ייצוג ישראלים המבקשים לחתום על הסכם זכיינות / הפצה בלעדי עם יצרן זר ו/או בעל פטנט בחו"ל

אחת הדרכים להצליח בעולם העסקי הגועש בו אנו חיים היא להיות ייחודי - משמע פחות מוצרים מתחרים = פחות תחרות. רצוי לשאוף להיות ייחודי עם מוצר מיוחד במטרה להיות שונה וחדשני. ישראלים רבים מודעים לכך ומשכך פועלים הם לטובת איתור מוצרים כאלה או אחרים המיוצרים בחו"ל, מוצרים שלא מצויים בישראל ו/או במקומות אחרים בעולם ואותם מבקשים הם להפיץ, אם בשטח מדינת ישראל ואם בשטחים אחרים.
 
הליך ההפצה הוא הליך יקר ומורכב, הכרוך בשיווק, פרסום, עלויות ואנרגיה רבה ומשכך חשוב כי אותם אנשי עסקים המבקשים להחדיר מוצר מוגדר, ינסו לגבש, בטרם יתחילו להפיץ את המוצר, הסכם הפצה בלעדי עם אותו יצרן, כך שהיצרן לא יוכל למכור את המוצר לגורמים אחרים, אלא להם בלבד. יתרה מזאת, נכון יהיה לנסות ולהתקשר עם יצרן אשר לו מוצר מוגן פטנט ו/או מוגן קניינית אחרת, וזאת על מנת להבטיח כי לאחר החדרת המוצר לטריטוריה הנבחרת, לא יתעוררו גורמים כאלה או אחרים אשר יבקשו גם הם להפיץ באותה טריטוריה מוצרים זהים או דומים.
 
אסטרטגיה משפטית, עסקית ושיווקית
כלל גדול הוא כי למוצרים מוצלחים קמים במיידי מתחרים - הישראלים זריזים ויעילים, כך שאם תייבא לישראל מוצר המייצר ביקוש, עד מהרה תמצא את עצמך עומד מול מתחרים שאימצו את הרעיון שלך, כך שהדרך היחידה לבלום אותם היא על סמך פטנט רשום, סימן מסחרי רשום ו/או על סמך אסטרטגיה משפטית אחרת אשר תקשה על אותם מתחרים לחדור לתחום. כמובן, שבכל התקשרות שכזו, יש בנמצא מרכיבים חשובים נוספים מעבר לבלעדיות עצמה, באשר לאופן ואופי ההתקשרות עם הגורם המייצר ובכלל זה, יתעוררו מרכיבים ופרמטרים נוספים, עליהם חשוב יהיה לדון ולסכם - הנוגעים בטריטוריה שלגביה מקבלים בלעדיות, פרק הזמן בה תינתן לכם הבלעדיות, תנאים לבלעדיות, צורך או אי צורך במלאים בארץ, מימון, אחריות, מנגנוני החזרה ועוד. יתרה מזאת, במקרים מסוימים יש בנמצא חשיבות לתכנון מס ישראלי ו/או בין-לאומי, בפרט בנסיבות בהן הישראלי מצליח לקבל מהזכיין הזר בלעדיות ליותר ממדינה אחרת, מה שלפעמים מצדיק הקמה של פעילויות נוספות, ייסוד חברות בין לאומיות ועוד. בנוסף, יש בנמצא מצבים בהם נכון להצמיד למוצר המיובא לישראל סימן מסחרי ייעודי ליבואן הישראלי, כך שזה הסימן ימותג ויפורסם בישראל לצד המוצר עצמו, מה שייתן ליבואן את הכוח להחליף יצרן ו/או לבצע מהלכים עסקים אחרים מבלי שתלותו ביצרן הזר תהא אבסולוטית. כל מקרה לגופו ומשכך, בגין כל מיזם יש לבנות אסטרטגיה משפטית, עסקית ושיווקית המתיישבת עם האינטרסים של הלקוח.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע לך בנושא?
משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח, ואשר לו שורה של סניפים ודסקים בארץ ובחו"ל, מתמחה בניהול מו"מ מול ספקים ויצרנים בחו"ל לטובת קבלה של הסכמי הפצה ו/או הסכמי זכיינות ממינים ומסוגים שונים. משרדנו יודע כיצד להתנהל מול הגורמים בחו"ל, יודע מה הם מצפים וכיצד הם מבקשים להתנהל, כיצד יש לגבש עמם הסכמות המתיישבות עם האינטרסים שלכם וכיצד להוציא את המיזם אל הפועל, אם ברמה הישראלית ואם ברמה הבין לאומית. למשרדנו המומחים לטובת איתור הספקים ועריכת ההסכמים ולטובת גיבוש תכנית עסקית, אסטרטגיה שיווקית, עריכת תכנון מס וטיפול בכל המערך לטובת הוצאת המיזם אל הפועל בדרך חכמה. לקוח משרדנו מקבל טיפול אישי ומקצועי, במינימום זמן ובמינימום עלות. אנו נדע לפעול בשמך ללא דיחוי ובמקסימום מקצועיות, אנו נעשה כל שנדרש על מנת שהמיזם שלך יצליח, על מנת שאכן תוכל לייבוא ולשווק את המוצר תוך גריפת רווחים מקסימליים ותוך נטרול מרבי של מתחרים. את הכל נדע לעשות תוך צמצום חבויות המס בגין ההליך, ביעילות ובשקיפות המתחייבת.

