרת הון שחור בצורה הזהירה והמקצועית ביותר מול הגורמים המוסמכים ברשות המס וזאת בהסתמך על ניסיון ושיטות עבודה ייחודיות ומקצועיות.

לגישתנו יש צורך במסלול "חנינת מס" לצד גילוי מרצון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

הצעתנו עבור "חנינת מס" תביא לידי גביה מהירה של מיליארדים של שקלים על ידי רשות המסים. לגישתנו, מהלך שכזה, יזרים לקופת המדינה סכומים העולים באופן משמעותי על הסכומים שהתקבלו עקב יישום הליך הגילוי מרצון.

החזרת נוהל גילוי מרצון 2021

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

רשות המסים מודיעה כי בכוונתה לחדש את נוהל הגילוי מרצון, הפעם, ככל הנראה, בשונה מפעמים קודמות, יחודש הנוהל באופן קבוע ולא לפרק זמן קצוב - לחצו כאן לכל הפרטים החשובים.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.