למשרדנו ניסיון רב בייצוג לקוחות המבקשים לחתום על הסכם הפצה עם יצרן זר ו/או בעל פטנט בחו"ל.
הליך ההפצה הוא הליך יקר ומורכב, הכרוך בשיווק, פרסום, עלויות ואנרגיה רבה. משכך חשוב לגבש הסכם הפצה בלעדי עם היצרן, כך שהוא לא יוכל למכור את המוצר לגורמים אחרים, אלא לכם בלבד. יתרה מזאת, נכון יהיה לנסות ולהתקשר עם יצרן אשר לו מוצר מוגן בפטנט ו/או מוגן קניינית אחרת, וזאת על מנת להבטיח כי לאחר החדרת המוצר לטריטוריה הנבחרת, לא יתעוררו גורמים כאלה או אחרים אשר יבקשו גם הם להפיץ באותה טריטוריה מוצרים זהים או דומים.
 
ייעוץ משפטי להסכם הפצה
כמשרד עורכי דין מסחרי, אנו מלווים את לקוחותינו בעריכה וניהול משא ומתן על הסכמים מסחריים שונים. במסגרת זו, אנו מטפלים בניסוח הסכם ההפצה, תוך מתן תשומת לב רבה למכלול המאפיינים בפן המשפטי והמסחרי.
בכל הסכם הפצה, יש להתייחס לא רק לתקופת ההסכם ואופן חידושו ולסוגית הבלעדיות עצמה אלא גם למרכיבים ופרמטרים נוספים עליהם חשוב יהיה לדון ולסכם הנוגעים להגדרת אזור ההפצה, תנאי הבלעדיות, צורך או אי צורך במלאים בארץ, אופן המימון, אחריות לאיכות המוצרים ולנזקים אפשריים, מנגנוני החזרה, תנאים לביטול הסכם ההפצה, עמידה בדרישות רגולטוריות ועוד.
יתרה מזאת, במקרים מסוימים יש בנמצא חשיבות לתכנון מס ישראלי ו/או בין-לאומי, בפרט בנסיבות בהן המפיץ מקבל מהיצרן בלעדיות ליותר ממדינה אחרת, מה שלפעמים מצדיק הקמה של פעילויות נוספות, ייסוד חברות בינלאומיות ועוד.
בנוסף, יש להתייחס לנושא של זכויות הקניין הרוחני. כלל גדול הוא כי למוצרים מוצלחים קמים במיידי מתחרים. הדרך היחידה לבלום אותם היא על סמך רישיון לשימוש בשם המותג, פטנט רשוםסימן מסחרי רשום ו/או על סמך אסטרטגיה משפטית אחרת אשר תקשה על אותם מתחרים לחדור לתחום. 
 
עורכי דין הסכמי הפצה
לאור מורכבותו של הסכם הפצה, ישנה חשיבות רבה לניסוח נכון ומדויק של הסכם ההפצה, תוך התחשבות בכלל הפרמטרים המסחריים והמשפטיים, במטרה למנוע חשיפות משפטיות עתידיות.
משרדנו, המורכב מעורכי דין ורואי חשבון ואשר לו שורה של סניפים ודסקים בינלאומיים, מתמחה בניהול משא ומתן מול ספקים ויצרנים בחו"ל לטובת חתימה על הסכמי הפצה. משרדנו יודע כיצד להתנהל מול הגורמים בחו"ל, יודע מה הם מצפים וכיצד הם מבקשים להתנהל, כיצד יש לגבש עמם הסכמות המתיישבות עם האינטרסים העסקיים וכיצד להוציא את המיזם אל הפועל.
למשרדנו המומחים לטובת איתור הספקים ועריכת ההסכמים ולטובת גיבוש תכנית עסקית, אסטרטגיה שיווקית ועריכת תכנון מס. לקוח משרדנו מקבל טיפול אישי ומקצועי, במינימום זמן ובמינימום עלות.
 
 
 
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

הסכם לייסוד חברה: חשיבותו ומטרתו

הסכם המייסדים טומן בחובו הגנה על אינטרסים כללים של המייסדים כקבוצה אך גם אינטרסים אישיים של כל אחד מהמייסדים כפרט, ולכן יש להוציא את כל אלו אל הפועל בהצלחה.

