חברתך נתונה בלחץ תזרימי? אל תחכה לרגע האחרון!

למשרדנו המורכב מעורכי דין, רואי חשבון וכלכלנים בקיאות ייחודית בתחום וניסיון מוכח בהצלחה של חברות אשר נכנסו למצוקה תזרימית ולסכנה קיומית ובזכות טיפול משפטי נכון יצאו מהסכנה וחזרו לפעול בצורה סדירה לרווחת בעליה.
 
משרדנו מייצג חברות הנתונות במצוקה תזרימית לטובת נקיטת ההליך המשפטי של "הקפאת הליכים", אשר יגן על החברה, ימנע מכל נושה לפעול כנגדה ולתן לחברה אויר לנשימה פרק זמן ראוי לטובת התארגנות, התייעלות וגיבוש גיבוש הבנה עם נושיה וזאת מבלי לפגוע בפועלה והתנהלותה השוטפת.

מהי הקפאת הליכים?

מצב של חדלות פירעון מוגדר לגבי חברה, כמצב שבו אין באפשרותה לשלם את חובותיה לספקים, לבנקים לעובדים ואשר שכלל הנכסים שלה לא מספיקים על מנת לכסות חובותיה. דרך אחת להתמודד עם מצב זה הינה הליכה לפירוק, שלמעשה סוגרת את החברה, גורמת לה לאיבוד מוניטין ופוגעת אנושות בעובדיה, בלקוחותיה וספקיה. דרך אחרת מאפשרת לחברה למצוא תוך פרק זמן מוגדר משקיע שירכוש אותה, או יצטרף כשותף ויזרים לחברה כסף, מה שיאפשר לחברה לשקם את עצמה במסגרת של פשרה ו/או הסדר עם נושיה. במצב זה מגישה החברה בקשה להבראה או הסדר ומתן צו להקפאת הליכים כנגדה, שפירושו שבמשך 9 חודשים לא יוכלו נושים לפעול כנגד החברה, ומנגד על החברה יהיה מוטל להציג הסדר להבראתה (על הנושים להסכים להסדר המוצע).
 
על ידי כך שהחברה ממשיכה להיות "עסק חי" בתקופת מתן הצו, היא ממשיכה את הגבייה מלקוחותיה וכסף ממשיך לזרום לקופתה, מה שהיה קשה מאוד לביצוע באם הייתה מתפרקת. התוקף החוקי של הקפאת ההליכים הינו סעיף 350 לחוק החברות, תשנ"ט - 1999 שעל פיו מי שמרגיש עצמו נפגע ממתן הצו להקפאת ההליכים רשאי לפנות עם טיעוניו לביהמ"ש, על מנת שזה יורה לבטלו.
 

מה קורה בהינתן הצו?

1. לא ניתן לפתוח בהליך נשייה חדש כלשהו כנגד החברה.
2. לא ניתן להמשיך בהליך שכבר נפתח.
3. ביהמ"ש יכול לאשר בקשות נושים למימוש נכסים רק במידה ואין הנכס מובטח, וכן שמימושו לא יפגע בתוכנית השיקום שהציגה החברה.
4. במצב זה חלה למעשה הקפאה מוחלטת של יכולת מימוש נכסי החברה למשך 9 חודשים ונעשה הסדר נושים לעניין סדרי הפירעון של חובות החברה.
 
ההסדר עצמו יכול שיכלול: פטור מערבויות, סיווג הנושים לקבוצות בהתאם לאופי החוב כלפיהם ואופן חלוקת הכספים והנכסים שיבוצעו אליהם בהתאם להסדר, כאשר מטרתו העיקרית של ההסדר הינה להביא למצב שבו החברה תצליח להשתקם בסופו של תהליך.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

כך פעלה "סלטי שמיר" לפני פירוק

חברת "סלטי שמיר", שחובותיה מוערכים בכ-40 מיליון שקלים, הגישה החודש בקשה להקפאת הליכים על פי תיקון מספר 4, הקבוע בסעיף 319ג לחוק. החברה השכילה לנקוט משנה זהירות ולפנות לבית המשפט בבקשה לערוך הסדר חוב, טרם הידרדרות כלכלית אשר תביא את החברה לחדלות פירעון.

טיפול בחובות (חייבים ונושים) בימי קורונה

משרדנו מתמחה במתן מענה לישראלים אשר מגפת הקורונה הכניסה אותם למערבולת משפטית כזו או אחרת, אם לטובת ניהול הליכים משפטיים אל מול צדדים שלישיים ואם לטובת ניהול הליכי פשיטת רגל, חדלות פירעון ו/או כל הליך משפטי נדרש אחר.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.