מאת:


חוק האזרחות הרומנית שחוקק לאחר נפילתו של צ'אוצ'סקו, מנהיגה הקומוניסטי של רומניה, פתח הלכה למעשה את שערי הכניסה למדינה, תוך הרחבת הסמכויות לרשויות הרומניות המוסמכות להעניק ולהשיב אזרחויות רומניות לילידי רומניה וצאצאיהם.

לשם כך, נפתחה ההזדמנות בפני מאות אלפי אנשים לבקש בחסות החוק הנ"ל, כי תושב להם אזרחותם. לא זו, שאף לצאצאי ילידי רומניה, הגם שלא נולדו ברומניה עצמה, מתיר החוק, בהתקיים התנאים המתאימים, האפשרות להגיש בקשה לקבלת אזרחות רומנית. מדיניות מקלה זו, שכאמור לא היתה נהוגה בעבר, מאפשרת לכל אדם העומד בקריטריון המתאים, לקבל אזרחות רומנית, בנוסף על אזרחותו הישראלית הנוכחית. למרות סרבולו הבירוקרטי של ההליך ולמרות הפרוצדורה הקיימת כיום ברומניה, הוצאת אזרחות רומנית, באמצעות הגוף המתאים לשם כך, הינה כדאית ביותר ועדיפה מהליכים דומים עבור הוצאת אזרחויות אירופאיות נוספות.

 

מהן היתרונות למעשה בהוצאת דרכון רומני?

כאמור לעיל, הליך הוצאת האזרחות רובו ככולו הינו הליך אדמיניסטרטיבי שאינו מצריך בדרך כלל פניה לערכאות משפטיות כלשהן. הוצאת אזרחות שכזו, מאפשרת למוציא האזרחות "לשרשר" את אזרחותו לילדיו ולנכדיו ומבלי שאלו כלל נולדו ברומניה או מבלי שידעו את השפה הרומנית. יתרה מכך ועקב הצטרפותה של רומניה לאיחוד האירופי, דרכון רומני יקנה את אותן זכויות לאוחז בו, בדומה לאוחז בדרכון אנגלי, ספרדי או צרפתי וכו'. למותר לציין כי בעל דרכון רומני, רשאי (במגבלות החלות בכל מדינה בשוק האירופי) לעבוד וכמובן ללמוד באוניברסיטאות הפזורות ברחבי אירופה ולשלם שכר לימוד נמוך משמעותית משכר הלימוד הממוצע המשולם בארץ לאוניברסיטאות ומכללות. יתרון נוסף הגלום באחזקת דרכון רומני הינו הוצאת ויזת עסקים לארה"ב, הליך שאם יבוצע מרומניה יהיה פשוט יותר מההליך ומהקושי בביצועו מישראל. כמו כן, בעלי דרכון רומני נהנים אף מהנוחות שבמניעת עמידה ממושכת בתורים בנמלי התעופה באירופה ורשאים לעבור בשערי "הלקוחות האירופאיים".

 

>> קראו כאן כיצד נוכל לסייע לכם בהוצאת אזרחות ודרכון רומניים.

כדאיות החזקה בדרכון רומני

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לתאום פגישה עם עו"ד

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ליווי משפטי באוסטריה

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ, סיוע וליווי משפטי לישראלים תושבי אוסטריה במגוון עניינים וסוגיות משפטיות - נשמח לקיים עמך פגישה בוינה לטובת הטיפול בנדרש, כל הפרטים כאן.

עו"ד גרמניה

מאת: צוות האתר

משרדינו מתמחה בבקשות להוצאת אזרחות גרמנית, בליווי משפטי מלא של יהודי גרמניה, בסיוע לקבלת פיצויים לניצולי השואה ומשפחותיהם ובמקרים נוספים הקשורים בתחום. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולהעניק לכם את הסיוע המשפטי המקצועי והטוב ביותר בכל אחד מהתחומים הנ"ל.

זכאות לקבלת דרכון רומני

מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) - גיל מור, עורך דין

מדריך משפטי מיוחד המפרט את כך הדרכים, המקרים והתנאים להשגת זכאות לדרכון ואזרחות רומניים בהתאם לחוק הרומני.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.