מכירת חנות אמזון

למכירת חנות אמזון מאפיינים ייחודיים שכדאי להכיר. עבור המוכר כדאי להיות מודע למאפיינים ייחודיים אלה על מנת למקסם את פוטנציאל הרווח שלו בעת מכירת החנות בעוד שעבור הרוש כדאי להיות מודע למאפיינים אלה כדי לוודא שהוא רוכש נכס איכותי ובעל ערך.

יחסי אמונאות בדיני חוזים

פסק דין חדש של בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע, כי במקרים המתאימים ניתן לראות התקשרות חוזית בין שני צדדים פרטיים כמקימה יחסי "אמונאות" במסגרתה מוטלת על אחד הצדדים לחוזה חובת נאמנות מוגברות כלפי הצד שכנגד. בית המשפט הוסיף וקבע כי במקרים מהסוג הזה, הפרת החוזה בידי הצד שעליו מוטלת חובת נאמנות מהווה לא רק הפרה חוזית אלא גם הפרה של חובת הנאמנות ובמקרים כאלה שיש להחמיר עם המפר בחישוב הפיצויים, בהטלת נטל הראיה ואף להימנע מהפחתת הפיצויים בגין אשם תורם.

מכירת שליטה בחברה פרטית

שליטה בחברה פרטית מתבטאת בבעלות על רוב מניות החברה ו/או בבעלות על רוב מניות השליטה בחברה, ככל שקיימות בחברה מניות המעניקות זכויות שליטה מיוחדות, הכול בהתאם לתקנות החברה והוראותיו.

מניעת סכסוכי ירושה והעברה בין דורית

בניית מתווה מקצועי ומתאים להעברה בין דורית של נכסים מחייב שילוב נכון של מספר כלים באופן שיאפשר לכם, ההורים, לקבל וודאות רבה יותר לגבי גורלם של נכסי המשפחה לאחר אחרית ימיכם, למזער את החשש למחלוקות עתידיות בין היורשים ובמקביל למזער את חבות המס שעשויה להיות כרוכה בבחירה בפתרון זה או אחר.

כיצד לתמחר מכירת משרד רואה חשבון או יועץ מס ?

שוק מכירת משרדי המייצגים חם במיוחד. מייצגים רבים מבינים כי הדרך האופטימאלית להתקדם ולהגדיל פעילות ורווחיות בתחום הייצוג של נישומים צריכה לעבור דרך של רכישת פרקטיקה של מייצג פורש ו/או מייצג המבקש לממש מסיבות אחרות. רכישת פרקטיקה מאפשרת למייצגים רבים להגדיל את הפעילות שלהם במהירות, באופן מידי, בפועל להגדיל את שורת הרווח של פעילותם במאות אחוזים וזאת על פני תקופה קצרה ביותר.

שוק משרדי המייצגים - שוק של קונים

מייצגים רבים הפנימו כי הדרך המהירה והיעילה ביותר להביא לידי פיתוח עסקי של משרדים הינה בדרך של רכישת פרקטיקה של מייצגים, רואי חשבון ו/או יועצי מס....

הסכם מייסדים וחשיבותו

הסכם מייסדים חכם ויסודי יכלול הוראות חשובות רבות המגלמות את החזון של המעורבים והפעילות העתידית בטרם מוקם התאגיד, העסק או החברה - קראו כאן בהרחבה בנושא.

ביטול/שינוי הסכם בתקופת קורונה

נבקש לעדכנכם כי פורסמו מסקנות והנחיות מטעם משרד המשפטים בעניין השפעות משבר הקורונה על קיום חוזים - המלצות הוועדה שופכות מעט אור בעניין הדין החל על חוזים, אשר נבצר מהצדדים להם לקיימם בהתאם להסכמות שנקבעו וזאת עקב משבר הקורונה.

הסכם בין שותפים בימי הקורונה

משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון בעלי ניסיון עשיר בכל הנוגע לעריכת הסכמי שותפויות - אנו מודעים למגבלות שלעתים קיימות, לרגישות ולאופן בו יש לנסח הסכמים מסוג זה.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.