פנה אלינו עתה וצוות המשרד ייכנס לפעולה עבורך בכל הכוח והמרץ - לנו היכולות לעזור לקדם את המיזם בשטח מדינת ישראל ומחוצה לה ובנוסף לסייע לך באיתור לקוחות פוטנציאליים!

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לתאום פגישה עם עו"ד

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

מידע מקצועי

מכירת שליטה בחברה פרטית

שליטה בחברה פרטית מתבטאת בבעלות על רוב מניות החברה ו/או בבעלות על רוב מניות השליטה בחברה, ככל שקיימות בחברה מניות המעניקות זכויות שליטה מיוחדות, הכול בהתאם לתקנות החברה והוראותיו.

מניעת סכסוכי ירושה והעברה בין דורית

בניית מתווה מקצועי ומתאים להעברה בין דורית של נכסים מחייב שילוב נכון של מספר כלים באופן שיאפשר לכם, ההורים, לקבל וודאות רבה יותר לגבי גורלם של נכסי המשפחה לאחר אחרית ימיכם, למזער את החשש למחלוקות עתידיות בין היורשים ובמקביל למזער את חבות המס שעשויה להיות כרוכה בבחירה בפתרון זה או אחר.

כיצד לתמחר מכירת משרד רואה חשבון או יועץ מס ?

שוק מכירת משרדי המייצגים חם במיוחד. מייצגים רבים מבינים כי הדרך האופטימאלית להתקדם ולהגדיל פעילות ורווחיות בתחום הייצוג של נישומים צריכה לעבור דרך של רכישת פרקטיקה של מייצג פורש ו/או מייצג המבקש לממש מסיבות אחרות. רכישת פרקטיקה מאפשרת למייצגים רבים להגדיל את הפעילות שלהם במהירות, באופן מידי, בפועל להגדיל את שורת הרווח של פעילותם במאות אחוזים וזאת על פני תקופה קצרה ביותר.

שוק משרדי המייצגים - שוק של קונים

מייצגים רבים הפנימו כי הדרך המהירה והיעילה ביותר להביא לידי פיתוח עסקי של משרדים הינה בדרך של רכישת פרקטיקה של מייצגים, רואי חשבון ו/או יועצי מס....

הסכם מייסדים וחשיבותו

הסכם מייסדים חכם ויסודי יכלול הוראות חשובות רבות המגלמות את החזון של המעורבים והפעילות העתידית בטרם מוקם התאגיד, העסק או החברה - קראו כאן בהרחבה בנושא.

ביטול/שינוי הסכם בתקופת קורונה

נבקש לעדכנכם כי פורסמו מסקנות והנחיות מטעם משרד המשפטים בעניין השפעות משבר הקורונה על קיום חוזים - המלצות הוועדה שופכות מעט אור בעניין הדין החל על חוזים, אשר נבצר מהצדדים להם לקיימם בהתאם להסכמות שנקבעו וזאת עקב משבר הקורונה.

הסכם בין שותפים בימי הקורונה

משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון בעלי ניסיון עשיר בכל הנוגע לעריכת הסכמי שותפויות - אנו מודעים למגבלות שלעתים קיימות, לרגישות ולאופן בו יש לנסח הסכמים מסוג זה.

צירוף שותף חדש לעסק

הצטרפות של שותף חדש לעסק היא מהלך המצריך ליווי משפטי יסודי לטובת ביצוע העסקה באופן שיישקף נאמנה את האינטרסים של שני הצדדים בחוקיות ובשקיפות - קראו כאן.

קניה, מכירה או מיזוג של משרד רו"ח / יועץ מס בעידן הקורונה

למשרדנו התמחות ייחודית מזה שנים ארוכות במתן ליווי משפטי עבור רואי חשבון ויועצי מס לטובת קידום עסקאות מיזוג, רכישה או שיתוף פעולה בין פרקטיקות - לחצו כאן לפרטים.

הקמת מגנון נאמנות בצל הקורונה

בצל משבר הקורונה רבים מעוניינים להעביר כסף, נכסים, מניות או זכויות לידיו של גורם נאמן - לשם כך נדרש הליך של הקמת מנגנון נאמנות, אך כיצד זה נעשה בימים אלו? קראו כאן.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.