עסקאות לרכישת/מכירת תיק לקוחות ומוניטין בין רו"ח, עו"ד, יועצי מס, סוכני ביטוח ועוד

קניית תיק לקוחות הינה אסטרטגיה אשר יש בה, במקרים המתאימים כדי להגדיל במהירות וביעילות פעילות עסקית - כך גם בעסקאות של רכישת מוניטין שאינה קשורה ברשימות של לקוחות. מטבע הדברים, בעל עסק יכול להגדיל את פעילותו העסקית באופן טבעי בדרך של מתן שירות טוב, שמירה על שביעות רצון לקוחות ולהגיע למצב ש-"לקוח מביא לקוח", כך שבסופו של יום רשימת הלקוחות הולכת וגדלה.
 
הבעיה בגדילה הטבעית היא שהיא לוקחת לפעמים הרבה מאוד זמן, מה עוד שבתחומים מסוימים, כמו ייעוץ מס וראיית חשבון, התחרות קשה וההתחברות של הלקוחות למייצג שלהם הדוקה וארוכת שנים, מה שמקשה על קליטה של לקוחות חדשים ממש, בפרט אם בעל העסק הוא צעיר ועדיין לא רכש ניסיון בתחומו. בנסיבות, בעלי עסקים רבים מעדיפים לאתר עסקים ותיקים, רצוי לפני פרישה, להם כוורת של לקוחות ולבצע הליך חכם של רכישת אותם לקוחות, מה שמהווה, בפעימה אחת - קפיצת מדרגה גדולה ומהותית עבור הרוכש. עסקאות מסוג זה יש לבצע בזהירות ובתבונה רבה. אין עסקינן במכירת נעלים ולקוחות, מטבעם, לא אוהבים להרגיש שמישהו סוחר בהם, שמישהו קונה או מוכר אותם. כך יוצא, שעסקה מהסוג הזה, בו נרכשת פעילות ולקוחות, משלבת מרכיבים פסיכולוגיים, אותם על שני הצדדים ליישם ועל ההסכם להביאם לידי ביטוי. בעסקאות מסוג זה, יש לערוך את העסקה בצורה שתטיל על שני הצדדים משימות ומחויבויות אשר יבטיחו מאמץ משותף והתנהלות אשר תשמר את הלקוחות ותמנע זליגה. במקביל, עסקאות מסוג זה מצריכות חשיבת מס ותכנון, שכן - בניה נכונה של העסקה תאפשר את סווגה כעסקת מוניטין, מה שעשוי להניב לצדדים יתרונות מס גדולים.
 
צפו בסרטון החשוב הבא:

כיצד אנו יכולים לסייע בנושא?
משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס ומשרד המשפטים, טיפל ומטפל בעשרות רבות של עסקאות מסוג זה, והלכה למעשה ב-20 השנים האחרונות טיפלנו במאות "שידוכים" וחיבורים בין צדדים, ערכנו אין ספור הסכמים ולווינו אין ספור עסקים אשר ביצעו הליך של קניה, מכירה ו/או מיזוג. משרדנו ידע לערוך עבורך את העסקה בצורה שתשמור על הצדדים לה באופן אופטימאלי, תביא לידי ביטוי את שהצדדים לעסקה ביקשו להוציא אל הפועל ובנוסף תשלב בה אלמנטים פסיכולוגיים ושיווקיים, כמו גם אלמנטים מעולם המס, הכול לטובת הבטחת עסקה יעילה, חכמה, חוקית ושקופה.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

מידע מקצועי

הסכם מייסדים וחשיבותו

הסכם מייסדים חכם ויסודי יכלול הוראות חשובות רבות המגלמות את החזון של המעורבים והפעילות העתידית בטרם מוקם התאגיד, העסק או החברה - קראו כאן בהרחבה בנושא.

ביטול/שינוי הסכם בתקופת קורונה

נבקש לעדכנכם כי פורסמו מסקנות והנחיות מטעם משרד המשפטים בעניין השפעות משבר הקורונה על קיום חוזים - המלצות הוועדה שופכות מעט אור בעניין הדין החל על חוזים, אשר נבצר מהצדדים להם לקיימם בהתאם להסכמות שנקבעו וזאת עקב משבר הקורונה.

הסכם בין שותפים בימי הקורונה

משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון בעלי ניסיון עשיר בכל הנוגע לעריכת הסכמי שותפויות - אנו מודעים למגבלות שלעתים קיימות, לרגישות ולאופן בו יש לנסח הסכמים מסוג זה.

צירוף שותף חדש לעסק

הצטרפות של שותף חדש לעסק היא מהלך המצריך ליווי משפטי יסודי לטובת ביצוע העסקה באופן שיישקף נאמנה את האינטרסים של שני הצדדים בחוקיות ובשקיפות - קראו כאן.

קניה, מכירה או מיזוג של משרד רו"ח / יועץ מס בעידן הקורונה

למשרדנו התמחות ייחודית מזה שנים ארוכות במתן ליווי משפטי עבור רואי חשבון ויועצי מס לטובת קידום עסקאות מיזוג, רכישה או שיתוף פעולה בין פרקטיקות - לחצו כאן לפרטים.

הקמת מגנון נאמנות בצל הקורונה

בצל משבר הקורונה רבים מעוניינים להעביר כסף, נכסים, מניות או זכויות לידיו של גורם נאמן - לשם כך נדרש הליך של הקמת מנגנון נאמנות, אך כיצד זה נעשה בימים אלו? קראו כאן.

ביצוע עסקה מהירה בתקופת הקורונה

משרדנו מתמחה בביצוע עסקאות מהירות, מדויקות, מתוחכמות וכאלה שישמרו עליך אם כקונה ואם כמוכר, בייחוד בתקופת משבר הקורונה המורכבת והרגישה - לחצו כאן לפרטים.

המדריך המקוצר ליזם / היבואן המתחיל

היסטוריית העסקים מלמדת שלא רק זיהוי של שירות חדשני או מוצר יכול להיות תפנית משמעותית עבור עסק קטן, אלא התאמת שירות או מוצר ל-DNA העסק שלכם עם מגע אישי וזיהוי נכון של הלקוחות הוא זה שיהפוך אתכם מעסקים קטנים לזכיינים ושחקן משמעותי. אז איך עושים את זה ובעיקר מאיפה מתחילים?

עריכת הסכם שיתופי / מיזוג בין משרדי רו"ח ויועצי מס

אנו נדע לערוך את ההסכמים באופן אשר יקנה לצדדים את הגמישות הנדרשת ויבטיח כי כל פעולה בהתנהלות השוטפת של הפירמה לא תפגע בתפקודה וכי גם מחלוקת ו/או בעיות של מי מהשותפים לא יפגעו בפירמה כפירמה ולא יפגעו ביכולת הפיתוח העסקי שלה.

ייעוץ משפטי לרו"ח המבקש להכניס שותף

למשרדנו ניסיון של עשרות שנים בכל הקשור בסיוע לבעלי משרדי ראיית חשבון לנקוט בפעולות הנדרשות לטובת הפיתוח העסקי של פועלם, שמירה על הקיים, שילובם של שכירים כשותפים ובנקיטה בפעולות נדרשות אחרות אשר יש בהן כדי להוציא אל הפועל את החזון של המייסד.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים