תביעה משפטית בגין עבירות, הפרות ועוולות ברשת האינטרנט

העידן בו אנו מצויים כיום, עידן רשת האינטרנט והרשתות החברתיות, משפיע באופן דרסטי על כל אספקט בחיינו. לרשת השפעות חיוביות רבות - היא מאפשרת לנו להיות מעורבים יותר, מעודכנים יותר ומנמיכה את רף הכניסה לפרסום עצמי בכך שהיא הופכת אותו לשווה לכל נפש. יחד עם זאת, חדירתה ההולכת ומעמיקה של הרשת לתחומים רבים בחיינו והאנונימיות אותה היא מספקת עלולות לשמש כר פורה לביצוען של עבירות, עוולות וכן "עוקצים" שונים, פעולות אשר בעבר היו קשות בהרבה לביצוע. כיום, יכול כל אדם להקים אתר אינטרנט בעל מראה מכובד באמצעים פשוטים, זולים ונגישים, ולבצע באמצעותו עוולות של גניבת מוניטין, התחזות והשגת מידע על לקוחות שלא כדין, כל זאת תוך שהוא מסתיר את זהותו האמיתית.
 
עוולות ועבירות אותן ניתן לבצע באמצעות הרשת כוללות בין היתר:
  1. הטעיה של רוכשים - הצגת המוצר או השירות המוצע באופן שלא תואם את רמתו האמיתית.
  2. התחזות לספק שירותים - למטרת איסוף מידע על לקוחות פוטנציאלים, לשם הפנייתם למספרי טלפון פיקטיביים בתשלום ולמטרות רבות נוספות.
  3. הוצאות דיבה ולשון הרע בדגש על דברים הנכתבים ברשתות חברתיות.
  4. ריגול תעשייתי, האזנות ופריצה למחשבים.
  5. גרימת נזק למידע עסקי או פרטי ועוד.
ההתמודדות עם עוולות אלו היא מורכבת ודורשת ידע בתחומי משפט שונים, זאת משום שאין חוק המאחד את כלל הנושאים הקשורים לפשיעה ולביצוע עוולות אזרחיות ברשת, אלא ישנו צורך לפנות לחוקים הספציפיים העוסקים בכל נושא ונושא ולהסיק מהם את הדין, פעמים רבות בדרך של היקש. כך לדוגמא, על מנת לטפל במקרה של פרסום מוטעה ברשת, יתכן שיהיה צורך לפנות לחוקים כגון חוק איסור לשון הרע, חוק הגנת הפרטיות, חוק עוולות מסחריות, חוק הנזיקין ועוד, ולדעת ליישם ולשלב את החוקים הרלוונטיים ביותר על המקרה הספציפי, כל זאת כאשר במקרים רבים אין תקדימים משפטיים בהם ניתן יהיה להיעזר בשל היותו של התחום חדש באופן יחסי.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בתחום זה?
במשרדנו מחלקה אזרחית גדולה ומנוסה אשר יודעת, על אף הקושי המשפטי שבדבר, לטפל בנושאים אלו, להביא לטיפול ולאכיפה בהם, ובמקרה הצורך להגיש תביעות על מנת להביא למיצוי את זכויותיהם של אלו שנפגעו בשל עוולות אשר בוצעו ברשת. משרדנו מורכב מעורכי דין, כלכלנים ורואי חשבון, חלקם יוצאי רשויות חוקרות כגון רשות המסים ופרקליטות, עובדה המאפשרת "לתפור" חליפת שירותים מתאימה לכל מקרה ולכל לקוח, כאשר עורכי הדין יטפלו בפן המשפטי ובפן החקירתי, בעוד כלכלני המשרד יטפלו בתחשיבי הנזק אשר יתמכו בטענת הנזק הכלכלי.
 
דוגמא לתיק מהתחום אשר נוהל במשרדנו: בעלת עסק בתחום הדיאטות גילתה שחיפוש שמה במנועי החיפוש השונים מפנה לאתר אינטרנט הנחזה להיות בבעלותה, אתר אשר בינו לבינה אין כל קשר. באתר הופיע מספר בתשלום (1-900) כאשר ככל הנראה מטרת האתר הייתה לפתות לקוחות פוטנציאלים המעוניינים בדיאטה להתקשר לאותו המספר ולהפנות את הרווחים לבעל האתר. לאחר חקירה שבוצעה במשרדנו, אותר בעל האתר, הוגשה כנגדו תביעה כספית בעילות של גניבת עין, התערבות בלתי הוגנת ותיאור כוזב, כולן עוולות על פי חוק עוולות מסחריות, תביעה אשר בעקבותיה הוסר האתר מהרשת ושולם פיצוי לתובעת על השימוש בשמה.
 
על מנת לבדוק את האפשרות לפעול בדרכים משפטיות בעקבות פגיעה ברשת, פנה למשרדנו לקביעת פגישת יעוץ ונשמח להעמיד לרשותך את הידע והניסיון המצטבר של משרדנו בתחום על מנת שנוכל להגיע, למענך, לתוצאות הטובות ביותר!

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

החובות המשפטיות של כל בעל מאגר מידע

בצל פרשת שירביט: בעל עסק, מחזיק מאגר מידע של לקוחות / עובדים / ספקים? חשוב שתכיר את חובותיך לאבטחת המידע בהתאם לתקנות הגנת הפרטיות (אבטחת מידע) - קרא כאן.

עבירות מחשב ואינטרנט

בשנים האחרונות ממלאים המחשב ורשת האינטרנט מקום מרכזי בכל שטחי הפעילות של החברה המודרנית. ההתפתחות הטכנולוגית יצרה, לצד היתרונות הברורים, כר פורה לביצוע עבירות פליליות והמחשבים הפכו כלי בידי עבריינים לביצוע מעשי טרור, הסתה, הפצת שטנה, פדופיליה ופגיעה בילדים, הימורים, הלבנות הון, גניבה, מרמה, זיוף ועוד.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.